Najlepszy prezent na Święta dla dziecka? Tylko edukacyjne roboty StarWars!

Wiele osób w trakcie wybierania świątecznych prezentów dla dzieci zadaje sobie pytanie jak znaleźć takie, które jednocześnie bawią i uczą. Wydaje się, że rozwiązanie jest proste – roboty stworzone przez markę Sphero, która w ramach programu wspierania rozwoju produktów technologicznych Disney’a produkuje zdalnie sterowane, programowalne maszyny z uniwersum Star Wars.

Marka Sphero istnieje na rynku od 2010 roku, ale głośno się zrobiło o niej, gdy wypuściła znane na całym świecie roboty BB-8, BB-9E, R2-D2 oraz R2-Q5.

Gwiezdnowojennymi astromechami da się sterować przy pomocy aplikacji (Star Wars Droid App by Sphero) instalowanej na telefonie lub tablecie. Do ich obsługi została również stworzona dedykowana opaska Force Band, która umożliwia kontrolowanie ich za pomocą gestów.

Edukacyjny walor zabawki to przede wszystkim możliwość programowania robotów przy użyciu aplikacji Sphero Macrolab, która zawiera zestaw predefiniowanych makr. Dodatkowo użytkownicy mają możliwość stworzenia prostego kodu stosując programowania blokowe czy JavaScript – według użytkowników platformy StackOverflow i GitHuba jest to obecnie jeden z najbardziej popularny języków programowania.

forceband_b

Warto wspomnieć, że badania Burning Glass sugerują, że rośnie zapotrzebowanie na programistów – liczba stanowisk, na których będą wymagane umiejętności programowania wzrasta o 50% szybciej niż pozostałych miejsc.

Dlatego też roboty Sphero z uniwersum Gwiezdnych Wojen wydają się w bardzo dobry sposób łączyć walory edukacyjne z możliwością zabawy, co w przypadku młodszych użytkowników nowych technologii powinno być największą wartością.

Roboty można znaleźć w świątecznej dystrybucji CK Mediatora na stronie funtech.pl

Źródło: informacja prasowa.