Wybieramy prezent na komunię

Wiosna to dla wielu rodziców czas trudnych wyborów. Od początku kwietnia, który zwiastuje Święta Wielkanocne, poprzez czas komunijny, Dzień Dziecka, aż po zakończenie roku szkolnego, nieustannie pojawiają się okazje, przy których dzieci obdarowujemy prezentami. Każdy obdarowujący marzy o tym, by jego prezent był nie tylko atrakcyjny, ale również spełniał funkcje praktyczne.

W dzisiejszych czasach walczymy o to, by dzieci spędzały jak najaktywniej swój wolny czas. Wysyłamy je na treningi, na rower, zachęcamy do wychodzenia z kolegami na podwórko. Jednocześnie cały czas chcemy je mieć pod kontrolą, a przynajmniej mieć z nimi kontakt telefoniczny. Jakże często zdarza się, że dzieci rzucają swój telefon gdzieś głęboko do torby i zapominają o całym bożym świecie doprowadzając dorosłych do białej gorączki. Na szczęście, na rynku pojawiły się smartwatche – inteligentne zegarki, dzięki którym najmłodsi nigdy nie zapomną oddzwonić.

Czym są smartwatche?

Smartwatche, czyli inteligentne zegarki od kilku lat z coraz większym powodzeniem przywodzą nam na myśl najbardziej futurystyczne wizje rodem z twardego science-fiction czy opowieści o tajnych agentach. To elektroniczne urządzenie wielkości naręcznego zegarka spełnia wszystkie funkcje tradycyjnego zegarka elektronicznego oraz niektóre funkcje smartfonu. Firmą, która w swoich urządzeniach łączy wygodę smartwatchy z precyzją szwajcarskich zegarków jest MyKronoz. W ofercie tego producenta znajdziemy ciekawe propozycje dla każdego.

Zgrabna propozycja dla niewielkich rączek

MyKronoz ZeCircle to idealna alternatywa dla klasycznych, dziewczęcych zegarków. Wyróżnia się ciekawym wyglądem i niewielkimi rozmiarami. Cienka tarcza z ekranem dotykowym wykonana została z aluminium. Wbudowany krokomierz informuje o przebytym dystansie, spalonych kaloriach oraz jakości snu – nasze pomiary można sprawdzić w czasie rzeczywistym za pomocą jednego przycisku. Po zsynchronizowaniu smartwatcha ze smartfonem za pomocą Bluetooth, urządzenie wyświetla powiadomienia o przychodzących wiadomościach SMS, e-mail czy wiadomościach z serwisów społecznościowych. ZeCircle posiada wymienny pasek, dzięki czemu wygląd zegarka można w mgnieniu oka dopasować do nastroju czy ubioru.

Produkt jest dostępny w cenie ok. 265 zł.

Propozycja dla bardziej wymagających

Wodoodporny ZeSplash możemy sparować z tabletem lub smartfonem z systemem Android lub iOs, umożliwiając w ten sposób odbieranie i wykonywanie połączeń bezpośrednio z nadgarstka. ZeSplash, podobnie do ZeNano umożliwia odtwarzanie, nagrywanie dźwięku i notatek głosowych. Funkcja anti-lost za pomocą delikatnych wibracji poinformuje o tym, że nasz telefon jest poza zasięgiem Bluetooth, co zapobiega zgubieniu cennego sprzętu.

ZeSplash to idealna propozycja dla osób aktywnych. Dzięki wbudowanemu licznikowi kroków zmierzy przebyty dystans oraz ilość spalonych kalorii. Obok tego oferuje również możliwość ustawienia dziennych planów treningowych, dzięki czemu zmotywuje nas do aktywności i pomoże utrzymać formę.

Smartwtach jest dostępny w cenie ok 450 zł.

Dla małych elegantów

ZeClock to połączenie tradycyjnego zegarka z mechanizmem kwarcowym z funkcjonalnością smartwatcha. Wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiają obsługę połączeń telefonicznych bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Wyposażony w energooszczędny ekran OLED wyświetla takie informacje jak: nieodebrane połączenia, SMSy, e-maile czy wiadomości z mediów społecznościowych. Dzięki wsparciu technologii Siri oraz Google Now, smartwatchem możemy zarządzać w wygodny dla nas sposób. Za pomocą komend głosowych, np. możemy uruchomić zdalnie aparat w smartfonie.

ZeClock jest dostępny w cenie ok. 380 zł.

Twoje dziecko ponad wszystko ceni sobie sport?

ZeFit to połączenie niezwykle wytrzymałego zegarka, krokomierza, licznika kalorii, godzin snu, czyli wszystkiego czego potrzeba osobom pragnącym pozostać w formie. Dzięki intuicyjnej obsłudze za pomocą jednego przycisku oraz ekranu OLED, w ciągu kilku chwil mamy dostęp do wszystkich dziennych osiągnięć w czasie rzeczywistym. Pociechy będą zachwycone kompatybilnością ZeFita z systemem Androidem 4.3 i iOS 6.0+, która umożliwia kontrolę sportowych osiągnięć i możliwość pochwalenia się wynikami wśród przyjaciół.

Produkt można nabyć w cenie ok. 160 zł.

Smartwatch czy bransoletka?

W ofercie producenta znajdziemy smartwatche przeznaczone specjalnie dla żeńskiego grona odbiorców. Dzięki niezwykle ciekawemu designowi urządzenie przypomina swoim wyglądem raczej bransoletkę niż zwykły zegarek.

Seria ZeBracelet2 współpracuje z telefonami wspierającymi technologię Bluetooth. Po sparowaniu urządzenie dyskretnie poinformuje o przychodzących połączeniach wyświetlając numer lub nazwę kontaktu na energooszczędnym ekranie OLED.

Dzięki intuicyjnie rozmieszczonym przyciskom możemy szybko wykonać połączenie, sprawdzić SMS, powiadomienia z mediów społecznościowych czy kalendarza. Wyposażony w krokomierz, pomoże zadbać o kondycję i poinformuje o liczbie spalonych kalorii, przebytym dystansie czy ilości snu.

Produkt dostępny jest w sprzedaży w cenie ok. 270 zł.

ZeCircle-full collection

Nowoczesny i funkcjonalny

Kolejną propozycją jest ZeWatch2, który oferuje możliwość komunikacji z telefonem, dzięki czemu już nigdy nie przegapisz żadnego połączenia telefonicznego. Zegarek pozwala w szybki sposób oddzwonić do znajomego, odebrać lub odrzucić połączenie. Podobnie jak poprzednie modele ZeWatch2 wyposażony jest w funkcję anti-lost. Dzięki bezprzewodowej komunikacji Bluetooth możesz go sparować z większym głośnikiem i cieszyć się muzyką gdziekolwiek jesteś.

ZeWatch2 można nabyć za ok. 250 zł.

Inteligentne zegarki nie tylko stanowią atrakcyjny gadżet, lecz również pozwalają wykorzystać w pełni funkcjonalność popularnych wśród najmłodszych tabletów i telefonów. Dzięki temu smartwatche stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych zegarków.

Źródło: Informacja prasowa