Pierwszy monitor PHILIPS z wejściem USB-C

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, przedstawia najnowszy model urządzenia z wejściem USB typu C. 25-calowy monitor o rozdzielczości Quad HD został wyposażony w matrycę IPS oraz wbudowane głośniki 2x2W.

Model 258B6QUEB jest pierwszym monitorem wyposażonym w USB typu C w gamie produktów PHILIPS. Dzięki zastosowaniu złącza najnowszej generacji wyświetlacz zapewnia szybki przesył danych oraz daje użytkownikowi możliwość podłączenia różnego rodzaju urządzeń, przy ich jednoczesnym ładowaniu.

Złącze USB typu C – prostota dla większej wygody
Monitor wyposażony w najnowocześniejszy typ złącza zapewnia przesyłanie danych z prędkością do 10 Gbps w przypadku urządzeń zgodnych z USB 3.1 drugiej generacji oraz 5 Gbps dla urządzeń USB 3.1 pierwszej generacji. Przesył danych jest 20 razy szybszy niż w przypadku USB 2.0. Transfer pełnometrażowego filmu 4K może trwać nawet mniej niż 60 sekund. Mocną stroną złącza jest uniwersalność, którą w szczególności docenią profesjonaliści w branży biznesowej – USB-C pozwala na jednoczesne zasilanie, przesyłanie sygnału wideo i szybki transfer danych. Cienki profil złącza sprawia, że jest dopasowany zarówno do urządzeń mobilnych, jak i do standardowych notebooków. Komfort użytkowania zwiększa dwustronna wtyczka oraz szeroki wachlarz możliwości podłączeń. Monitor wyposażono ponadto w złącza DisplayPort 1.2, HDMI, DVI oraz VGA.

W dzisiejszych czasach wydajność złącza odgrywa istotną rolę w utrzymaniu produktywności użytkownika. Z satysfakcją zwiększamy naszą ofertę o 25-calowy monitor z najnowszym, a zarazem najlepszym na rynku złączem. USB typu C pozwala na podłączenie wszelkich urządzeń, w tym notebooka do monitora, przy ich jednoczesnym ładowaniu, eliminując potrzebę stosowania dodatkowych kabli zasilających. Użytkownik może podłączyć wszystkie urządzenia zewnętrzne za pośrednictwem jednego kabla  – komentuje Albert Ulfman, Product Manager monitorów Philips EMEA w MMD.

Stworzony dla profesjonalistów

Model 258B6QUEB sprawdzi się w użytkowaniu profesjonalnym nie tylko ze względu na USB-C. Rozdzielczość Quad HD gwarantuje doskonałą ostrość i dużą przestrzeń roboczą w porównaniu do popularnych monitorów Full HD. Podstawa SmartErgoBase pozwala na optymalne ustawienie wysokości monitora, jego obrotu i nachylenia ekranu, dopasowując pozycję wyświetlacza do indywidualnych potrzeb. Wąskie obramowanie nie rozprasza użytkownika, dzięki czemu może on maksymalnie skupić się na wyświetlanej treści. Ponadto monitor został stworzony w 65% przy wykorzystaniu materiałów uzyskanych z recyclingu, spełniając tym samym oczekiwania użytkowników ceniących ekologię.

Model PHILIPS 258B6QUEB będzie dostępny w sklepach od czerwca 2016 roku.

Gwarancja i cena:

 Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora wynosi 1699 zł.

Urządzenia objęte są trzyletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.

Specyfikacja techniczna:

Model PHILIPS 258B6QUEB
Typ panelu LCD IPS
Typ podświetlenia System W-LED
Rozmiar panelu 63,4 cm / 25 cali
Natywna rozdzielczość 2560 x 1440 @ 60 Hz
Kąty widzenia 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Maksymalna jasność podświetlenia 350 cd/m²
Kolory wyświetlacza 16,7 miliona kolorów (True 8 Bit)
Typowy współczynnik kontrastu 1 000 : 1
Funkcje poprawy obrazu SmartImage
Udogodnienia ·         Wbudowane głośniki 2 x 2W

·         Funkcje: SmartImage, Volume, Input, Menu, Wyłącznik

·         Oprogramowanie SmartControl

·         Blokada Kensington

·         Montaż VESA (100 x 100 mm)

·         Obsługa funkcji Plug & Play: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7

Złącza obrazu oraz audio ·         USB: USB Typu-C x1, USB 3.0 x 3 (1 z funkcją szybkiego ładowania)

·         Wejście sygnału: USB-C, VGA (analog), DVI-Dual Link (cyfrowy, HDCP), DisplayPort, HDMI (cyfrowy, HDCP)

·         Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

·         Wejście/wyjście audio: Wejście PC Audio, Wyjście na słuchawki

·         RJ45: przez USB-C

Certyfikaty i atesty ·         CE Mark, FCC Class B, VCCI, SEMKO, cETLus, CU-EAC, WEEE, CECP, TUV Ergo, TUV/GS, TCO edge

Źródło: Informacja prasowa.