Test słuchawek ZEN HYBRID 2 od CREATIVE

Ostatnio miałam przyjemność otrzymać w celu przetestowania kolejny z modeli słuchawek od dobrze znanego nam i cenionego producenta sprzętów – CREATIVE. Dokładniej – mowa o słuchawkach bezprzewodowych Zen Hybrid 2. Model, który trafił do naszej redakcji został wykonany w kolorze białym z delikatnymi akcentami beżowymi. Zapraszam do opisu!

Zen Hybrid 2 dotarły do mnie w średniej wielkości opakowaniu:

W środku opakowania znajdujemy starannie zabezpieczone słuchawki, w zestawie znajduje się również kabel.

Tak jak już wspominałam wyżej – słuchawki zostały wykonane prawie w całości w kolorze białym, dodatkiem są beżowe akcenty na pałąku a także na nausznikach. Każda ze słuchawek została odpowiednio oznaczona dużymi literami ,,R” oraz ,,L” co oczywiście oznacza prawą oraz lewą ze słuchawek.

Z drugiej strony słuchawki są białe, gładkie i przyjemne w dotyku.

Bok jednej ze słuchawek został wyposażony w przycisk ANC, przycisk regulacji głośności, przycisk włączający zasilanie, wejście mini jack 3,5 mm.

Słuchawki prezentują się bardzo ciekawie, dostępna jest również ich wersja w kolorze czarnym więc każdy dopasuje model do swojego indywidualnego stylu. Nauszniki są dość duże, miękkie i bardzo dobrze otulają uszy co sprawia, że są wygodne w noszeniu przez dłuższy czas, zapewniając dobrą izolację dźwięku.

Pałąk jest dobrze wyważony, wyściełany i regulowany, co pozwala na dostosowanie słuchawek do różnych rozmiarów głowy. Pałąk jest solidny, ale jednocześnie lekki, co dodaje wygody podczas długiego użytkowania.
Specyfikacja techniczna:

DANE TECHNICZNE

Styl noszenia
Z muszlami wokółusznymi
Typ produktu
Słuchawki bezprzewodowe
Łączność
USB-C (ładowanie), Bluetooth® 5.2
Zakres temperatury roboczej
0–45°C
Zalecane użycie
W drodze, Gry, Komunikacja, Muzyka / Filmy
Wymiary (dł. x szer. x wys.)
160 x 80 x 205 mm
Masa
287g / 10.1 oz
Długość kabla (od końca do końca)
1.2m / 3.9 ft
Czas pracy przy korzystaniu z akumulatora
Do 67 godzin (przy wyłączonym ANC), Do 49 godzin (przy włączonym ANC)
Typ akumulatora
Akumulator litowo-jonowo-polimerowy x 1 – 600 mAh
Typ ładowania
USB typ C
Mikrofonów
Odłączalny: Nie
Asystent głosowy: Siri, Asystent Google
Typ: Mikrofon wielokierunkowy x 5
Przetworniki
Pasmo przenoszenia: 20–20 000 Hz
Typ: Neodymowe
Bluetooth® Wersja
5.2
Kodeki bezprzewodowe
AAC, SBC
Profile
HFP (profil głośnomówiący), (A2DP) Advanced Audio Distribution Profile, (AVRCP) Audio/Video Remote Control Profile
Częstotliwość robocza
2402–2480 MHz
Zasięg działania
Do 15 m^
^Pomiar na otwartej przestrzeni. Ściany i konstrukcje mogą wpływać na zasięg urządzenia.
Sterowanie
Typ: przycisk
Odtwarzanie: Tak
Głośność: Tak
Połączenie: Tak
Asystent głosowy: Tak
Zasilanie: Tak
Kontrola Szumów: Tak
Kolor
Czarny, Kremowy

