Technics wprowadza kolejną generację kultowych gramofonów z serii SL-1200

Renomowana marka hi-fi Technics ogłosiła dziś premierę kolejnej generacji swoich powszechnie cenionych gramofonów SL-1200GR i 1210GR, czyli wysokiej klasy
SL-1200GR2 i 1210GR2. Korzystając z nowej metody sterowania napędem
oraz nowego wielostopniowego zasilacza, SL-12000GR2 i 1210GR2 oferują płynną, dokładną stabilność obrotów i wyjątkowo niski poziom szumów.

 

Najważniejsze cechy:

  • Nowy system napędu silnika, który eliminuje mikrowibracje.
  • Wielostopniowy cichy zasilacz o niskim poziomie szumów i zmienności napięcia.
  • Ulepszony system sprzężenia zwrotnego obrotów.
  • Wysokiej jakości elegancka konstrukcja i doskonała użyteczność dzięki klasycznemu układowi Technics.

 

Dzięki nowemu podejściu do sygnału sterującego silnikiem, nowa generacja
SL-1200GR2 i 1210GR2 zapewnia ogromny skok wydajności, umożliwiając znacznie lepszą precyzję śledzenia. Wibracje silnika są znacznie zredukowane dzięki zastosowaniu sygnału PWM generowanego przez modulację Delta-Sigma(ΔΣ) – metodę precyzyjnej 1-bitowej konwersji cyfrowo-analogowej z wykorzystaniem opatentowanej przez Technic technologii w pełni cyfrowego wzmacniacza JENO Engine.

Podejście to, określane jako Delta-Sigma(ΔΣ)-Drive, ma znaczący wpływ na wydajność śledzenia gramofonu, szczególnie w zakresie częstotliwości, w którym wibracje silnika pokrywają się
z naturalnym rezonansem kombinacji ramię/wkładka.

Precyzja prędkości obrotowej nowego typu gramofonu SL-1200GR2 i 1210GR2 została również zwiększona dzięki połączeniu napędu Delta-Sigma(ΔΣ)-Drive i magnetycznie zasilanego generatora częstotliwości (FG) z systemem wykrywania prędkości.

Rezultatem jest zwiększona precyzja sygnału z dokładną sceną dźwiękową, ulepszonym obrazowaniem i bardzo niskim poziomem szumów.

Ogólny zasilacz również doczekał się znaczącego ulepszenia w najnowszej generacji modelu. Nowy wielostopniowy cichy zasilacz SL-1200GR2 i SL-1210GR2 łączy niskoszumowy, szybki zasilacz pracujący z częstotliwością ponad 100 kHz z obwodem redukcji szumów odziedziczonym po gramofonie SL-1000R. Pozostały szum jest eliminowany poprzez wstrzykiwanie prądu o odwróconej fazie rzeczywistego szumu, co zapewnia wyjątkowy stosunek sygnału do szumu i ogólną wydajność sygnału.

SL-1200GR2 i SL-1210GR2 posiadają również dwuwarstwową dolną obudowę wykonaną
z aluminium i Bulk Moulding Compound (BMC), co w połączeniu zapewnia wysoką odporność na wibracje. Gramofony korzystają również z dwuwarstwowego talerza wykonanego z aluminium
i wytłumionego ciężką gumą, aluminiowego ramienia o wysokiej czułości w kształcie litery S oraz izolowanych nóżek.

Ogólny projekt został dopracowany dzięki nowemu dopasowaniu kolorów wszystkich części
i elementów, aby uzyskać elegancki wygląd, który nie zostanie naruszony podczas transportu dzięki nowemu, przyjaznemu dla środowiska opakowaniu.

Aby zmniejszyć wpływ opakowania na środowisko, a jednocześnie zapewnić pełną ochronę produktów Technics podczas transportu do konsumentów, nowe opakowania SL-1200GR2
i SL-1210GR2 nie zawierają styropianu (EPS). Zamiast tego jest wykonane z tektury
o inteligentnym kształcie, zapewniając bezpieczną ochronę produktu, w tym kartonowe pudełko na akcesoria ułatwiające wyjmowanie i przechowywanie. Technics pracuje obecnie nad rozszerzeniem nowych opakowań na inne linie i zintegrowaniem większej ilości materiałów nadających się do recyklingu z materiałami opakowaniowymi w przyszłości.

Mówiąc o najnowszej wersji, Frank Balzuweit, Senior Product Manager w Technics Europe, powiedział: „Chcieliśmy oprzeć się na reputacji naszej istniejącej konstrukcji i dlatego opracowaliśmy nowe SL-1200GR2 i SL-1210GR2 wokół kultowego bezrdzeniowego silnika
z napędem bezpośrednim o doskonałej precyzji obrotów. Przyjrzeliśmy się temu, jak poprawiliśmy precyzję sygnału w naszych cyfrowych komponentach audio, zwłaszcza we wzmacniaczu referencyjnym SU-R1000, który optymalizuje winylowe sygnały analogowe przy użyciu złożonej technologii cyfrowej. Naszym celem było wykorzystanie naszej technologii napędu bezpośredniego i przeniesienie jej na wyższy poziom pod względem precyzji. Osiągnęliśmy to poprzez redukcję wibracji silnika oraz optymalizację napędzających fal sinusoidalnych za pomocą generowania sygnału PWM przy użyciu modulacji Delta-Sigma(ΔΣ), stosowanej w naszych w pełni cyfrowych wzmacniaczach.”

Nowe SL-1200GR2 i SL-1210GR2 będą dostępne od października 2023 r. w kolorze srebrnym
i czarnym, u autoryzowanych sprzedawców Technics.

 

źródło: informacje prasowe