Case Logic Berkeley – test ciekawego plecaka na laptopa

Do testów otrzymałem bardzo ciekawie wyglądający plecak Case Logic, model Berkeley. Plecak od razu rzuca się w oczy nietypową kolorystyką. Czym jeszcze może pochwalić się Berkeley? Zapraszam do recenzji.

Specyfikacja

  • Wymiary 30 x 31 x 43 cm
  • Waga 0,82 kg
  • Materiał poliester
  • Gwarancja 25 lat
  • Kompatybilny z laptopami 15-16″
  • Kolor carbide, playa, strato

Case_Logic_Berkeley_II_6

Opis

Plecak Berkeley dostępny jest w trzech kolorach, do testów otrzymałem model w kolorystyce strato – jest to mozaika złożona z różnych odcieni zielonego, niebieskiego i szarego. Barwy są żywe i przyciągają wzrok. Na pewno nie przejdziemy obojętnie obok tego plecaka, prezentuje się świetnie.

Wizytówką firmy Case Logic jest świetne wykonanie dostarczanych przez nią produktów. Nie inaczej jest w tym przypadku. Plecak uszyty został bardzo starannie z wysokiej jakości materiałów. Trwałość i solidność plecaka jest gwarantowana przez producenta w okresie 25 lat od daty zakupu.

Materiał, którego użyto do produkcji to poliester. Plecak wyposażony został w grube, sprawiające wrażenie bardzo solidnych metalowe zamki.

Case_Logic_Berkeley_II_5

Berkeley posiada osobną komorę dla laptopa, nie przewidziano tam miejsca na nic innego, ma tam się zmieścić laptop od 15 do 16 cali. Komora jest w całości zabezpieczona pianką, dzięki temu mamy gwarancję, że urządzenie jest dobrze chronione podczas przenoszenia. Żeby otworzyć komorę laptopa musimy odsunąć ramiona plecaka.

Case_Logic_Berkeley_II_10
Druga komora pozwala na umieszczenie w niej tabletu, zasilacza i innych akcesoriów. Dla tabletu przygotowana została specjalna kieszeń, która spokojnie zmieści dziesięciocalowe urządzenie. Pozostała przestrzeń nie została wyposażona w żadne kieszenie, należy więc rozsądnie umieszczać w niej przedmioty, by nie spowodować bałaganu. Komora ta wydaje się doskonała na książki, zeszyty, podręczniki. Odsuwana prawie w całości klapa pozwala na bardzo dobry dostęp do tego co umieściliśmy wewnątrz.

Case_Logic_Berkeley_II_9

Z przodu umieszczona została ostatnia i zarazem najmniejsza zamykana na zamek komora plecaka. Przestrzeń wewnątrz podzielono przegródkami na akcesoria. Dzięki temu możemy zachować porządek i łatwo rozmieścić nasze akcesoria w osobnych przegródkach. Do dyspozycji są dwie kieszenie o szerokości połowy komory, jedna większa, oraz jedna kieszeń z siatki zamykana na suwak. Mimo małych rozmiarów, ostatnia komora pomieści całkiem sporo.

Case_Logic_Berkeley_II_8

Po obu stronach plecak posiada kieszenie boczne.

Case_Logic_Berkeley_II_7

Plecy Berkeley są płaskie i wykonane ze sztywnej pianki. Na dole umieszczono bezpieczną kieszeń, w której możemy przenosić portfel, dokumenty, czy inne ważne dla nas przedmioty.

Case_Logic_Berkeley_II_4

Ramiona plecaka od wewnątrz pokryte zostały siatką, która ma za zadanie zmniejszyć pocenie się. Od zewnątrz ramiona są obszyte takim samym materiałem jak reszta plecaka. Dodatkowo naszyte zostały uchwyty, dzięki którym możemy regulować na jakim poziomie chcemy spinać ramiona na zatrzask. Dzięki zapięciu zatrzasku łączącego ramiona łatwiej i wygodniej nosi się plecak przy dłuższych wędrówkach. Regulacja sprawia, że każdy dopasuje wysokość umieszczenia zapięcia do swoich potrzeb.

Case_Logic_Berkeley_II_3
Case_Logic_Berkeley_II_11

Wrażenia z użytkowania

Pierwsze wrażenie jak i późniejsze były bardzo dobre. Już wypakowanie plecaka z paczki i szybki rekonesans co takiego trafiło w moje ręce uzmysłowiło mi, że trafiło mi się coś fajnego. Plecak swoją kolorystyką sprawia, że przyjemnie się na niego patrzy.

Wykonanie jest bardzo dobre, a materiały wysokiej jakości. Po testach plecak nadal wyglądał jak pierwszego dnia. Da się go ubrudzić, ale czyszczenie nie nastręcza problemów. Najgorszą przygodą jaka go spotkała było oblanie sokiem pomidorowym. Wilgotna ściereczka z mikrofibry usunęła wszystkie zabrudzenia jakie powstały. Nie został żaden ślad po soku.

Plecak jest wygodny, dość sztywne plecy dobrze przylegają do kręgosłupa, niestety nie są oddychające, więc w lecie będzie nam ciepło. Ramiona plecaka bardzo dobrze układają się na naszych ramionach i nawet po dłuższym marszu nie będziemy ich zbyt odczuwać (pod warunkiem, że nie napakujemy do plecaka cegieł). Przy dłuższych trasach sugeruję skorzystanie z zatrzasku spinającego ramiona. Dzięki niemu plecak lepiej się trzyma, jest stabilniejszy, a tym samym zwiększa się komfort noszenia.

Głównym przeznaczeniem plecaka jest przenoszenia laptopa. Widać, że producent położył główny nacisk na bezpieczeństwo przenoszonego urządzenia, gdyż cała komora jest przeznaczona wyłącznie na laptop i świetnie zabezpieczona pianką. Zwykle w plecakach komora z laptopem ma miejsce także na zasilacz i inne przedmioty. W plecaku Berkeley zdecydowano się zastosować inne rozwiązanie, stawiające przede wszystkim na bezpieczeństwo. Rozwiązanie to sprawdza się bardzo dobrze.

Pozostałe komory pozwalają na upchnięcie zarówno zasilacza jak i innych akcesoriów, a także książek do szkoły, czy na uczelnię. Wszystko w tym plecaku jest przemyślane, nie ma miejsca na przypadek. Producent starał się stworzyć plecak przyjazny swojemu właścicielowi i niewątpliwie mu się to udało.

Przydatnym rozwiązaniem znanym już z modelu Ibira jest bezpieczna kieszeń umieszczona z tyłu plecaka. Pozwala bezpiecznie przenosić pieniądze, portfel, czy dokumenty bez obawy, że niepostrzeżenie ktoś nam je ukradnie.

Case_Logic_Berkeley_II_2

Podsumowanie

Case Logic kolejny raz udowadnia, że zna się na projektowaniu i produkcji plecaków. Model Berkeley wyróżnia się świetnym wyglądem i oddzielną świetnie zabezpieczoną komorą na laptopa. Z pewnością zadowoli każdego, kto zdecyduje się go kupić. Dodatkowym atutem jest gwarancja producenta wynosząca 25 lat.

Cena
Około 60$

Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

case_logic_logo