ZOOM będzie bezpieczniejszy

Netskope i Zoom oferują wspólne rozwiązanie informatyczne

Zintegrowane rozwiązania zoptymalizują łączność oraz bezpieczeństwo komunikacji głosowej i wideo Zoom przy użyciu Netskope Borderless SD-WAN i Netskope SSPM

SANTA CLARA, Kalifornia.  Netskope, lider w dziedzinie Secure Access Service Edge (SASE) oraz cyberbezpieczeństwa, który otworzył w Polsce w grudniu ubiegłego roku centrum danych, rozpoczął strategiczną współpracę z firmą Zoom Video Communications, Inc. (Zoom). W ramach umowy Zoom wykorzysta zintegrowane rozwiązanie łączące  Netskope Borderless SD-WAN i SaaS Security Posture Management (SSPM) z Zoom UCaaS. Ułatwi to użytkownikom, bardzo popularnej na świecie aplikacji do połączeń online, zdalną komunikację i zwiększy bezpieczeństwo w czasie połączenia. Dzięki integracji z rozwiązaniami Netskope, organizacje i firmy korzystające z Zoom mogą teraz znacząco zwiększyć wygodę użytkowników w czasie połączenia online, oferując jednocześnie zgodność z lokalnymi przepisami dotyczącymi prywatności.

Użytkownicy rozwiązań UCaaS (Unified-Communications-as-a-service) często zmagają się z dużymi opóźnieniami i zakłóceniami sieci w czasie połączeń online, które de facto ograniczają efektywność spotkania zdalnego, ale także pracowników biorących w nim udział. Ponadto przedsiębiorstwa stoją przed wyzwaniami związanymi z bezpieczeństwem, w tym zagrożeniami pochodzącymi od użytkowników i witryn komunikujących się bezpośrednio przez Internet.

Netskope Borderless SD-WAN umożliwia wysoce niezawodny, zoptymalizowany dostęp do Zoom poprzez automatyczną identyfikację i nadawanie priorytetów połączeniom Zoom oraz poprawę wydajności sieci dzięki usuwaniu awarii na żądanie. Netskope upraszcza również zdalne utrzymanie i zarządzanie infrastrukturą Zoom za pośrednictwem Netskope SASE Gateway, dzięki wbudowanej usłudze bezpiecznego dostępu przychodzącego (inbound access). Ponadto Netskope SaaS Security Posture Management (SSPM) stale monitoruje środowiska Zoom, aby wykryć i naprawić wszelkie błędne konfiguracje, które mogłyby osłabić bezpieczeństwo, pomagając w utrzymaniu zgodności z normami oraz przepisami branżowymi.

Jako wiodący na świecie dostawca UCaaS, Zoom nadal stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo w połączeniu z zapewnieniem użytkownikowi usług na najwyższym poziomie. Robimy wszystko aby upewnić się, że nasi klienci pracują efektywnie dzięki naszej aplikacji bez względu na miejsce i czas, w których z niej korzystają. Zoom może zapewnić najwyższej klasy połączenie, wydajność i bezpieczeństwo we współpracy z rozwiązaniem SD-WAN i SSPM firmy Netskope”.„, powiedział Brendan Ittelson, Zoom CTO.

Optymalizacja łączności Zoom

Netskope Borderless SD-WAN pomaga zapewnić wysoce niezawodny, zoptymalizowany dostęp do Zoom i zapewnia stały, wysokowydajny dostęp dla użytkowników pracujących z domu, z oddziału firmy czy z innych nawet przypadkowych miejsc takich jak kawiarnia. Jako część platformy Netskope, Borderless SD-WAN wykorzystuje unikalne podejście do zapewnienia wysokiej wydajności przy jednoczesnym uproszczeniu wszystkich operacji. Rozwiązanie to zapewnia pełną widoczność i monitoring bazując na metodzie machine learning (ML), dzięki monitorowaniu aplikacji i ścieżek w czasie rzeczywistym. Inteligentne ustawienia domyślne Netskope Quality of Experience (QoE) kontrolują dostęp do ponad 60 000 aplikacji oraz automatycznie identyfikują i  nadają priorytet innym aplikacjom Zoom. Platforma Netskope poprawia wydajność sieci dzięki usuwaniu awarii na żądanie, jednosekundowemu przełączaniu awaryjnemu oraz włączaniu chmury do aplikacji Zoom. Ułatwia także zdalne zarządzanie i utrzymanie infrastruktury Zoom za pośrednictwem Netskope SASE Gateway z wbudowaną usługą bezpiecznego dostępu przychodzącego. Zapewnia także ujednoliconą politykę i dla użytkowników zdalnych, oddziałów i wielu chmur.

Maksymalizacja wydajności Zoom

Netskope Borderless SD-WAN może łatwo zidentyfikować złącza Zoom Meeting, Zoom Phone i Zoom Room wśród ruchu z dziesiątek tysięcy różnych obciążeń regularnie wychodzących z sieci danej organizacji czy firmy. Netskope oferuje inteligentne ustawienia domyślne, które automatycznie nadają priorytety ruchowi i minimalizują opóźnienia,  aby zapewnić spójną jakość usług. Netskope Borderless SD-WAN zapewnia również wydajność aplikacji bez uszczerbku dla bezpieczeństwa wszelkich używanych czy przesyłanych danych, nawet w przypadku pojedynczego, niestabilnego szerokopasmowego połączenia internetowego.

Jak wiele organizacji, polegamy na komunikacji poprzez Zoom w codziennym użytkowaniu biznesowym. Integracja rozwiązań Nestkope i Zoom oznacza dla nas zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, zmaksymalizowanie pozytywnych doświadczeń użytkowników oraz zminimalizowanie zakłóceń spowodowanych opóźnieniami i stratami pomiędzy użytkownikami oraz aplikacjami na niestabilnych łączach”.powiedział Timothy Johnson, Assistant Vice President of ITS Operations, A.T. Still University.

Netskope i Zoom wspólnie od teraz zapewniają firmom oraz ich pracownikom możliwości współpracy zdalnej, której oczekują wszyscy użytkownicy tej aplikacji do połączeń online. Jednocześnie robimy to w bezpieczny sposób, który nie zakłóca działalności i pomaga zachować zgodność ze standardami i przepisami branżowymi. Jesteśmy dumni ze współpracy z Zoom i wspólnie cieszymy się na dalszy rozwój naszych wspólnych rozwiązań „powiedział Parag Thakore, Senior Vice President, Borderless SD-WAN, Netskope..

 

Źródło: Informacje prasowe