Jak kontrolować urządzenia elektryczne za pomocą smartfona?

Impakt, dystrybutor akcesoriów i elektroniki użytkowej wprowadził na polski rynek adapter sieciowy smart home socket, dzięki któremu użytkownik może zdalnie zarządzać energią. Aplikacja PowerMan pozwala kontrolować zasilanie urządzeń domowych ze smartfona z dowolnego miejsca na świecie – jedyny warunek to dostęp do internetu.

Inteligentne rozwiązania w Twoim domu

Gniazdko Gembird Smart Home (EG-PM1W-001) to produkt, który doskonale wpisuje się w trend inteligentnego domu i eko rozwiązań. Za pomocą tego niewielkiego urządzenia użytkownik może zdalnie zarządzać energią poprzez proste włączenie lub wyłączenie zasilania domowych sprzętów.

Zarządzaj energią z dowolnego miejsca na ziemi

Smart gniazdem można zarządzać za pośrednictwem internetu i darmowego konta na EnerGenie.com z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki praktycznej i łatwej w użyciu aplikacji PowerMan, możesz w komfortowy sposób kontrolować zasilanie gniazdka ze smartfona, tabletu lub z poziomu przeglądarki www.

Wbudowany repeater WiFi

Urządzenie dodatkowo wyposażono w funkcję repeatera sygnału WiFi. Dzięki temu gniazdko wspiera działanie domowego routera zapewniając dotarcie fal WiFi do miejsc, w których zasięg routera jest niewystarczający. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w wielokondygnacyjnych domach lub pomieszczeniach o bardzo grubych ścianach.

Płać mniejsze rachunki

Adapter oferuje zaawansowany tryb programowania, dzięki któremu możemy zapisać aż do 45 różnych zadań, w zakresie czasu od 1 minuty do nawet pół roku. Takie rozwiązania sprawia, że raz zaprogramowane gniazdko staje się praktycznie bezobsługowe. Korzyści płynące ze stosowania takiego urządzenia to pełna kontrola nad wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu, a w konsekwencji mniejsze wydatki na energię elektryczną i więcej pieniędzy w portfelu.

Cena produktu wynosi 139 zł.

Zalety urządzenia:
– W prosty sposób włącza lub wyłącza urządzenia za pomocą smartfona, tabletu lub komputera
– Wbudowana funkcja repeatera WiFi zapewnia dodatkowe pokrycie sygnałem
– Możliwości ustawienia harmonogramu zadań
– Maksymalna liczba zapisania programów: 45
– Odstęp czasu pomiędzy wydarzeniami – od 1 minuty do 180 dni
– Dokładność zegara: nie więcej niż 2 sekundy błędu na dzień

Specyfikacja:
– Interfejs: LAN IEEE 802.11 b / g / n protokoły do 300 Mbps
– Tryb repeater WLAN
– Napięcie wejściowe: do 250 V AC, 50 – 60 Hz
– Maksymalny prąd obciążenia: 16 A
– Maksymalny pobór mocy: 2,5 W
– Synchronizacja zegara z serwerem NTP
– Wymiary: 108 mm x 76 mm x 55 mm
– Waga netto: 0,15 kg

Wymagania systemowe:
– Sieć lokalna z LAN / WLAN
– Komputer podłączony do sieci lokalnej
– Komputer z systemem Windows® 2000 / XP / Vista / Windows 08/07 jest wymagany w przypadku korzystania z oprogramowania Power Manager poprzez przeglądarkę www (wykorzystanie tego oprogramowania nie jest obowiązkowe)

Źródło: Informacja prasowa.