Drukowanie w terenie – profesjonalne termiczne drukarki mobilne od Brother

Warszawa, 28 marca 2017 r. – Firma Brother zaprezentowała trzy nowe przenośne drukarki termiczne formatu A4. Modele z serii Pocket Jet to urządzenia przeznaczone dla osób pracujących w terenie. Drukarki, charakteryzujące się niewielkimi rozmiarami i wygodną obsługą, oferują wysoką prędkość druku.

Nowe modele z serii Brother PocketJet: PJ-722 i PJ-762, PJ-773 to profesjonalne termiczne drukarki mobilne, zaprojektowane z myślą o pracownikach terenowych. Urządzenia można zamontować w dowolnym miejscu i pozycji, a także drukować z nich w dowolnym miejscu. Nowe modele skierowane są do wszystkich pracowników mobilnych odpowiedzialnych za logistykę, doręczenia lub sprzedaż w terenie. Mobilne drukarki termiczne znajdują również zastosowanie w służbach ratunkowych i bezpieczeństwa. Pozwalają na drukowanie m.in. faktur, ofert, protokołów, umów i raportów z miejsc wypadków.

Drukarki z serii Brother PocketJet PJ-700 to urządzenia charakteryzujące się kompaktowymi rozmiarami – mają 26 cm szerokości i ważą ok. 480 g (bez akumulatora). Wyróżniają się wysoką prędkością druku, która wynosi do 8 stron na minutę w rozdzielczości 300 x 300 dpi (PJ-773) i 203 x 200 dpi (PJ-722 i PJ-762). Urządzenia mogą drukować na arkuszach formatu A4, jak i na rolach papieru. Zastosowana w nich technologia druku termicznego nie wymaga stosowania tuszu ani tonera.

PJ-722 (front) - Copy

Nowe drukarki można połączyć ze smartfonami, komputerami mobilnymi, laptopami i komputerami stacjonarnymi. Dołączone jest do nich oprogramowanie do tworzenia i wgrywania szablonów. Model PJ-762 obsługuje Bluetooth i protokół BIP (Bacic Imaging Protocol), który pozwala na pobieranie i drukowanie plików JPG. Z kolei drukarka PJ-773 obsługuje Wi-Fi. Wszystkie urządzenia z serii oferują interfejsy USB 2.0 oraz język PJ ESC/P, który zapewnia im kompatybilność z zewnętrznymi systemami. Modele, dzięki wytrzymałej obudowie, są odporne na codzienne użytkowanie sprzętu oraz na różnice temperatur od –10°C do +50°C. Urządzenia są zasilane akumulatorami, zasilaczami sieciowymi lub samochodowymi.

Drukarki termiczne Brother PJ-722, PJ-762 i PJ-773 są objęte 3-letnią gwarancją. Więcej szczegółów na www.brother.pl.

Źródło: informacja prasowa.