Test dokanałowych słuchawek Takstar HI 1200

Do naszej redakcji trafiły chińskie słuchawki Takstar HI 1200. Chińscy producenci produkują coraz lepszy jakościowo sprzęt, przy zachowaniu niskich cen. Wraz ze wzrostem popularności chińskich serwisów aukcyjnych, wzrosło zainteresowanie produktami zamawianymi bezpośrednio w Chinach. Chińskie marki są coraz bardziej rozpoznawalne i budują swoją renomę. Słuchawki Takstar HI 1200 należą do producenta, który zdołał już ugruntować swoją pozycję na rynku audio. Zapraszam do testu.

Takstar_HI1200_1

Specyfikacja

 •  Pasmo przenoszenia: 10-20000 Hz
 • Czułość: 100 dB/mW
 • Impedancja: 20 Ohm
 • Głośniki: neodymowe
 • Rodzaj mocowania: douszne
 • Wtyk: 3,5mm
 • Długość przewodu: 1,4m
 • Waga: 12,5g
 • Wbudowany mikrofon

Zawartość zestawu

 • Słuchawki Takstar HI 1200
 • Etui
 • 6 par nakładek
 • Klips do ubrania
 • Instrukcja
 • Karta gwarancyjna

Opis

Słuchawki zapakowane są w białe, tekturowe pudełko. Ma ono otwieraną „okładkę”, dzięki czemu możemy zobaczyć jak Takstary HI 1200 wyglądają w rzeczywistości bez wyciągania ich z pudełka.

Takstar_HI1200_2

Poza słuchawkami w zestawie znajduje się zamykane, czarne etui, 6 par nakładek w różnych rozmiarach, klips do ubrania, oraz instrukcja i karta gwarancyjna. Ilość akcesoriów jest wystarczająca i zapewnia dobre uzupełnienie dla produktu właściwego.

Takstar_HI1200_3

Słuchawki Takstar HI 1200 mają brązowe, drewniane kopułki, z jednej strony wygrawerowano na nich wzorek. Z tyłu kopułki znajduje się aluminiowy krążek z oznaczeniem kanału L,R.

Takstar_HI1200_5

Z przodu znajduje się aluminiowa tuleja zakończona siatką. Na niej umieszczona jest nakładka. Przewody biegnące ze słuchawek są cienkie i bardzo elastyczne. Słuchawki są asymetryczne. Na przewodzie lewej słuchawki umieszczony jest mikrofon. Obudowa mikrofonu wykonana jest z tworzywa sztucznego, umieszczono na niej przycisk służący do odbierania/rozłączania rozmów.

Takstar_HI1200_8

Długość przewodów możemy regulować przesuwanym spinaczem umieszczonym nad splitterem.

Takstar_HI1200_9

Przewód słuchawkowy ma długość 1,4 metra. Zakończony jest prostą wtyczką JACK 3,5mm.

Takstar_HI1200_10

Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Nie ma żadnych niedoróbek, wszystko jest idealnie spasowane. Na duży plus zasługują materiały, z których słuchawki są wykonane. Połączenie drewna z aluminium w tej cenie robi wrażenie.

Słuchawki bardzo dobrze wyglądają, mogą się podobać.

Wrażenia z użytkowania

Przygodę z Takstar HI 1200 rozpoczynamy od ich rozpakowania. Trzeba przyznać, że producent miał bardzo dobry pomysł, by do wykonania kopułek wykorzystać drewno. Słuchawki świetnie wyglądają i miło jest na nie popatrzeć.

Takstar_HI1200_6

Po włożeniu do uszu okazuje się, że słuchawki są całkiem wygodne i nie powodują uczucia dyskomfortu. Dobrze wpasowują się w ucho i trzymają w jednym miejscu. Dzięki temu możemy korzystać z nich podczas ćwiczeń, biegania, czy jazdy na rowerze. Nie zdarzyło mi się, żeby któraś słuchawka wypadła z ucha, czy chociaż się poluzowała. Po kilku godzinach nie czuć zmęczenia, a uszy nie bolą. Słuchawki są komfortowe i należy im się za to pochwała, w przypadku słuchawek dousznych różnie bywa w tym temacie.

Gdy już założymy słuchawki i podłączymy je do źródła dźwięku, możemy skupić się na muzyce. Słuchawki są głośne, nie odważyłem się sprawdzić jak głośne, bo szkoda słuchu. Ale po podłączeniu do laptopa już na niskim poziomie głośności grają dość głośno. Dźwięk jest czysty, wyraźny, przyjemny. Nic nie trzeszczy i nie piszczy. Utwory brzmią naturalnie, jeśli jakość ścieżki dźwiękowej jest bardzo dobra, to tak zostanie odtworzona, jeśli jest kiepska słuchawki nie będą miały dla niej litości. To co jest najbardziej charakterystyczne dla Takstarów HI 1200 usłyszymy od razu. Basy przeważają. Wyraźnie nacisk położony został na niskie tony, co nie znaczy że pozostałe pasma grają źle. Zarówno wysokie tony są bardzo dobre i brzmią ładnie podchodząc wysoko dobrze odtwarzając dźwięki talerzy, jak również średnie pasmo jest wyważone, ładnie rozbrzmiewa, a dźwięki są żywe i przykuwają. Jednak to bas wybija się ponad pozostałe pasma gdy tylko nadarzy się taka możliwość. Osobiście wolę łagodny bas, który nie przesłania pozostałych pasm. Tutaj bas jest mocny dynamiczny i potrafi głęboko schodzić, jednak odbywa się to kosztem średnich i wysokich tonów. Zwykle w słuchawkach nastawionych na bas obcinane jest wysokie pasmo, a dźwięk jest przytłumiony. Dużą zaletą Takstarów jest to, że w tym przypadku nie może być o tym mowy. Nie ma efektu przytłumienia, jest wysoko, szeroko, jest przestrzeń, na pewno nie udusimy się w tych słuchawkach. Podczas słuchania muzyki bez problemu da się wyłowić poszczególne instrumenty i określić ich położenie.

Takstar HI 1200 wyposażone są w mikrofon, dzięki temu możemy prowadzić rozmowy telefoniczne. Mikrofon zbiera całkiem nieźle i prowadzenie rozmowy nie sprawia trudności. Wszystko działa bez zastrzeżeń.

Takstar_HI1200_7

Podsumowanie

Słuchawki Takstar HI 1200 to bardzo ciekawy produkt. Świetne wykonanie i połączenie drewna z aluminium dają miłe odczucia wizualne. Jakość dźwięku prezentuje wysoki poziom, a cena jest bardzo atrakcyjna. Gdyby basu było  kapkę mniej – byłoby idealnie. Takstary HI 1200 na pewno zasługują na uwagę, a Ci którzy zdecydują się je kupić, na pewno zostaną pozytywnie zaskoczeni.

Cena
Od 129 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

ostateczne-mp3store_z_zaokraglonymi_rogami