Plantronics Voyager 8200 UC – test biznesowych słuchawek bluetooth

Słuchawki Plantronics Voyager 8200 UC to eleganckie, biznesowe słuchawki bezprzewodowe stworzone z myślą o wymagających użytkownikach. Pozwalają na komfortowe prowadzenie długich rozmów, zapewniają izolację od otoczenia i redukują otaczający nas hałas. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

 • Redukcja hałasu: dwupoziomowa aktywna redukcja szumów (ANC)
 • Podłączenie: Jack 3.5mm, Bluetooth
 • Profil Bluetooth: Bluetooth® 4.1 + EDR, HSP 1.2, HFP 1.6 (szerokopasmowy)
 • Czas działania: do 24 godzin słuchania muzyki/ 20 godzin rozmów, do 1 miesiąca w trybie DeepSleep
 • Akumulatory: litowo-jonowe, niewymienne
 • Czas ładowania: do 3 godzin
 • Waga: 289 g
 • Zasięg bezprzewodowy: przesyłanie muzyki do 30 metrów od urządzenia
 • Multipoint: tak
 • Mikrofon: podwójny mikrofon z DSP
 • A2DP: tak
 • Komunikaty głosowe: głosowe powiadomienia o stanie naładowania akumulatorów
 • Głośniki: 40 mm dynamiczne głośniki, kapsuły można złożyć na płasko, co ułatwia ich przenoszenie i transport
 • SoundGuard® DIGITAL: zapewnia ochronę przed dźwiękami powyżej 118 dBA; zapewnia zabezpieczenie przed skokami natężenia dźwięku, wykrywa nagły wzrost głośności dźwięku i go eliminuje. Natomiast pomiar średniej ważonej czasowo (TWA) sprawia, że średnia dzienna ekspozycja na dźwięk nie przekracza 85 dBA*
 • Sterowanie słuchawką:Odbieranie / kończenie połączeń / ponowne wybieranie numeru, funkcja Open mic, wyłączanie mikrofonu, regulacja głośności,parowanie Bluetooth, ANC 1/2, dostęp do wirtualnego asystenta osobistego (VPA) za pośrednictwem telefonu, włączanie/wyłączanie zasilania
 • NFC
 • Model B8200: Certyfikowany dla aplikacji Skype for Business oraz zoptymalizowany dla Microsoft® Lync®. Zaprojektowany dla aplikacji UC oraz softfonów firm Avaya, Cisco i innych
 • Gwarancja: 2 lata

Zawartość opakowania

 • Plantronics Voyager 8200 UC
 • Kabel USB do ładowania
 • przewód audio 3,5 mm
 • adapter USB Bluetooth BT600
 • etui

Plantronics_Voyager_8200_UC_2

Plantronics Voyager 8200 UC jak na biurowe słuchawki przystało zapakowane są w proste, szare, tekturowe pudełko. Nie liczy się opakowanie, tylko to co jest w środku. A wnętrze kryje bardzo ładne słuchawki, które już przy pierwszym kontakcie budzą podziw.

Plantronics_Voyager_8200_UC_3

Do słuchawek dołączono moduł bluetooth USB BT600, który możemy podłączyć do komputera, dzięki czemu uzyskamy bezprzewodowe połączenie. Po podłączeniu sterowniki zainstalują się automatycznie w ciągu kilku sekund, a gotowość do pracy zasygnalizowana zostanie niebieskim podświetleniem modułu.

Plantronics_Voyager_8200_UC_5

Plantronics_Voyager_8200_UC_4

Nie zabrakło także miękkiego etui, które ma chronić słuchawki podczas przenoszenia. Jest koloru szarego, zamki są metalowe i posiada dwie kieszenie. Kieszeń główna ma mieścić słuchawki, natomiast druga kieszeń umieszczona z przodu pozwala przenosić mniejsze akcesoria takie jak moduł BT600, przewód audio, czy przewód USB do ładowania słuchawek. Wnętrze wykonane jest z delikatnego bardzo miłego w dotyku „futerka”. W chłodne dni etui może posłużyć jako ogrzewacz do rąk ;).

Plantronics_Voyager_8200_UC_6

Plantronics Voyager 8200 UC wykonane są z doskonałej jakości materiałów. Piankowe nauszniki obszyte są delikatnym i przyjemnym w dotyku skóropodobnym materiałem. Wnętrze nauszników chronione jest srebrną, delikatną, gęstą siatką z namalowanymi dużymi literami L,R określającymi kanały. Nauszniki są ruchome w pionie i w poziomie, dzięki czemu dopasowują się do głowy słuchacza.

Plantronics_Voyager_8200_UC_12

Kabłąk zapewnia schodkową regulację, która bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.

Plantronics_Voyager_8200_UC_7

Na lewej słuchawce umieszczono sterowanie muzyką: poprzedni, play/pauza, następny, a także moduł NFC. Chropowata obwódka otaczająca panel z przyciskami jest ruchoma w przód/w tył i służy do podgłaszania/przyciszania dźwięku.

Plantronics_Voyager_8200_UC_8

Z tyłu słuchawki znajduje się przełącznik ANC, który służy do włączania modułu redukcji szumów otoczenia, przy czym możliwe są dwa poziomy redukcji: średni i wysoki.

