Wi-Fi i Mesh w każdym pokoju: nowy FRITZ Repeater 3000 AX

  • Wysoka wydajność dzięki trzem modułom radiowym z ośmioma antenami
  • Łatwa konfiguracja za naciśnięciem jednego przycisku
  • Znajdź idealną lokalizację dzięki FRITZ!App WLAN

Firma AVM, niemiecki producent rozwiązań sieciowych, wprowadza do Polski FRITZ!Repeater 3000 AX, trójpasmowy wzmacniacz sygnału rozszerzający funkcjonalność sieci domowej o szybkie Wi-Fi 6 i inteligentną technologię Mesh. Dzięki trzem modułom radiowym, wyposażonym w łącznie osiem anten, nowy repeater oferuje wysoką, łączną prędkość transmisji danych do 4 200 Mbit/s, co przekłada się na wyższe transfery zarówno w przypadku urządzeń końcowych, jak i w transmisji pomiędzy wzmacniaczem a centralnym routerem w sieci domowej. A dzięki dwóm wbudowanym portom LAN, dane można przesyłać z gigabitowymi prędkościami.

Za pomocą nowego wzmacniacza FRITZ!Repeater 3000 AX i systemowi Mesh Wi-Fi, w połączeniu z routerem FRITZ!Box, można łatwo zbudować inteligentną sieć domową, która optymalnie pokryje zasięgiem nawet duże mieszkania, składające się z wielu pokoi, a także domy.. Dla użytkownika oznacza to jedno: wszystkie aktywności w internecie, tj. wideo, gry, telekonferencje, filmy i in. będą działały płynnie przy równoczesnym korzystaniu z nich kilku osób oraz w każdym pomieszczeniu domu. Najwyższą jakość transmisji i odbioru zapewnia także pionowa budowa wzmacniacza. Nowy FRITZ!Repeater 3000 AX to kolejne wydajne urządzenie w portfolio AVM, które wspiera system Mesh i pozwala na modułową rozbudowę każdej sieci domowej.

To wzmocni domową sieć: trzy moduły radiowe i Wi-Fi 6

Wzmacniacz FRITZ!Repeater 3000 AX jest wyposażony w trzy moduły radiowe: jeden pracujący w paśmie 2,4 GHz i dwa kolejne pracujące w paśmie 5 GHz. Zgodnie z filozofią trójpasmowych wzmacniaczy firmy AVM, jeden z modułów radiowych 5 GHz jest dedykowany obsłudze bezprzewodowej komunikacji z routerem FRITZ!Box, stanowiącym centrum sieci Mesh. Moduł ten, aby zapewnić stabilne połączenie, obsługuje cztery strumienie danych. Dwa pozostałe moduły radiowe – każdy obsługujący dwa strumienie – przeznaczone są do realizacji połączeń z urządzeniami końcowymi. Dzięki takiej architekturze możliwe jest osiągnięcie sumarycznej przepustowości urządzenia do 4 200 Mbit/s.
FRITZ!Repeater 3000 AX obsługuje standard Wi-Fi 6, dzięki czemu może jednocześnie i sprawnie obsługiwać wiele urządzeń końcowych z wymaganą prędkością – nawet w lokalizacjach o dużym zagęszczeniu użytkowników, gdzie działa wiele sąsiadujących sieci Wi-Fi. Dwa wbudowane w urządzenie porty LAN umożliwiają także integrację z siecią urządzeń nieposiadających interfejsów radiowych za pomocą kablowego ethernetu o gigabitowej przepustowości.

Crossband repeating, Mesh Wi-Fi steering

Innowacyjne, rozbudowane funkcje, takie jak crossband repeating, Mesh Wi-Fi steering i mechanizm automatycznej naprawy połączenia sprawiają, że sieć Wi-Fi Mesh oparta na produktach FRITZ! zapewnia w każdych warunkach najwyższe możliwe transfery. Konfiguracja sieci Mesh Wi-Fi opartej na routerze FRITZ!Box jest przy tym łatwa jak nigdy dotąd i wymaga tylko naciśnięcia jednego przycisku. Bezpłatna aplikacja FRITZ!App WLAN pomaga użytkownikom znaleźć najlepszą lokalizację dla wzmacniacza. Ponieważ wzmacniacz FRITZ!Repeater 3000 AX współpracuje również z routerami innych producentów, użytkownicy mogą szybko rozbudować swoją sieć domową.
Źródło: Informacje prasowe