Wakacyjna walizka last minute

Wakacje last minute wiążą się z rytuałem pakowania walizki na ostatnią chwilę. Większość urlopowiczów nie przepada za tym skomplikowanym, chociaż koniecznym procederem. Prezentujemy krótki poradnik, który pozwoli zabrać ze sobą kluczowe przedmioty, aby miło i spokojnie odpocząć. Jak się okazuje, poza standardowymi pakunkami niezwykle ważne są również drobne sprzęty RTV i AGD.
Na samym początku najlepiej jest zrobić listę najpotrzebniejszych rzeczy. To znacznie ułatwi pakowanie. Zależnie od tego gdzie jedziemy oraz jaki bagaż możemy ze sobą zabrać, powinniśmy zastanowić się, które sprzęty są niezbędne, a bez których możemy się obejść. Warto pamiętać, że w podróży tanimi liniami lotniczymi występują obostrzenia co do bagażu podręcznego.
Co ze sobą bierzemy?

Możemy zacząć od zapakowania naszych ulubionych urządzeń, jak tablet, czytnik kindle czy przenośny głośnik. Aby móc jak najdłużej z nich korzystać przyda się także pojemny powerbank, który pozwala na „zabranie” prądu ze sobą. Zazwyczaj są one niewielkich rozmiarów, więc spokojnie zmieszczą się w bagażu podręcznym. Koszt takiego urządzenia zaczyna się już od 30 zł, w zależności od parametrów. Dla wymagających użytkowników najlepszy będzie ten o większej pojemności, np. POWER BANK Tracer 8400 mAh BIALY, dostępny w NEONET w cenie 79,99 złotych. Powerbank można naładować w domu i wyruszyć w plener na 4 dni, albo kupić baterie i ładować bez względu na miejsce gdzie przebywamy.
Gdy mamy powerbank i ładowarkę nie musimy się martwić o rozładowanie telefonu, aparatu, kamer czy tabletów. Dla osób, które nie chcą pakować do walizki tony książek, a uwielbiają je czytać na urlopie, przydatny okaże się czytnik e-booków, np. E-BOOK AMAZON KINDLE Touch 7 WiFi dostępny w NEONET w cenie 299 złotych. Można na niego wgrać kilka książek i spokojnie czytać podczas wypoczynku. Amatorzy audiobooków powinni zabrać ze sobą dostosowane słuchawki lub głośnik bluetooth. Sprawdzi się on także dla tych, którzy ćwiczą i nie odpuszczają treningów nawet na wakacjach.
Podczas sezonu urlopowego coraz większym uznaniem i popularnością cieszą się przenośne głośniki. Dzięki nim można słuchać muzyki i bawić się ze znajomymi wszędzie gdzie jesteśmy, zarówno na plaży, jak i w parku czy podczas imprezy pod chmurką. Jest to sprzęt, który nie wymaga dużej inwestycji. Dla przykładu Głośnik Bluetooth TRACER KROSS BT kosztuje 49,99 złotych, TRACER MATE BT z radiem 12W – 69,99 złotych, a Creative Labs Woof srebrny bezprzewodowy z mikrofonem 99,99 złotych – mówi Marcin Babiasz, Menedżer ds. Promocji w NEONET.
Każdy turysta doceni również urządzenia odporne na deszcz czy kurz, które zawierają aparat fotograficzny i są niezwykle wytrzymałe, ponieważ przetrzymają nawet kąpiel w strumieniu i przydają się, gdy spędzamy wakacje nad wodą – na kajaku, w zagranicznych kurortach czy na rajskich wyspach. Takie funkcje najczęściej łączą w sobie praktyczne smartfony jak np. Samsung G388F Galaxy Xcover 3 Dark Silver w cenie 899, 00 złotych czy Samsung G800H Galaxy S5 Mini Black DS dostępny już od 1238 złotych.
W przypadku wyżej wymienionych sprzętów kontrola na lotnisku przebiega bardzo sprawnie. W bagażu podręcznym dozwolone jest przewożenie prostych urządzeń elektrycznych takich jak depilatory, golarki, telefony komórkowe, laptopy, smartfony, tablety, kamery czy aparaty fotograficzne. Musimy jednak pamiętać, że zgodnie z regulacjami unijnymi dotyczącymi lotnictwa cywilnego, zarówno laptop, jak i kamera traktowane są jako oddzielna sztuka bagażu. Laptop zapakowany w oddzielnej specjalnej torbie można przewieźć w wielu tanich liniach bez dodatkowych opłat. Przeważnie urządzenia elektroniczne jak tablet, telefon i aparat trzeba wyłożyć do specjalnej skrzynki na taśmie, przez którą przechodzi kontrolę, dlatego lepiej zapakować je na wierzchu, aby nie musieć przepakowywać walizki na lotnisku.
Jeśli decydujemy się transport któregoś z wymienionych urządzeń w bagażu rejestrowanym, pamiętajmy o jego dokładnym zabezpieczeniu, żeby nie uległ uszkodzeniu. Dodatkowo ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie walizki np. kłódką. Pozwoli to uniknąć sytuacji, kiedy rzeczy rozsypią się na taśmie przy odbiorze walizek.
Wbrew pozorom bardzo często na wyjazdy wakacyjne zabieramy ze sobą także żelazko. Na wstępie należy upewnić się czy w ośrodku, w którym planujemy wypoczywać urządzenie to jest dostępne dla klientów. Duże żelazko nie zmieści się w bagażu podręcznym, lub szybko wyczerpie limit dozwolonych kilogramów. Jeśli natomiast podróżujemy autokarem problem znika, ponieważ nikt nie kontroluje nam zawartości walizki.
Kobiety często w bagażu rejestrowanym przewożą również prostownice, suszarki czy suszarko-lokówki – fryzura na wakacjach musi być przecież odpowiednio ułożona. Co do ich przewożenia w bagażu podręcznym również nie ma zastrzeżeń. Warto natomiast przed podróżą jeszcze raz dokładnie sprawdzić regulamin linii lotniczych.
Na sam koniec, jeśli zostanie nam jeszcze wolne miejsce, a bardzo lubimy lub musimy korzystać ze szczoteczki elektrycznej, również i ją warto zapakować do walizki.
Tak spakowani możemy być pewni, że wymarzone wakacje upłyną w doskonałej atmosferze.

Źródło: Informacja prasowa

Artykuł w dziale: News