Netskope rewolucjonizuje pracę hybrydową_dostęp do sieci korporacyjnej z dowolnego miejsca

Netskope rewolucjonizuje pracę hybrydową dzięki pierwszemu w branży IT zunifikowanemu klientowi SASE i zintegrowanemu rozwiązaniu Endpoint SD-WAN

 Dostęp do korporacyjnej sieci z dowolnego miejsca na świecie

SANTA CLARA, Kalifornia – Netskope, lider w dziedzinie Secure Access Service Edge (SASE) oraz cyberbezpieczeństwa wprowadza na rynek nowy produkt Endpoint SD-WAN czyli oprogramowanie zapewniające pracownikom firm bezpieczny, zoptymalizowany dostęp do komputerów z dowolnego miejsca na świecie. Netskope Endpoint SD-WAN to pierwsze w branży rozwiązanie łączące możliwości SD-WAN i Security Service Edge (SSE). Dzięki nowej ofercie firmy, przedsiębiorstwa i organizacje będą mogły łatwo zmniejszyć koszty działania, uprościć łączność między pracownikami oraz zachować wydajność sieci w dowolnej skali.

Organizacje często borykają się z problemami związanymi ze złymi doświadczeniami użytkowników, niewystarczającym bezpieczeństwem oraz ograniczeniami wynikającymi ze starszych rozwiązań sieciowych, a zwłaszcza z uciążliwą architekturą SD-WAN, która nie jest przystosowana do potrzeb nowoczesnego zarządzania aplikacjami oraz pracy hybrydowej Najnowsza oferta Netskope Borderless SD-WAN, Netskope Endpoint SD-WA umożliwia pracownikom w dowolnym miejscu na świecie, bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu, taki sam poziom obsługi aplikacji i bezpieczeństwa z ich laptopów lub innych urządzeń, jaki otrzymaliby w biurze stacjonarnym.

Kluczowe korzyści z Endpoint SD-WAN obejmują między innymi:

  • AI-Driven Operations: Netskope Endpoint SD-WAN upraszcza zarządzanie dzięki zautomatyzowanemu rozwiązywaniu problemów i wglądowi w doświadczenia użytkowników końcowych, kontroluje przepływ danych, naruszenia polityk bezpieczeństwa i wykrywa anomalie w czasie połączenia
  • Zachowuje wydajną łączność dla krytycznych aplikacji głosowych, wideo i danych
  • Ochrona 360°: Zunifikowany klient SASE firmy Netskope płynnie dostarcza usługi SD-WAN, SWG, CASB, ZTNA, DLP, Cloud Firewall i inne usługi bezpieczeństwa.
  • Rozwiązanie zapewnia każdemu zdalnemu użytkownikowi, urządzeniu i witrynie prosty, bezpieczny, wysokowydajny dostęp do środowisk hybrydowych i wielochmurowych.

Jesteśmy podekscytowani informacją o wprowadzeniu nowej oferty przez Netskope. Jako dostawca kompleksowych usług szukamy nowych technologii, które mogą pomóc naszym klientom zwiększyć produktywność czy wydajność połączeń online. Netskope Endpoint SD-WAN jest dostarczany bezpośrednio do punktów końcowych użytkowników, zastępując starsze VPN i nie wymagając żadnego dodatkowego urządzenia. Endpoint SD-WAN pomaga zapewnić naszym klientom bezpieczeństwo i optymalizację sieci, gdziekolwiek znajdują się ich użytkownicy i urządzenia.”- powiedział Mike Hogenauer, Director, Network, w FIS Global.

„Przedsiębiorstwa na całym świecie coraz częściej stawiają na pierwszym miejscu strategie bezpieczeństwa, które ułatwiają wysokiej jakości łączność dla każdego użytkownika lub urządzenia, z dowolnego miejsca do dowolnej aplikacji. Netskope Endpoint SD-WAN łączy korzyści płynące z narzędzi SD-WAN i zabezpieczeń brzegowych w przyjaznym dla użytkowników otoczeniu. Narzędzia te mogą być użyteczne zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dostawców usług”. – powiedział Brandon Butler, IDC Research Manager, Enterprise Networks.

W Netskope wprowadzamy innowacje z myślą o potrzebach naszych klientów, identyfikując najlepsze sposoby na zmniejszenie ryzyka i przyspieszenie wydajności wykorzystywanych przez pracowników urządzeń. Organizacje korzystające z przestarzałych technologii SD-WAN i bezpieczeństwa zdały sobie sprawę, że nie powinny polegać na tej starej architekturze, która nie została zbudowana z myślą o użytkownikach korzystających z hybrydowej formy pracy, poza biurem i często wykorzystujących aplikacje chmurowe. Właśnie dlatego Netskope Borderless SD-WAN i nasz ujednolicony klient SASE oferują bezpieczny dostęp do sieci korporacyjnej w dowolnym miejscu na świecie, rewolucjonizując sposób działania organizacji.”- powiedział Parag Thakore, SVP, Borderless SD-WAN, Netskope.

 

 

Źródło: Informacje prasowe