Z myślą o Zielonej Przyszłości: Ekologiczne innowacje w rozwiązaniach Logitech do wideokonferencji

Z myślą o Zielonej Przyszłości: Ekologiczne innowacje
w rozwiązaniach Logitech do wideokonferencji Firma Logitech – zawsze na czele innowacji – przechodzi na zrównoważoną produkcję urządzeń do wideokonferencji, wykorzystując recyklingowy plastik i materiały o drugim życiu 'Next Life’.
Wszystkie Drogi Prowadzą do Zrównoważonej Technologii
Logitech ogłasza, że wszystkie urządzenia do wideokonferencji działające na systemie operacyjnym CollabOS, będą teraz wytwarzane z przetworzonego plastiku. To krok, który pomoże firmom bardziej efektywnie zarządzać swoimi celami z zakresu zrównoważonego rozwoju.Odświeżone produkty, ta sama jakość i cena„Przekształcając nasze portfolio urządzeń do sal konferencyjnych w produkty o niższym śladzie węglowym, pomagamy innym firmom radzić sobie z wyzwaniami związanymi ze zrównoważonym rozwojem” – powiedział Prakash Arunkundrum, dyrektor operacyjny w Logitech. „Nie tylko projektujemy i produkujemy nowe produkty z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu i innych materiałów o niższej emisji dwutlenku węgla, ale także odświeżamy istniejące urządzenia, aby zapewnić liderom IT nowy sposób oceny ich inwestycji w systemy sal konferencyjnych – taki, który obejmuje ludzi i planetę. Robimy to bez podnoszenia cen i bez uszczerbku dla najwyższej jakości i wydajności, jakiej firmy oczekują od Logitech”.Wysiłki mające na celu zmniejszenie negatywnego wpływu oddziaływania firm na środowisko szybko stały się biznesowym wymogiem. W ostatnim badaniu przeprowadzonym wśród specjalistów IT przez firmę analityczną Frost & Sullivan, 65% stwierdziło, że osiągnięcie pozycji lidera w dziedzinie praktyk związanych ze środowiskiem, społeczną odpowiedzialnością, zarządzaniem korporacyjnym i zrównoważonym rozwojem jest kluczowym lub bardzo ważnym celem biznesowym ich firm w nadchodzącym roku.Produkty Rally Bar, Rally Bar Mini, Tap IP, Tap Scheduler i Scribe zostaną odświeżone przy użyciu materiałów, które zmniejszają wpływ każdego z nich na emisję dwutlenku węgla. Logitech Sight, Rally Bar Huddle i urządzenia peryferyjne, takie jak kamery internetowe, klawiatury, myszy i zestawy słuchawkowe, są już wykonane z tworzyw z recyklingu. Kilka przykładów procentowego udziału materiałów z recyklingu:Rally Bar – 40%Rally Bar Mini – 36%Rally Bar Huddle – 42%Tap IP (grafit) – 56%Tap Scheduler – 54%Logitech Sight – 59% (grafit)Zone Wireless 2 – 20%Wave Keys for Business – 61%Brio 305 – 62%Brio 505 – 68%  
Dla Zrównoważonego Rozwoju – Design for Sustainability (DfS)
Zasady Design for Sustainability (DfS) zastosowane w portfelu produktów Logitech do wideokonferencji pozwalają klientom kompleksowo wyposażyć sale konferencyjne, w tym pokoje Microsoft Teams i Zoom, w technologię zaprojektowaną z myślą o zrównoważonym rozwoju. Ten postęp rozszerza osiągnięcia już uzyskane w przypadku osobistych urządzeń peryferyjnych, takich jak kamery internetowe, słuchawki, myszy i klawiatury.Kluczowym elementem programu DfS jest użycie materiałów o obiegu zamkniętym, które można odzyskać z odpadów, i nadanie im drugiego życia – w tym plastiku z recyklingu pochodzącego od konsumentów (PCR), który Logitech nazywa 'plastikiem o drugim życiu’.Odnowione produkty do wideokonferencji, jak np. Logitech Sight, charakteryzuje:wykorzystanie minimum 50% certyfikowanego plastiku z recyklingu,redukcja śladu węglowego o 21%***,eliminacja emisji 1,400 ton dwutlenku węgla na 100,000 jednostek (co wystarcza, aby około 131 razy objechać Ziemię†).Dodatkowo, produkty do wideokonferencji Logitech posiadają:niskowęglowe aluminium wytworzone z użyciem energii odnawialnej, a nie paliw kopalnych,opakowanie pochodzące z lasów certyfikowanych przez FSC® i innych kontrolowanych źródeł,100% materiałów z recyklingu w produktach z serii Rally Bar,możliwość zbierania i recyklingu starych urządzeń do wideokonferencji poprzez program Logitech Select ,tryby oszczędzania baterii, które mogą zredukować ślad węglowy Rally Bar i Rally Bar Mini o 1.65 ton dwutlenku węgla**.
Wsparcie dla Wspólnego Dobra
Logitech obniżył emisję w standardzie Scope 3 o 21% w 2022 roku, z zamiarem usuwania większej ilości dwutlenku węgla niż wytwarzania do 2030 roku. Aby propagować postęp, firma oferuje udostępnienie swoich zasad programu DfS, narzędzi i wiedzy na temat sposobów włączenia bardziej zrównoważonych materiałów w proces produkcji, każdej organizacji zainteresowanej zwiększeniem wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju. Aby skonsultować się w tych tematach, można skontaktować się z firmą pod adresem: sustainability@logitech.com.
Transparentność i Odpowiedzialność
Ponieważ coraz więcej firm bierze na siebie odpowiedzialność za wymierne zmniejszenie ich wpływu na środowisko, z determinacją szukają dostawców technologii, którzy zapewniają przejrzystość poprzez kluczowe wskaźniki wydajności, raportowanie i certyfikaty stron trzecich. Logitech jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu na 2025 rok, jakim jest posiadanie śladu węglowego dla każdego produktu w swoim portfolio, co ułatwi nabywcom rozwiązań technologicznych dla firm podejmowanie świadomych decyzji. Firma Logitech corocznie informuje o swoich postępach w realizacji celów związanych z działaniami na rzecz klimatu w raporcie 2023 Impact Report.
źródło: informacje prasowe