VIRB® 360: doświadcz przestrzeni dzięki kamerze 360° 5.7K od Garmin

W sprzedaży dostępna jest już nowa, wszechstronna kamera VIRB 360. Jest to kompaktowe, wzmocnione urządzenie rejestrujące w pełni sferyczne nagrania 360°. Wodoodporna1 kamera VIRB 360 w łatwy sposób pozwala rejestrować wysokiej jakości nagrania (do 5.7K i 30 klatek/s), a cztery wbudowane mikrofony sprawiają, że dźwięk jest równie przestrzenny, co obraz. Niezależnie czy płyniesz kajakiem przez rwącą, górską rzekę, czy przemierzasz bezdroża na rowerze górskim – dzięki sferycznej stabilizacji 4K2 VIRB 360 sprawia, że każde nagranie jest płynne i pozbawione wstrząsów.

Kamera VIRB 360 to pierwsze tego typu urządzenie rejestrujące całkowicie sferyczne, wysokiej rozdzielczości filmy, dźwięki i zdjęcia. Redukuje długi proces edycji dzięki obsługiwanej jednym kliknięciem stabilizacji obrazu w rozdzielczości nawet 4K i szybkości 30 klatek/s. Nagrania są natychmiastowo gotowe do edycji, udostępniania, a nawet prowadzenia transmisji na żywo. Wbudowane czujniki, w tym GPS i GLONASS, barometr oraz akcelerometr zapewniają nieskończone możliwości personalizacji nakładek danych G-Metrix w przestrzeni obejmującej zakres 360 stopni, tworząc środowisko rozszerzonej rzeczywistości3.

“VIRB 360 pozwala przeżywać przygody ponownie oraz dzielić się nimi z przyjaciółmi – za każdym razem odkrywając nowy punkt widzenia” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska – “Użytkownicy kamery nie muszą już martwić się o uchwycenie najlepszego kadru i wybór optymalnych ustawień. Łatwość obsługi VIRB 360 sprawia, że nawet początkujący mogą poczuć się jak eksperci.”

VIRB360 (5)

Edytuj, stabilizuj, transmituj dzięki VIRB® Mobile
Łatwe w użyciu, bezpłatne aplikacje VIRB® Mobile (mobilna) i VIRB® Edit (komputerowa) umożliwiają edytowanie, stabilizowanie i udostępnianie filmów oraz dodawanie do nich nakładek danych. Dzięki temu korzystanie z VIRB 360 jest dużo łatwiejsze niż w przypadku innych kamer 360°. Oprócz prostego sterowania przyciskami, VIRB 360 umożliwia także wydawanie poleceń głosowych4 w celu rozpoczęcia i zakończenia nagrywania, zrobienia zdjęcia oraz korzystania z innych funkcji. Aby zawsze pozostawać na bieżąco, VIRB 360 pozwala na żywo przesyłać obraz strumieniowo5 do serwisu YouTube™ lub Facebook poprzez kompatybilny smartfon lub tablet.

Sferyczne nagrania w każdych warunkach
Kamera VIRB 360 wyposażona została w baterię umożliwiającą ciągłe nagrywanie przez ponad godzinę. Obudowę zaprojektowano tak, by zniosła każde warunki – także upał i wilgoć. Poza nagraniami wideo, VIRB 360 umożliwia robienie sferycznych zdjęć o rozdzielczości 15 megapikseli. Tryby foto obejmują m.in. zdjęcia seryjne, poklatkowe i zdjęcia Travelapse™. Ponadto kamerę wyposażono w czytelny w słońcu wyświetlacz, który udostępnia dane o akumulatorze, pamięci, trybie i stanie łączności. Łączność VIRB 360 obejmuje Wi-Fi®, Bluetooth®, ANT+® i NFC (łączenie z urządzeniami Android™ za jednym dotknięciem).

Wszechstronność kamery VIRB 360 dotyczy też kompatybilności z wiodącymi rozwiązaniami rzeczywistości wirtualnej oraz odtwarzanie na żywo w bezpłatnej aplikacji VIRB Mobile. Kamera jest kompatybilna z urządzeniami Apple® i Android, w zestawie znajduje się dedykowany statyw/uchwyt. VIRB 360 wykorzystuje karty pamięci microSD6 do 128GB (sprzedawane osobno).

Firma Garmin od lat jest pionierem technologii GPS, urządzeń bezprzewodowych i aplikacji przeznaczonych dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Produkty Garmin znajdują zastosowanie w transporcie drogowym, wielu dyscyplinach sportowych, w sektorze marine, lotnictwie, aktywnościach outdoorowych i segmencie fitness.

1 Więcej informacji na Garmin.com/waterrating
2 Stabilizację uruchamia się poprzez aplikację VIRB Mobile (mobilną) lub VIRB Edit (komputerową), jest ona dostępna jest tylko w przypadku filmów łączonych w kamerze.
3 Do dodania nakładek rzeczywistości rozszerzonej G-Metrix ™ niezbędna jest aplikacja VIRB.
4 Sterowanie głosowe dostępne w językach: angielskim (US, UK), francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim, szwedzkim, japońskim and mandaryńskim.
5 Transmisje na żywo dostępne tylko na zgodnych urządzeniach Apple.
6 Więcej informacji na Garmin.com/VIRBcards

UWAGA: Dla najlepszych efektów, rekomendujemy oglądanie nagrań 360 w mobilnej aplikacji YouTube na smartfonie lub tablecie. Do oglądania interaktywnych nagrań 360 w serwisie YouTube na komputerze niezbędna jest przeglądarka Google Chrome, Mozilla Firefox lub Microsoft Edge.

Źródło: informacja prasowa.