Plantronics_Voyager_8200_UC_9

Na prawej słuchawce znajduje się przycisk służący do odbierania i rozłączania połączeń. Dzięki niemu możemy też zadzwonić do ostatnio wybranego numeru (podwójne kliknięcie). Możemy też zignorować połączenie przychodzące. Bardzo fajne jest to, że przycisk jest duży więc nie trzeba go szukać. Pod przyciskiem na szarej obwódce umieszczono cztery diody informujące o stanie naładowania baterii, a także o trybie pracy słuchawek.

Z tyłu umieszczono przycisk Power, który służy też do przełączania słuchawek w tryb parowania, oraz przycisk Mute, którym włączamy bądź wyłączamy mikrofon.

Plantronics_Voyager_8200_UC_10

Od dołu znajduje się gniazdo microUSB służące do ładowania słuchawek, oraz gniazdo Jack 3,5 mm, którym możemy w sposób tradycyjny podłączyć słuchawki do źródła dźwięku.

Plantronics_Voyager_8200_UC_11

Plantronics Voyager 8200 UC są bardzo komfortowe. Od razu po założeniu, dopasowują się do kształtu głowy. Nawet po wielu godzinach użytkowania nie męczą, nic nie uwiera i nie ściska. Słuchawki dobrze trzymają się głowy, chociaż do biegania się nie nadają :), jednak spokojnie można w nich chodzić, schylać się czy odchylać głowę bez ryzyka, że spadną.

Po połączeniu ze źródłem dźwięku możemy rozpocząć użytkowanie. Słuchawki przeznaczone są przede wszystkim do rozmów, z tego względu producent wyposażył je w podwójnie sparowane mikrofony wielokierunkowe z ulepszoną technologią cyfrowego przetwarzania sygnału (DSP). Optymalizują transmisję głosu, redukując jednocześnie hałas otoczenia. Mikrofony sprawują się świetnie, do czego Plantronics już nas przyzwyczaił. Jest to bardzo mocna strona tych słuchawek, są w stanie wyciąć nawet bardzo duży hałas otoczenia i wyodrębnić nasz głos, dzięki czemu rozmówca zawsze nas słyszy.

Plantronics_Voyager_8200_UC_13

Podobnie w drugą stronę – żeby dobrze słyszeć naszego rozmówcę Voyager 8200 UC wyposażone zostały w dwupoziomową redukcję szumów. Dzięki temu zależnie od panującego wokół hałasu możemy regulować poziom jego redukcji. Sprawdza się to bardzo dobrze i podczas testów nigdy nie miałem problemu z prowadzeniem rozmowy.

Jeśli słuchamy muzyki i otrzymamy połączenie, odtwarzanie zostanie automatycznie zatrzymane, a po zakończeniu rozmowy wznowione. Słuchawki wyposażone zostały w czujniki, dzięki którym gdy zdejmiemy je z głowy podczas odsłuchu, muzyka zostaje automatycznie zatrzymana, gdy założymy je ponownie, utwór zostanie samoczynnie wznowiony w przerwanym miejscu.

Plantronics_Voyager_8200_UC_15

Plantronics Voyager 8200 UC pozwalają także na relaks z ulubioną muzyką. Mimo przeznaczenia pod względem jakości dźwięku nie ustępują dobrym słuchawkom audiofilskim. Zarówno brzmienie jak i scena są zaskakująco dobre. Piękne wysokie tony, mocny środek i dobre, głębokie basy tworzą zwartą całość. Słuchawki sprawdzają się z każdym rodzajem muzyki. Słuchanie muzyki w Voyager 8200 UC to czysta rozkosz. Dla zapracowanego biznesmena chwila relaksu jest na wagę złota. Te słuchawki na to pozwalają.

Plantronics_Voyager_8200_UC_16

Zasięg słuchawek to 30 metrów, jednak podczas testów połączenie bez przerwań i zakłóceń udało się osiągnąć przy maksymalnej odległości 20 metrów. Mimo to jest to bardzo dobry wynik, który pozwala na swobodne poruszanie się w przestrzeni o średnicy 40 metrów wokół źródła dźwięku.

Voyager 8200 UC posiadają wbudowany litowo-jonowy akumulator, który pozwala na 24 godziny słuchania muzyki, 20 godzin rozmów bądź też miesiąc czuwania. Ładowanie akumulatora od zera do 100% trwa trzy godziny. Czas pracy jest więc bardzo dobry i jeśli nie używamy słuchawek bez przerwy, to nie będziemy musieli ich często ładować.

Plantronics_Voyager_8200_UC_14

Podsumowanie

Plantronics Voyager 8200 UC to słuchawki wyjątkowe. Są stworzone do rozmów, a jednocześnie świetnie radzą sobie z muzyką. Mają duży zasięg i długi czas działania. Użytkownicy docenią też wysoki komfort użytkowania i jakość wykonania. Jedyny mankament to cena, która jest dość wysoka.

Cena
Od 1814 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca

Sprzęt do testów dostarczył

plantronics_logo