Nadchodzi era Sklepów Smart!

Aktualny rynek urządzeń do monitoringu zostaje ciągle wzbogacany o nowe produkty. Powoduje to, że ceny są bardziej przystępne a urządzenia coraz doskonalsze. W dzisiejszych czasach ważne jest bezpieczeństwo nawet małego sklepu, dlatego wskazany jest wybór urządzeń chroniących przed kradzieżami. Jednak co by było gdyby do standardowej funkcji monitoringu doszło wiele zalet sprzętu, które “pomogłyby” w profesjonalnej obsłudze klienta a co za tym idzie w sprzedaży?

Twój sklep może być nie tylko monitorowany ale także może zyskać miano sklepu “smart”. Co takiego może robić tak małe urządzenie oprócz monitorowania? Rozpoznawanie twarzy, liczenie klientów a nawet powitania głosowe! Zobacz do czego dzisiaj wykorzystuje się inteligentne kamery. Każdy z nas z pewnością nie raz spotkał się z irytującym gwizdem świstaka witającego nas już od progu. To już nie modne. Wyobraź sobie, że stawiasz przy drzwiach osobę, która za każdym razem gdy klient wchodzi do sklepu wita do ciepłymi słowami “dzień dobry” oraz zapisuje w notesie, że kolejna osoba odwiedziła sklep. Tą samą czynność powtarza w przypadku opuszczania sklepu przez klienta – żegna go wraz z adnotacją, że opuścił pomieszczenie. Super sprawa mieć takie statystyki ile osób odwiedziło nasz sklep, ale czy stać nas na takie stanowisko “wejściowego witacza”? Raczej nie, poza tym kto zechciałby taką funkcję pełnić. Zwłaszcza w dobie takich technologii, gdzie to wszystko robi za nas mała inteligentna kamera, która dodatkowo rejestruje to co się dzieje – niestety nasz “pracownik” może nie dostrzec pewnych sytuacji gdy właśnie w tym momencie będzie notował ilość osób.

4

Inteligencja kamer jest na tyle ciekawym rozwiązaniem, że pozwala prowadzić rzetelne statystyki, dzięki czemu jeszcze lepiej poznajesz swój biznes i możesz na tej podstawie dostosować swoje działania. Wiesz ile osób odwiedza Twój sklep, ba nawet wiesz o jakiej porze dnia jest ich najwięcej! Nawet nie próbuj wtedy wychodzić na lunch. No dobrze, ale jeśli już musisz wyjść, zamknąć sklep z karteczką “zaraz wracam” to może lepiej będzie zostawić możliwość kontaktu z potencjalnym klientem? Możesz tak zrobić również przy pomocy kamery, która wykryje ruch i uruchomi nagrywanie oczywiście powiadamiając Ciebie o całym zdarzeniu. Wtedy Ty gdziekolwiek będziesz, możesz porozmawiać z osobą przy Twoim sklepie w czasie rzeczywistym, przeprosić za nieobecność i dać nadzieję na transakcję jeszcze tego samego dnia bądź zaprosić klienta w inny dzień, bo właśnie wtedy będzie większa promocja. A wszystko to za sprawą znów tego małego urządzenia, które ma wbudowaną funkcję czujnika ruchu PIR i możliwość rozmowy głosowej.

