ASUS prezentuje mini-projektor ZenBeam E1

ASUS przedstawia ZenBeam E1, mini-projektor pozwalający na wyświetlenie obrazu w formacie telewizyjnym o przekątnej do 120 cali. ZenBeam E1 podsiada zintegrowane wejście HDMI/MHL i został zaprojektowany tak, aby zagwarantować pełną kompatybilność z szerokim wachlarzem urządzeń, takich jak komputery, urządzenia typu smart, konsole dla graczy i urządzenia do streamingu multimediów. Wbudowana bateria o pojemności 6000 mAh zapewnia wyświetlanie obrazu nawet przez 5 godzin, a także może pełnić funkcję przenośnej ładowarki dla urządzeń mobilnych.

Zgodnie z przewidywaniami rynek mini-projektorów będzie się stale rozwijał, między innymi ze względu na ich kompatybilność z telefonami komórkowymi oraz tabletami. Jak wynika z danych firmy BCN, która zajmuje się badaniem rynku technologii informacyjnych, w 2015 roku  marka ASUS była najlepszym producentem przenośnych projektorów o wadze poniżej 1kg na rynku japońskim. Z kolei według badań rynku detalicznego dotyczących projektorów przeprowadzonych przez PMA Research, projektor ASUS S1 znajdował się nieprzerwanie w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się mini-projektorów w Ameryce Północnej zarówno w 2015, jak i w pierwszym kwartale 2016 roku.

Kompaktowa, wielokrotnie nagradzana konstrukcja

Stylowy ZenBeam E1 waży jedynie 307g i posiada wyjątkowo kompaktowe rozmiary – zaledwie 110 x 83 x 29 mm. Cechuje go minimalistyczny, inspirowany filozofią Zen design – obudowa typu unibody wykonana ze stopu aluminium posiada wykończoną szczotkowanym metalem pokrywę obiektywu i wygładzone piaskiem, cięte diamentem krawędzie. W ostatnim czasie ZenBeam E1 zdobył nagrody iF Design Award 2016 i  Red Dot Design Award 2016.

ZenBeam E1

Jasny i czysty obraz w rozdzielczości WVGA

ZenBeam E1 jest wyposażony w jasne źródło światła Eco-LED o mocy 150 lumenów i żywotności rzędu 30 tys. godzin, co pozwala znacznie obniżyć koszty konserwacji i serwisu. Eco-LED wymaga minimum czasu na rozgrzanie się lub schłodzenie, dzięki czemu można natychmiast uruchomić lub wyłączyć projektor. ZenBeam E1 zapewnia 100% pokrycia przestrzeni barw NTSC i korzysta z technologii DLP® IntelliBright™, która w inteligentny sposób potrafi wzmocnić o nawet 30% jasność i kontrast obrazu, zachowując przy tym do 50% niższe zużycie energii.

ZenBeam E1 oferuje natywną rozdzielczość WVGA (854 x 480) i pozwala wyświetlać pliki wideo FullHD 1080p.  Soczewki o krótkim rzucie mogą wyświetlić obraz o przekątnej od 15 do 120 cali nawet z małej odległości, dzięki czemu projektor świetnie sprawdza się zarówno w pomieszczeniach, jak i w przestrzeni zewnętrznej.

Wejścia HDMI są w pełni kompatybilne z komputerami stacjonarnymi, notebookami, konsolami dla graczy, narzędziami do streamingu multimediów, miniaturowymi komputerami (compute sticks) jak ASUS Chromebit lub ASUS VivoStick oraz z urządzeniami mobilnymi wspierającymi standard MHL. Baterię urządzeń MHL ZenBeam E1 potrafi ładować nawet w trakcie wyświetlania obrazu.

Wyświetlanie bez użycia kabli, automatyczna korekcja zniekształcenia trapezowego i niezrównana jakość dźwięku

ZenBeam E1 posiada wbudowany akumulator o pojemności 6000 mAh zapewniający do pięciu godzin pracy na baterii. Służy również jako power bank, do ładowania urządzeń mobilnych.

Dla wygody użytkownika ZenBeam E1 wyposażono w funkcję automatycznej korekcji zniekształcenia trapezowego; wykrywa ona ułożenie projektora i poprawia wyświetlany pod nieodpowiednim kątem obraz. Technologia ASUS SonicMaster zadba z kolei o głośność i wyrazistość dźwięku.

SPECIFYFIKACJA [1]

ASUS ZenBeam E1
Technologia wyświetlacza 0.2in DLP®
Źródło światła R/G/B LED o żywotności  30 tys. godzin
Natywna rozdzielczość WVGA 854 x 480
Jasność (maks.) 150 lumenów
Kontrast 3500:1 DCR
Nasycenie kolorów 16,7 miliona kolorów
Proporcje rzutu (przy 16:9) 1.4:1 (przekątna 32 cale przy 1m)
Odległość wyświetlania/ Rozmiar obrazu obrazy o przekątnej 0,5 – 3,7m / 15 – 120 cali
Przesunięcie projektora 100%
Przybliżanie Stałe
Tryby wyświetlania 6 trybów (Prezentacja/ Standard / Kino /Eco/ Latarka / SOS)
Format obrazu Auto / 16:9 / 4:3
Automatyczna korekcja trapezu Tak, ±40°
Łącza/Wejścia HDMI/ MHL. Wejście słuchawkowe, port USB typu A (wykorzystywany do ładowania)
Wbudowany głośnik 2W głośniki z technologią ASUS SonicMaster
Zużycie energii <24W
Akumulator 6000mAh (5V @ 1A)
Rozmiar 110 x 83 x 29mm
Waga 307g

 

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ASUS ZenBeam E1 będzie dostępny w drugiej połowie czerwca bieżącego roku w sugerowanej cenie detalicznej 1399,00 złotych.

[1] Specyfikacja, zawartość i dostępność produktu mogą być zmienione bez uprzedniej informacji i mogą różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może zależeć od używanych aplikacji, ich wykorzystania, środowiska roboczego i innych czynników. Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie http://www.asus.com.

Źródło: Informacja prasowa.