LittleBits Gizmos & Gadgets – wyjątkowe propozycje dla szkół!

Reforma edukacji zakłada przywrócenie należnej rangi szkolnictwu zawodowemu. STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) to specjalny rodzaj edukacji opierającej się na naukach ścisłych, który w bardzo praktyczny sposób wprowadza uczniów w te nierzadko trudne zagadnienia. Skrót ten, pod postacią STEAM, obejmuje również prace plastyczne/techniczne. W tę kategorię wpisuje się littleBits™ czyli klocki elektryczne tzw. Bity™, które można szybko i łatwo połączyć ze sobą dzięki małym magnesom. Czytelny podział kolorystyczny i opis, pomagają rozpoznać właściwe funkcje każdego Bita™. W zestawach można znaleźć m.in. silniki, koła, oświetlenie, przełączniki, siłowniki, brzęczyki, a nawet narzędzia do budowania pilota z nadajnikiem i odbiornikiem Bluetooth.

Pierwszy omawiany zestaw – littleBits™ Gizmos & Gadgets Kit vol 1 zawiera 15 Bitów™ i 48 akcesoriów oraz przewodnik tworzenia wynalazków i 12 proponowanych projektów.
LittleBits Gizmos & Gadgets Kit vol 2 zawiera 13 Bitów i 56 akcesoriów. Oprócz przewodnika tworzenia wynalazków jest aż 16 proponowanych projektów.

Gizmos & Gadgets Kit, 2nd Edition Product Image

Przyborniki wynalazcy to znakomita pomoc dydaktyczna, która nie tylko sprzyja kreatywności, ale także uczy elektroniki. Z klocków można zbudować zdalnie sterowany samochód czy automat puszczający bańki mydlane. Można zbudować obracającą się lampa, łazik i wiatrak. Młodzi wynalazcy mogą również korzystać z tysięcy projektów dostępnych w Internecie (Gizmos&Gadgets Kit Vol.1 Gizmos&Gadgets Kit Vol.2), barierą w tworzeniu kolejnych wynalazków jest tylko wyobraźnia.

Każdy z zestawów littleBits Gizmos & Gadgets Kit vol 1 oraz LittleBits Gizmos & Gadgets Kit vol 2 dostępny jest w cenie detalicznej 1099 zł z VAT.

Źródło: informacja prasowa.