Sama rejestracja obrazu to już standard. Zakładając monitoring wiesz, że potrzebujesz urządzenia do pełnienia funkcji “elektronicznego oka” oraz urządzenia do funkcji “elektronicznego notesu”. Większość systemów do monitoringu wymaga jednak zakupu rejestratora video, aby zapisywać każdą sekundę z życia Twojego biznesu. Co powiesz na to jeśli nie będzie Ci potrzebne takie dodatkowe urządzenie? Wystarczy karta micro SD i wszystko rejestrujesz na niej. To o wiele prostsze niż dodatkowe wydatki, dodatkowe urządzenie i jeszcze dorzućmy oprogramowanie, które potrzebujesz aby taki monitoring przejrzeć i wyciąć odpowiedni fragment na którym widać interesujące nas zdarzenie. Nic z tych rzeczy. Wkładasz kartę, która służy jako Twój rejestrator i zapisuje na niej wszystko to co może być potrzebne. Dlaczego tylko to co potrzebne? Odpowiedzmy sobie na pytanie czy potrzebujesz 3 godzinnego nagrania na którym w Twoim sklepie nic się nie dzieje, nikogo nie ma. Pusty, monotonny ekran, czekasz, przewijasz aby odnaleźć fragment… Zapomnij. Dzięki slotowi na kartę micro SD oraz czujnikowi ruchu, kamera zapisuje na karcie tylko te momenty w których wykryje ruch i potencjalne zdarzenia. Jednym słowem masz wszystko kawa na ławę w dodatku nie musisz wynajmować detektywa i amerykańskich sił zbrojnych by rozszyfrowali szczegóły zdarzenia i np. drobnej kradzieży bo nagrywanie w w rozdzielczości 3MP,1080P lub 720P pozwala na zapis obrazu w jakości odpowiedniej dla Ciebie. Dodatkowo dzięki zapisowi tylko ważnych fragmentów oszczędzasz miejsce  na karcie!

Zastanawiasz się pewnie, jak zabezpieczyć miejsce gdzie klienci nie powinni wchodzić, jednak zdarza się, że wchodzą. W zupełności przez przypadek lub w zupełności specjalnie! Co możesz zrobić? Znów posadzić tam pracownika, który zacznie krzyczeć gdy ktoś będzie usiłował wejść w zabronione miejsce, ale znów nie mamy pewności czy taka osoba będzie chciała to robić. A teraz wyobraź sobie ze ustawiasz wirtualne pole bezpieczeństwa które niczym magiczne, niewidzialne lasery z amerykańskich filmów strzegą Twojego zakazanego miejsca. Taka funkcja wirtualnego pola bezpieczeństwa również może Ci zaoferować inteligentna kamera. Nie tylko zabezpieczy dźwiękiem granicę której nie należy przekraczać ale dodatkowo poinformuje Cię o tym wysyłając powiadomienie na Twój smartfon.

Co jeszcze może Ci zaoferować inteligentna kamera? Może masz w swoim sklepie asortyment, który wymaga specjalnego traktowania i warunków. Jak np odpowiedniej temperatury powietrza i dodatkowo wilgotności. Żaden problem, nie potrzebujesz dodatkowych czujników zamontowanych specjalnie na tę okazję ponieważ wszystko masz już w kamerze.

Dzięki tak zaawansowanym funkcjom, kamera daje wiele możliwości, których nie byłbyś w stanie osiągnąć prowadząc mały sklep samodzielnie. Wszystkie te funkcje znajdziesz w kamerze Smart Cube 300W firmy Airlive.

Jak widzisz, tak małe urządzenie może przynieść wiele dobrego. Swoich gości przywitasz miłym “dzień dobry”, zostaniesz powiadomiony jeśli temperatura powietrza nad działem z kwiatami ulegnie zmianie. W porze obiadowej wyjdziesz spokojnie zjeść a jeśli pod Twoją witryną pojawi się klient otrzymasz powiadomienie i będziesz mógł poinformować klienta, kiedy wrócisz. Będziesz spokojnie pracował wiedząc, że nikt nie wejdzie na zaplecze przez wirtualne pole a o każdym zdarzeniu zostaniesz powiadomiony na swoim urządzeniu z systemem Android lub IOS. Wykres z liczbą osób, które odwiedziły Twój sklep otrzymasz na e-mail co pozwoli na codzienną analizę i wnioski. Zastanów się jakie Ty masz potrzeby w swoim biznesie bo era “smart sklepów” nadciąga. Twój sklep też może być Smart a wszystko dzięki kamerze Smart Cube 300W, która będzie dostępna na polskim rynku od grudnia 2016.

Poczytaj więcej o funkcjach kamery na: http://inteligentny-sklep.pl/
Producent: http://www.airlive.com/

Źródło: Informacja prasowa.