Smartwatch dla dzieci z funkcją SOS

Tuż za rogiem czeka nas premiera ZeRound. Tymczasem MyKronoz nie zamierza zwalniać tempa i do końca roku planuje wypuścić na rynek jeszcze trzy zupełnie nowe modele inteligentnych zegarków.

ZeSport
Na sezon letni MyKronoz przygotowuje model dla miłośników sportu, którzy chcieliby połączyć funkcjonalność opaski i bardziej zaawansowanego smartwatcha. Dlatego prócz np. mierzenia pulsu czy liczby spalonych kalorii, zegarek ten umożliwi także – dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi – bezpośrednie przyjmowanie rozmów telefonicznych.

Prócz standardowych opcji, do których aktywni sportowo użytkownicy smartwatchów zdążyli się przyzwyczaić, dojdą też nowe funkcje. ZeSport wyposażono bowiem w barometr, wysokościomierz, i GPS, pozwalające ruszyć z zegarkiem na leśne i górskie trasy.

ZeKid
Do tej pory dzieci mogły korzystać wyłącznie z modeli smartwatchów przeznaczonych dla osób dorosłych. Stąd pomysł na zegarek zaprojektowany właśnie z myślą o najmłodszych użytkownikach. Na ZeKid będzie można grać w proste gry mobilne, a jego design i sześć wariantów kolorystycznych przygotowano pod dziecięce gusta. Co ważne, zegarek ma obsługiwać karty SIM 3G, co oznacza, iż do jego używania nie będzie potrzebny telefon.

zekid_blue

To, co przyciąga uwagę dzieci, niekoniecznie ma znaczenie dla ich rodziców. Ci zainteresują się raczej funkcją SOS, dzięki której będą mogli otrzymywać powiadomienia od swoich pociech, gdy te znajdą się w niebezpieczeństwie. Zegarek umożliwi także sprawdzanie na bieżąco, gdzie malec aktualnie się znajduje. Co więcej, rodzice zyskają możliwość określenia, po jakim obszarze dziecko może się poruszać, a gdy tylko go przekroczy – natychmiast zostaną oni poinformowani o tym poprzez specjalną mobilną aplikację.

Premiera ZeKid szykowana jest na czas powrotu dzieciaków do szkoły, czyli w okolicach września.

zetime

ZeTime
W okolicach świąt Bożego Narodzenia zadebiutuje ostatnia z tegorocznych propozycji szwajcarskiego producenta: ZeTime to zegarek analogowy wyposażony w półprzezroczysty wyświetlacz dotykowy. Skusić się na niego mają osoby uważające panel dotykowy za najwygodniejszy sposób obsługiwania zaawansowanego technologicznie smartwatcha, które jednocześnie tęsknią za klasycznym wyglądem i tarczą w zegarku.

Cechy produktów:
– ZeSport: pedometr, pulsometr, barometr, wysokościomierz, GPS, możliwość odbierania połączeń telefonicznych, powiadomienia sms, e-mail, social media

– ZeKid: funkcja SOS, wskazywanie położenia dziecka, możliwość określenia, po jakim obszarze dziecko może się poruszać, gry mobilne, obsługa karty SIM3G

– ZeTime: półprzezroczysty panel dotykowy, możliwość odbierania połączeń telefonicznych, powiadomienia sms, e-mail, social media

Źródło: Informacja prasowa.