„Gotowi na jutro” z FRITZ! czyli inteligentne rozwiązania dla nowoczesnej firmy na konferencji KOMSA Polska

Już 18 września br. w Serocku odbędzie się konferencja firmy KOMSA Polska „Gotowi na jutro”, podczas której uczestnicy będą mogli zapoznać się z nowymi trendami i produktami wyznaczającymi kierunek dla całej branży teleinformatycznej. Oprócz licznych prelekcji i szkoleń prowadzonych przez branżowych liderów, firmy uczestniczące będą miały możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i przetestowania najnowszych rozwiązań telekomunikacyjnych. Jednym z nich będzie FRITZ! Smart Office firmy AVM, który wykorzystując wszechobecne w firmach routery opracował rozwiązanie pełniące rolę centrum zarządzania nowoczesną firmą. Innowacyjne rozwiązanie FRITZ! Smart Office bazuje na routerze FRITZ!Box, darmowych aplikacjach oraz inteligentnych gniazdkach nie tylko usprawniając i wspomagając zarządzających małymi firmami, ale także optymalizując i obniżając firmowe koszty. Dla firm udział w konferencji jest bezpłatny.
Do tego, iż właściwie dobrany router stanowi najistotniejszy element firmowej sieci zdążyliśmy się już przyzwyczaić, jednak producenci sprzętu sieciowego idą krok dalej, aby jak najlepiej usprawnić pracę firm i sprostać coraz większym potrzebom przedsiębiorców. Przy tym właściciele firm czy managerowie dbając o rozwój swoich przedsiębiorstw, coraz częściej poszukują rozwiązań kompleksowych, zapewniających wiele funkcji ale jednocześnie prostych w obsłudze. Najnowsze trendy pokazują, w jaki sposób wykorzystać obecne w firmach routery, aby zoptymalizować i obniżyć firmowe koszty, zautomatyzować działanie wielu procesów, zwiększyć wydajność oraz usprawnić zarządzanie i codzienne funkcjonowanie firm. W trend ten doskonale wpisuje się najnowsze rozwiązanie firmy AVM – FRITZ! Smart Office, które wykorzystując wszechobecne i wszechstronne routery spełnia rolę centrum zarządzania nowoczesną firmą. Uczestnicy zbliżającej się konferencji „Gotowi na jutro” firmy KOMSA Polska będą mieli możliwość zobaczenia i przetestowania możliwości urządzeń FRITZ! zapowiadających nową generację rozwiązań dla firm.
Monitoring i optymalizacja kosztów

Centralny punkt sieci firmowej i rozwiązania FRITZ! Smart Office stanowi uniwersalny router FRITZ!Box 7490 i to on jest mózgiem nowoczesnego inteligentnego biura. Model ten oprócz szybkich i wydajnych standardów sieciowych np. VDSL z wektoringiem czy WLAN AC, zastępuje także firmową centralę telefoniczną usprawniając komunikację wewnątrz firmy i obsługę klientów, firmowy serwer magazynując i udostępniając pracownikom różnorodne pliki oraz steruje dowolnymi urządzeniami biurowymi i monitoruje zużycie energii. Z pomocą inteligentnych gniazdek FRITZ!DECT 200 router FRITZ!Box może sterować zarówno całymi systemami np. oświetleniem firmowym oraz poszczególnymi urządzeniami biurowymi (drukarkami, komputerami, itp.), wyłączając je poza godzinami pracy dzięki czemu znacznie ogranicza niepotrzebne zużycie energii. Za pomocą panelu sterującego manager będąc nawet poza firmą może osobiście włączać i wyłączać wybrane sprzęty, używając swojego smartfona lub zaprogramować automatyczne ich włączanie dostosowane na przykład do konkretnych pór dnia i roku. Biorąc pod uwagę ile prądu zużywają różne urządzenia biurowe w stanie czuwania, tylko ta funkcja routerów FRITZ!Box pomaga znacznie obniżyć koszty prowadzenia działalności.
Uniwersalność i bezpieczeństwo

Rozwiązanie FRITZ! Smart Office zapewnia użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo podczas użytkowania sieci, oferując liczne wbudowane funkcje i usługi: VPN, zaporę sieciową, dodatkowy hotspot dla firmowych gości. Dzięki współpracy z dowolnymi łączami: DSL, VDSL, kablowymi, światłowodowymi czy LTE zapewnia firmom dużą mobilność i nie uzależnia ich od konkretnych operatorów. Funkcja failover zapewni ciągły dostęp do Internetu w wypadku awarii głównego łącza.
Sprawna komunikacja i obsługa klientów

Rozwiązanie FRITZ! Smart Office doskonale sprawdza się także pod względem usprawnienia komunikacji wewnątrz firmowej oraz obsługi klientów. Wbudowana centralka telefoniczna, fax, automatyczne sekretarki, kolejkowanie oraz przekierowywanie rozmów to tylko kilka funkcji routerów FRITZ!Box, które przyczyniają się do optymalizacji firmowych wydatków na zakup innych urządzeń biurowych, ale także znacząco poprawiają wydajność pracy i obsługę klientów.

Podczas konferencji „Gotowi na jutro” firma AVM zaprezentuje działanie różnorodnych urządzeń FRITZ! tworzących kompleksową, wydajną i wszechstronną inteligentną sieć firmową: routery FRITZ!Box, adaptery powerline i wzmacniacze sygnału sieci WiFi – zapewniające szybką i bezpieczną sieć w każdym pomieszczeniu firmowym, inteligentne gniazdka FRITZ!DECT 200, telefony FRITZ!Fon oraz darmowe aplikacje FRITZ!App na smartfony z systemem iOS i Android.

Chętni do uczestnictwa w konferencji „Gotowi na jutro” mogą jeszcze do 11.09.2015 rejestrować się na stronie: http://www.komsa-konferencja.pl/ Liczba miejsc jest ograniczona. Konferencja dla firm jest bezpłatna.

Źródło: Informacja prasowa