Marketplace dla rekruterów IT Huntly startuje w Polsce

Rekruterzy specjalizujący się w branży IT otrzymali nową, doskonałą możliwość zarobku. Dzięki nowej platformie rekrutacyjnej, zatrudnienie ich kandydata stało się szybsze i łatwiejsze

Marketplace dla rekruterów IT Huntly startuje w Polsce

W Polsce wystartowała nowa platforma rekrutacyjna Huntly.ai. Jest ona adresowana do rekruterów działających na rynku IT, którzy za polecenie specjalisty mogą zarobić nawet 17,5 tys. zł. Nowy marketplace ma wspomóc rekrutację do działów IT prowadzoną przez wiodące produktowe firmy technologiczne ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej.

Huntly działa na bardzo prostej zasadzie: każdy rekruter IT może zarekomendować kandydata na ogłaszane stanowiska przesyłając jego CV. Następnie kandydat jest weryfikowany przez pracodawcę i jeśli przejdzie pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną, to zostaje zatrudniony, a rekruter otrzymuje bonus. Wynosi on połowę miesięcznego wynagrodzenia kandydata. Dla aktualnie dostępnych ofert na platformie przekłada się to na równowartość 4 tys. dolarów, czyli około 17,5 tys. złotych!

„Rynek IT na całym świecie cierpi z powodu braku pracowników IT, w szczególności tych na stanowiska wymagającego większego doświadczenia. Najlepszy dostęp do takich ludzi mają specjalistyczne firmy headhunterskie i rekruterzy IT. Dzięki Huntly będą oni teraz mogli w łatwy sposób skapitalizować swoje kontakty do wykwalifikowanych programistów, zamieniając je na dodatkowe źródło dochodu” – mówi Nadiia Kovalchuk, wiodąca rekruter IT z zespołu Huntly.

Bonus oferowany przez Huntly dla rekruterów IT jest zdecydowanie największy na rynku. Pozwala im na szybkie podwojenie zarobków, które w Polsce wynoszą średnio 10-15 tys. zł miesięcznie. Huntly jest również doskonałym narzędziem dla rekruterów IT do sprawdzenia swoich umiejętności w projektach rekrutacyjnych realizowanych dla amerykańskich i zachodnich firm technologicznych.

Dodatkowo rekruterzy nie powinni mieć problemu z przekonaniem kandydata do zmiany pracy, ponieważ większość ofert pracy na Huntly dotyczy kadry kierowniczej. Wiąże się to z wysokim wynagrodzeniem i ciekawym projektem do zrealizowania. Na przykład niektóre oferty pracy obecnie wystawione na platformie obejmują takie stanowiska, jak inżynier DevOps, programista Blockchain, kierownik oddziału, inżynier chmury, czy inżynier TechOps.

Na Huntly w tym momencie ogłaszają swoje oferty pracy takie firmy zajmujące się tworzeniem produktów technologicznych, jak Unifly, Paessler, ChromaWay, LivePerson i wiele innych. Zatrudnianie przez Huntly eliminuje dla nich potrzebę korzystania z agencji rekrutacyjnych, dzięki czemu proces rekrutacji jest nawet czterokrotnie tańszy w porównaniu do średnich cen na rynku.

Polska jest obok Rumunii pierwszym rynkiem, na którym działa Huntly, ale w planach jest ekspansja w kolejnych krajach w Europie Centralnej i Zachodniej. Platforma ma także zostać wkrótce rozbudowana o nowe funkcje bazujące na sztucznej inteligencji, które ułatwią i przyśpieszą wstępną weryfikację kandydatów.

Huntly ma swoją siedzibę w Kalifornii i zostało stworzone przez grupę programistów Meta i rekruterów IT, którzy od lat są zawodowo związani z branżą IT. Więcej o Huntly można dowiedzieć się na stronie www.huntly.ai/pl/.

 

Źródło: Informacje prasowe