WYMAGANIA SYSTEMOWE

iOS

  • iPhone/iPad z Bluetooth do bezprzewodowego strumieniowego przesyłania audio

Android

  • Telefony/tablety z Bluetooth do bezprzewodowego strumieniowego przesyłania audio

Komputer PC

  • Wszystkie komputery PC/laptopy z systemem Windows 10 i 11 z Bluetooth A2DP i AVRCP

Mac

  • Wszystkie komputery Apple z Bluetooth A2DP i AVRCP

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

  • 1 x Creative Zen Hybrid 2
  • 1 x Kabel stereo 3,5 mm
  • 1 x Kabel ładujący USB-C do USB-A
  • 1 x Skrócona instrukcja obsługi

GWARANCJA

2-letnia ograniczona gwarancja na sprzęt

Słuchawki mają składane nauszniki, co ułatwia ich przenoszenie i przechowywanie. Konstrukcja jest solidna, ale jednocześnie kompaktowa.
 Słuchawki mają dodatkowo wbudowane mikrofony, które są dyskretnie umieszczone w konstrukcji, zapewniając czysty dźwięk podczas rozmów telefonicznych.
Jak z dźwiękiem?
Słuchawki zapewniają czysty i wyraźny dźwięk, z dobrym balansem między tonami wysokimi, średnimi i niskimi. Dla osób lubiących mocniejszy bas, mogą być odpowiednie. Dodatkowo zostały wyposażone są w aktywną redukcję hałasu, która może skutecznie tłumić dźwięki otoczenia. To przydatna funkcja dla osób, które chcą słuchać muzyki w głośnym środowisku. Zen Hybrid 2 mają ergonomiczny design, co sprawia, że są wygodne do noszenia przez dłuższy czas. Miękkie nauszniki zapewniają dobry komfort i izolację dźwięku.
Słuchawki korzystają z technologii Bluetooth 5.2, co zapewnia stabilne i szybkie połączenie z urządzeniami. Bateria słuchawek może wytrzymać do 67 godzin pracy na baterii a szybkie 5- minutowe doładowanie zapewnia aż 5 godzin słuchania ( w oparciu o średni poziom głośności. Rzeczywista żywotność baterii zależy oczywiście od ustawień użytkowania i warunków otoczenia.) Wartości te są więc naprawdę imponujące!
Ultraczyste doświadczenie rozmów jest możliwe w przypadku tego modelu dzięki wbudowanym mikrofonom redukującym hałas, dodatkowo wzmocnionym technologią ENC, która analizuje i filtruje niechciane szumy tła, pozostawiając czyste wejście głosowe. Rzeczywiście w praktyce Zen Hybrid 2 sprawowały się znakomicie.
Creative Zen Hybrid 2 to słuchawki wyposażone w Bluetooth 5.2, tryb ambient, hybrydowe ANC, mają bezprzewodowy zasięg do około 15 metrów – połączenie działa bez zarzutu.  Słuchawki mają dodatkowo wbudowane mikrofony, które są dyskretnie umieszczone w konstrukcji, zapewniając czysty dźwięk podczas rozmów telefonicznych. Słuchawki zapewniają czysty i wyraźny dźwięk, z dobrym balansem między tonami wysokimi, średnimi i niskimi. Dla osób lubiących mocniejszy bas, mogą być odpowiednie.
Bateria słuchawek może wytrzymać do 67 godzin pracy na baterii a szybkie 5- minutowe doładowanie zapewnia aż 5 godzin słuchania ( w oparciu o średni poziom głośności. Rzeczywista żywotność baterii zależy oczywiście od ustawień użytkowania i warunków otoczenia.) Wartości te są więc naprawdę imponujące!
Creative Zen Hybrid 2 mają nowoczesny i elegancki design, który może przyciągnąć uwagę wielu użytkowników, wygląd, który łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesny styl. Ich wygląd jest również stonowany co sprawia, że pasują do różnych stylów i okazji. Serdecznie polecamy!
Sprzęt do testów dostarczył: