ZOTAC prezentuje najpotężniejszy NEN Steam Machine

ZOTAC International, światowy innowator  i producent kart graficznych oraz mini PC ZBOX w dniu dzisiejszym zaprezentował najpotężniejszy NEN Steam Machine, którego charakteryzuje dbałość o minimalizm, przenośność oraz zupełnie nowy design.
ZOTAC tworzy mini PC od 2008 roku, wciąż wprowadzając innowacje, zwiększając moc i wydajność, jednocześnie zmniejszając ich rozmiar. Wraz z naszym wcześniejszym gamingowym mini PC MAGNUS, ZOTAC nie zwalnia prezentując jeszcze bardziej potężną maszynę.
PC Gaming. Konsolowe DNA.
ZOTAC położył podwaliny pod NEN Steam Machine, który nie jest tylko komputerem PC zmienionym w Steam Machine. Zaprojektowany od podstaw do gry, łączy mechanikę PC z genetyką konsoli by stać się najpotężniejszym Steam Machine. Gaming z czystą brutalnością PC dzięki czterordzeniowemu procesorowi 6-tej generacji Intel Skylake i grafiką NVIDIA GeForce GTX oraz konsolową precyzją wraz z całkiem nowym Steam Controller. Sprzęt przyszłości, dostępny już dzisiaj  w postaci NEN.
Rozmiar, dźwięk, akustyka i oświetlenie są bardzo ważne dla systemu, który będzie centrum domowej rozrywki. Inżynierowie ZOTAC upakowali pełną funkcjonalność
i moc w zaledwie 5 cm wysokości, upewniając się, że idealnie wpasowuje się
w centrum rozrywki, zachowując wyjątkowy poziom ciszy przy maksymalnej wydajności chłodzenia wykorzystującego dwa wentylatory. Możliwość wyłączenia podświetlenia zasilania LED sprawi, że będziesz tylko Ty i gra.
SteamOS
Poznaj całkiem nowy poziom rozrywki z SteamOS. Wstępnie zainstalowany i gotowy do pracy, wystarczy zalogować się do istniejącego konta Steam lub utworzyć nowe by uzyskać dostęp do tysięcy gier* i połączyć się z milionami graczy*. SteamOS wyświetli tylko kompatybilne gry w celu zapewnienia optymalnych wrażeń.
Dzięki preinstalowaniu 1 TB dyskowi twardemu, możesz być pewien, że będziesz
w stanie załadować wszystkie swoje ulubione gry, a dodatkową możliwość rozszerzenia zapewni gniazdo M.2 SATA SSD. Tak jak miliony graczy ciesz się każdego dnia zoptymalizowanymi grami, które są na wyciągnięcie ręki.

* nie zawiera gier oraz wymaga połączenia z Internetem
Steam Controller
Pokonaj piętę achillesową gier akcji PC za pomocą dołączonego rewolucyjnego Steam Controller i doświadcz nowego poziomu precyzyjnego sterowania.
Dwa panele dotykowe, wysokiej jakości wibracje, dwustanowe spusty, przyciski  na chwytach i w pełni konfigurowalne sterowanie. Podziel się swoimi własnymi ustawieniami lub znajdź ulubione konfiguracje w Społeczności Steam.
Poznaj nowy sposób na zabawę z najpotężniejszym NEN Steam Machine.

Produkt

NEN Steam Machine

Pamięć

8GB pamięci (do 16GB)
wolny jeden slot

Pamięć masowa

1 x 1TB 2.5″ SATA HDD

1 slot x M.2 SATA SSD

CPU

Czterordzeniowy procesor 6tej generacji Intel Core i5-6400T
2.2GHz (Turboboost do 2.8 GHz)

GPU

NVIDIA GeForce GTX 960 (192-bit, 3GB GDDR5)

Wyjścia graficzne

4 x HDMI 2.0

Czytnik kart

3-w-1 (SD/SDHC/SDXC)

Ethernet

Dual 10/100/1000Mbps

Wi-Fi

802.11ac + Bluetooth 4.0

Porty USB

3 x USB 3.0, 1 x USB 3.0 Type-C, 2 x USB 2.0

Dźwięk

HDMI Audio

Słuchawki

Mikrofon

DirectX

12

HDCP

Tak

Windows

Windows 7 / 8 /10

Źródło: Informacja prasowa