Test Manta Car FM Transmitter Bluetooth MA416

Praktycznie wszystkie samochody wyposażone są w radio i odtwarzacze płyt CD. Niestety większość odtwarza jedynie płyty audio, czyli jakieś kilkanaście piosenek w jednym ciągu. W schowku przechowujemy mnóstwo płyt i jaka problematyczna jest ich zmiana podczas podróży. Producenci proponują urządzenie, które pozwoli rozwiązać problem ze słuchaniem naszej ulubionej muzyki w aucie. Jest to transmiter – rozwiązanie uniwersalne, tanie, dostępne praktycznie dla każdego, aby posłuchać muzyki w formacie MP3. Firma Manta udostępniła nam do testów Car FM Transmitter Bluetooth MA416. Czy warto nabyć ten produkt? Zapraszamy do recenzji.

Specyfikacja:

Zasilanie: Gniazdo zapalniczki samochodowej
Bluetooth: V 1.1/1.2/2.0, Klasy 2 , Bluetooth A2DP , możliwość odtwarzania muzyki poprzez BT, możliwość pracy jako zestaw głośnomówiący
Gniazdo kart pamięci: MicroSD (Max 32 GB)
Odtwarzane pliki Audio: MP3, WMA
Wyświetlacz: LCD 1,4″
Dodatkowe funkcje: D.S.P. eliminuje echo i tłumi hałas, Obsługa Pod / iPhone, Wyświetlanie nazw utworów oraz numerów telefonów, Możliwość odtwarzania muzyki poprzez BT, Możliwość pracy jako zestaw głośnomówiący
Port USB: Tak
Cechy szczególne: Technologia kodowania dźwięku 3D, Wsparcie muzyki HiFi
Dodatkowe wyposażenie: Pilot zdalnego sterowania z 21 przyciskami
Częstotliwość (Urządzenie): Pełna częstotliwość FM
Obsługa zewnętrznego odtwarzacza audio: Tak
Transmisja sygnału audio do odbiornika FM w Twoim samochodzie: Tak
Zasięg urządzenia : do 10 m

 

Urządzenie dotarło do nas w oryginalnym przezroczystym opakowaniu. Poza samym transmiterem w środku znajdziemy pilot zdalnego sterowania, instrukcję obsługi, przewód audio i zapasowy bezpiecznik.

transmiter9

Przy pomocy transmitera możemy odtwarzać muzykę z formatach MP3 i WMA. Urządzenie nie posiada wbudowanej pamięci, zatem odtwarzanie musi odbywać się z nośnika zewnętrznego. Do wyboru mamy:

  • kartę pamięci MicroSD (max 32GB),
  • pendrive lub inny odtwarzacz,
  • urządzenia wyposażone w moduł bluetooth lub podłączone do transmitera za pomocą przewodu audio z końcówką jack 3,5 mm.

transmiter1

Produkt należy umieścić w gnieździe zapalniczki, która stanowi źródło jego zasilania. Tuż nad wtykiem zasilania umieszczono gniazdo kart TF. Po lewej stronie znajduje się sygnalizacja odbioru sygnału z pilota oraz mikrofon. 14 calowy wyświetlacz jest w kolorze czarnym ze srebrnym obramowaniem. Nad wyświetlaczem widnieje logo firmy, a pod nim producent umieścił informację, że produkt został wyposażony w moduł bluetooth.

transmiter4

transmiter7

Przyciski funkcyjne umieszczono w jednej linii. Dwa skrajne służą do zmiany utworów i częstotliwości. Kolejnym przyciskiem regulujemy głośność, wchodzimy i wychodzimy z menu. Ostatni służy do odtwarzania, pauzowania, odbierania/rozłączania połączenia i potwierdzenia wyboru opcji w menu. Menu automatycznie ustawione jest w języku angielskim. Polskiego języka brak. Pozostałe są kompletnie dla mnie niezrozumiałe (możliwe, że jest to język chiński, bądź japoński). Po prawej stronie ekranu znajduje się przycisk ON/OFF i gniazdo line-in.

transmiter5

transmiter6

Urządzenie wyposażono w zestaw głośnomówiący bluetooth. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania możemy swobodnie rozmawiać podczas jazdy samochodem. Na wyświetlaczu pojawia się numer rozmówcy i wówczas wiemy czy chcemy połączenie odebrać czy nie. Ponadto produkt posiada możliwość ładowania telefonu przez USB i wyposażono go w technologię wychwytywania czystego głosu (CVC). Wyświetla również informacje o utworze w języku polskim i angielskim.

transmiter13

Przy pomocy pilota możemy ustawić częstotliwość nadawania (przyciski CH-/CH+), zmieniać utwory następny/poprzedni, pauzować i wznawiać odtwarzanie, podgłaszać i przyciszać muzykę, mamy także przycisk EQ odpowiadający za equalizer i przy jego pomocy możemy zmieniać barwę dźwięku. Mamy również przyciski numeryczne od 0 do 9 i przy ich pomocy możemy wybrać numer utworu lub częstotliwości, która nas interesuje. Na samym dole trzy przyciski odpowiadają kolejno za przełączanie odtwarzania muzyki/AUX/bluetooth, odbieranie bądź odrzucanie połączeń przychodzących oraz przełączanie między głośnikami bluetooth i telefonu. Pilot daje nam zdecydowanie więcej możliwości, niż przyciski na transmiterze.

transmiter8

Podłączenie urządzenia jest bardzo proste. Wpinamy do gniazda zapalniczki, umieszczamy kartę, pendrive lub łączymy się bluetooth z innym urządzeniem, ustawiamy częstotliwość i możemy cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Transmiter wszystkie utwory wrzuca w jeden folder i odtwarzanie następuje po kolei. Nie ma możliwości przechodzenia między katalogami.

transmiter14

Produkt testowany był w osobowym aucie, gdzie gniazdo zapalniczki znajduje się po prawej stronie za hamulcem ręcznym. Głównie muzyka odtwarzana była z pendrive. Ustawiłam optymalną głośność transmitera na 14 i korzystałam z radia, aby bardziej podgłosić lub ściszyć muzykę. Szumy były praktycznie niesłyszalne, chyba, że podgłosiłam radio bardzo mocno. Dobra jakość odsłuchu ulubionych kawałków to zdecydowany plus tego produktu.

transmiter12

Parowanie z telefonem zajęło mi kilka chwil. Urządzenie pracowało na tej samej częstotliwości co przy pendrive (88 MHz). Odbieranie rozmów podczas pracy urządzenia działa dobrze i jest to duże ułatwienie w trakcie podróży. Po zakończeniu rozmowy automatycznie włącza się wcześniej przerwana muzyka.

transmiter11

Częściej korzystałam z samego urządzenia, niż z pilota do przełączania kolejnych piosenek, gdyż miałam go pod ręką. Wyświetlacz jak na tej wielkości urządzenie jest wystarczająco czytelny. Widać na nim zarówno opcje w menu, jak i tytuł piosenki, którą aktualnie słuchamy.

transmiter10

Kilkukrotnie zdarzyło się, że urządzenie zgubiło częstotliwość (mimo braku zmiany nośnika), jednak nie było problemu, aby w miarę szybko ją ustawić.

Podsumowanie

Urządzenie firmy Manta to bardzo fajny produkt. Poręczny, nieduży transmiter wyposażony w moduł bluetooth zdecydowanie zasługuje na uwagę. Niewygórowana cena, dobra jakość dźwięku to zdecydowane atuty tego urządzenia. Jeśli ktoś szuka transmitera powinien ten produkt wziąć pod uwagę.

Cena: od 61 zł

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył:

manta_logo