Nagroda EISA 2022-2023 dla głośnika JBL Flip 6!

JBL Flip 6 to tegoroczny laureat nagrody EISA 2022-2023 w kategorii „Głośnik przenośny EISA 2022-2023”. Jest wyjątkowy, wodoodporny i wyposażony w najlepsze brzmienie JBL Original Pro Sound! Jurorzy tej prestiżowej nagrody potwierdzili tym samym powszechne przeświadczenie, że JBL to najlepszy wybór!

 W uzasadnieniu przyznanej nagrody możemy przeczytać: „W szóstej generacji Flipa – urządzenia rekordowo popularnego – pojawiło się wiele udoskonaleń. Wyglądający podobnie jak Flip 5, ale lepiej zbudowany, ma zaskakująco rozbudowany układ akustyczny – dwudrożny, z owalnym nisko-średniotonowym i nowym wysokotonowym, z dodatkiem pary membran biernych. Deklarowana moc wzmacniaczy to 30 W, akumulator 4800 mAh zapewnia 12 godzin pracy, a certyfikat IP67 oznacza zabezpieczenie przed wodą i kurzem. Bluetooth został zaktualizowany do wersji v5.1, zaś sterowanie dźwiękiem zapewnia firmowa aplikacja. Czego można więcej oczekiwać od niedrogiego, przenośnego głośnika Bluetooth?”

JBL Flip 6 to przenośny wodoodporny głośnik Bluetooth. Efektowny dźwięk na każdą przygodę z JBL Original Pro Sound. Wyjątkowa wyrazistość osiągnięta została, dzięki dwudrożnemu systemowi przetworników. Głośnik niskotonowy w kształcie toru wyścigowego zapewnia wyjątkowe niskie częstotliwości i średnie tony, a osobny przetwornik wysokotonowy odpowiada za wyraziste i krystalicznie czyste dźwięki o wysokiej częstotliwości. JBL Flip 6 posiada również zoptymalizowane dwa pasywne radiatory zapewniające głęboki bas, precyzyjnie dostrojone z wykorzystaniem zaawansowanego algorytmu firmy Harman. Ten przenośny głośnik o dużej mocy jest wodoodporny i pyłoszczelny (IP67), dzięki czemu można zabrać go ze sobą w każdą pogodę. Dzięki akumulatorowi wystarczającemu nawet na 12 godzin odtwarzania, można imprezować do zachodu, a nawet wschodu słońca! Funkcja PartyBoost pozwala łączyć wiele głośników zgodnych z tym standardem. JBL Flip 6 dostępny jest w wielu modnych kolorach.

Aplikacja JBL Portable umożliwia uzyskanie najlepszych doznań dźwiękowych oraz aktualizacje i wsparcie techniczne bezpośrednio na smartfonie. Można w ten sposób odblokować funkcje, podkręcić dźwięk lub dostosować basy, aby mieć pełną kontrolę nad dźwiękiem. Użyteczną funkcjonalnością jest ochrona podczas ładowania przez USB-C. Oznacza to, że w przypadku wykrycia wody, soli lub innych substancji chemicznych na złączu, zostaje wyemitowany alert dźwiękowy. Z głośnikiem bezprzewodowo połączyć można nawet 2 smartfony lub tablety i na zmianę odtwarzać dźwięk JBL Original Pro. Ponadto opakowanie wykonano w sposób przyjazny środowisku. Jest to nadające się do recyklingu papierowe pudełko z wewnętrzną wytłoczką. Plastikowa zawieszka w ponad 90% nadaje się do recyklingu, a na jej zewnętrznej części znajduje się nadruk z atramentu sojowego.

Przyznana nagroda EISA 2022-2023 jest nie tylko ukoronowaniem funkcjonalności głośnika przenośnego. Jest też dowodem, że JBL Flip 6 jest najlepszym produktem w swojej klasie! To dobra informacja dla wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników tego produktu.

Specyfikacja techniczna:

Przetworniki: woofer 45 x 80 mm, tweeter 16 mm

Moc wyjściowa: 20 W RMS dla głośnika niskotonowego; 10 W RMS dla głośnika wysokotonowego

Pasmo przenoszenia: 63 Hz – 20 kHz

Stosunek sygnału do szumu: > 80 dB

Rodzaj akumulatora: litowo-polimerowy 17,28 Wh (odpowiednik 3,6 V / 4800 mAh)

Czas ładowania: 2,5 godziny (5 V, 3 A)

Czas odtwarzania muzyki: do 12 godzin (zależnie od poziomu głośności i odtwarzanej muzyki)

Typ kabla: Kabel do ładowania USB-C

Długość kabla: 1,2 m

Maksymalna temperatura pracy: 45°C

Wersja Bluetooth®: 5.1

Profil Bluetooth®: A2DP 1.3, AVRCP 1.6

Zakres częstotliwości nadajnika Bluetooth®: 2400 MHz – 2483,5 MHz

Moc nadajnika Bluetooth®: ≤ 10 dBm (EIRP)

Modulacja nadajnika Bluetooth®: GFSK, π/4 DQPSK, 8DPSK

Zakres częstotliwości SRD 2,4 GHz: 2407 MHz – 2475 MHz

Moc nadajnika SRD: < 10 dBm (EIRP)

Wymiary produktu (szer. x wys. x gł.): 178 x 68 x 72 mm

Waga netto: 0,55 kg

Wymiary opakowania (szer. x wys. x gł.): 216 x 106 x 99 mm

Waga brutto: 0,92 kg

Sugerowana cena detaliczna: 669 zł

 

 

Źródło: Informacje prasowe