Test słuchawek Teufel Airy TWS 2

Teufel Airy TWS 2 to ciekawa propozycja słuchawek bezprzewodowych, które oferują wiele funkcji, sprawdzę je dla was!
Słuchawki dotarły do mnie w oszczędnym opakowaniu, bardzo prostym, ekologicznym.
Słuchawki zostały dobrze zabezpieczone w futerale i folii.
Futerał został wykonany w kolorze białym, z przodu widnieje litera ,,T”.
Są wyposażone w różne rozmiary silikonowych końcówek, co pozwala na dobre dopasowanie do każdego ucha. Do zestawu został dołączony kabel ładujący – w kolorze czarnym. Jest krótki ale wystarczający, żeby spełniać swoją funkcję.
Specyfikacja techniczna:
Wymiary:
Szerokość 2,2 cm
Waga 4,7 g
Wysokość 3,1 cm
Głębokość 2,6 cm

Wymiary etui:

Szerokość 6,6 cm
Waga 52,5 g
Wysokość 4,9 cm
Głębokość 2,7 cm

Kompatybilność:

Android tak
iOS tak
Mac OS tak
Microsoft tak

Elektronika:

Czas działania baterii średnia głośność 9 h
Pojemność baterii 45 mAh
Typ baterii Litowo-jonowa
Noise Cancelling tak
Google Fast Pair Tak

Etui:

Pojemność baterii 500 mAh
Typ baterii Litowo-jonowa

Głośnik:

Głośniki szerokopasmowe (ilość w obudowie) 1
Głośniki szerokopasmowe (średnica) 10 mm
Zakres częstotliwości od/do 10 – 20000 Hz
Odporny na strumienie wody IPX4 tak
Tryb transparentny Tak

Złącza:

Bluetooth tak
Bluetooth AAC tak
Zestaw głośnomówiący tak
Mikrofon Bluetooth tak
Bluetooth 5.2 tak
Bluetooth Multipoint tak

Airy TWS 2 charakteryzują się eleganckim designem, dostępnym w kilku żywych kolorach: Night Black, Pure White, Ruby Red, Sage Green i Space Blue. Miękkie silikonowe końcówki zapewniają wygodne dopasowanie do ucha nawet przy dłuższym użytkowaniu. Słuchawki mają również klasę odporności IPX4, co czyni je odpornymi na zachlapania i pot, dzięki czemu nadają się do różnych środowisk, w tym lekkiego deszczu czy intensywnych treningów. Etui jest dosyć sporego rozmiaru ale wciąż z powodzeniem zmieszczą się w kieszeni, torebce czy plecaku.

Teufel Airy TWS 2 wspiera Bluetooth 5.2 z kodekiem AAC, co zapewnia niemal bezstratne przesyłanie muzyki. Słuchawki mają aktywną redukcję szumów (ANC) oraz tryb transparentności, który pozwala na lepsze słyszenie otoczenia, np. ogłoszeń na lotnisku. Bateria wytrzymuje do 9 godzin bez ładowania, a z etui ładującym czas ten wydłuża się do 42 godzin. Krótkie ładowanie przez 10 minut pozwala na godzinę odtwarzania muzyki. Kabel USB-C podłącza się od spodu etui:
Pod względem dźwięku, Airy TWS 2 oferują solidne basy i ciepłe tony średnie, dzięki większym przetwornikom (10 mm). Jednakże, wysokie tony mogą brzmieć nieco płasko i ostro, co może być mniej satysfakcjonujące przy niektórych gatunkach muzycznych, takich jak rock czy klasyka. W przypadku gatunków jak hip-hop, dance i pop, gdzie dominują basy, słuchawki sprawdzają się lepiej. Słuchawki są wyposażone w hybrydową technologię aktywnej redukcji szumów (ANC), która skutecznie redukuje hałas otoczenia, umożliwiając zanurzenie się w dźwięku. Dodatkowo tryb transparentności pozwala na słyszenie dźwięków zewnętrznych bez zdejmowania słuchawek, co ułatwia pozostanie świadomym otoczenia, np. słyszenie ogłoszeń w miejscach publicznych.
Dotykowe sterowanie na słuchawkach pozwala na łatwe zarządzanie odtwarzaniem muzyki i połączeniami, jednak precyzja działania tych przycisków pozostawia nieco do życzenia. Aplikacja Teufel Headphones umożliwia dostosowanie ustawień dźwięku za pomocą equalizera, a także kontrolowanie funkcji ANC i trybu transparentności. Słuchawki wyposażone są w trzy mikrofony na każdą słuchawkę, co umożliwia wyraźne rozmowy telefoniczne, nawet w hałaśliwym otoczeniu.
Teufel Airy TWS 2 to dobry wybór dla osób szukających wszechstronnych słuchawek na co dzień, dla różnych codziennych aktywności, od słuchania muzyki, przez rozmowy telefoniczne, po gry i strumieniowanie wideo – oferujących dobrą jakość dźwięku w przystępnej cenie. Mimo kilku drobnych niedociągnięć, takich jak przeciętna jakość wysokich tonów, słuchawki te stanowią solidną propozycję w swoim segmencie cenowym.
Sprzęt do testów dostarczył producent: