Zestaw FPV dla Yuneec Breeze 4k – podniebna perspektywa

Rynek dronów mocno się ostatnio rozwinął, a producenci inwestują nie tylko w innowacje dotyczące samej maszyny, ale też akcesoria i osprzęt uatrakcyjniające jej pilotowanie. Firma Yuneec wprowadza na rynek zestaw umożliwiający nawigowanie dronem Breeze 4k w trybie First Person View (FPV), która pozwoli pilotowi odnieść wrażenie unoszenia się w przestworzach. Oprócz gogli użytkownik otrzymuje dedykowany kontroler lotów wykorzystujący do połączenia bezprzewodową technologię Bluetooth.

Yuneec_FPV

– Przenośny kontroler wyposażony w joysticki i fizyczne przyciski pozwala sterować dronem w dużo bardziej precyzyjny sposób niż przy pomocy dotykowego wyświetlacza smartfona. Akcesorium jest kompatybilne z dedykowaną aplikacją Breeze Cam dla systemów Android od wersji 4.4 i iOS od wersji 8.0. Całości dopełniają gogle FPV, dzięki którym nawigator drona ma wrażenie jakby znajdował się wewnątrz maszyny w roli jej pilota – wyjaśnia Dariusz Rylski, Business Development Manager marki Yuneec w Nelro Data SA.

Dystans między smartfonem a kontrolerem w bezprzewodowej technologii Bluetooth wynosi do siedmiu metrów. Użytkownik może dla swojej wygody przybliżać i oddalać perspektywę nawigowania, a także przełączyć się w tryb widoku standardowego. Obraz z perspektywy FPV może być przesyłany w jakości 720p.

Sugerowana cena detaliczna zestawu to 350 zł.

Źródło: informacja prasowa.