ViewSonic zaprezentuje rewolucyjny ekosystem edukacyjny na targach BETT 2024

ViewSonic Corp., światowy lider w dziedzinie rozwiązań wizualnych i EdTech, zaprezentuje swoje najnowocześniejsze technologie i rozwiązania na British Educational Training and Technology (BETT) Show 2024 w Londynie (stoisko #NK10) od 24 do 26 stycznia. Motywem przewodnim prezentacji ViewSonic jest hasło „Odkrywanie nieograniczonych możliwości”, które ucieleśnia zaangażowanie firmy w tworzenie kompleksowego ekosystemu edukacyjnego, płynnie integrującego sprzęt, oprogramowanie i rozwiązania usługowe od przedszkola po szkolnictwo wyższe.

„Nauka to podróż do świata nieograniczonych możliwości, a w ViewSonic dokładamy wszelkich starań, żeby ta podróż była jak najbardziej wzbogacająca, a nauka angażująca i głęboko istotna tak, by zaspokoić różnorodne potrzeby zarówno uczniów, jak i nauczycieli” – powiedział Clifford Chen, dyrektor generalny Presentation Group w ViewSonic. „Wykraczamy poza zwykłą ofertę produktów, aby stworzyć spójny ekosystem, który wspiera nauczycieli niezbędnymi narzędziami i zasobami, aby mogli współpracować i wymieniać się najlepszymi praktykami. W stale zmieniającym się krajobrazie edukacyjnym naszym zobowiązaniem jest ciągłe pielęgnowanie tego ekosystemu, zapewniając, że stanie się on głównym źródłem innowacji edukacyjnych”.

Na targach BETT 2024 ViewSonic zapewni wgląd w angażujące środowisko uczenia się dla spersonalizowanych doświadczeń w klasie – od bogatych treści cyfrowych po różnorodne rozwiązania EdTech dostosowane do usprawnienia szeregu praktyk edukacyjnych. Najważniejsze wydarzenia obejmują:

Zaangażowanie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom do sal lekcyjnych

ViewSonic oferuje szeroką gamę rozwiązań do sal lekcyjnych, które zaspokajają potrzeby zarówno w klasie, jak i zdalnych środowiskach edukacyjnych. Portfolio obejmuje rozwiązania od 24-calowych monitorów dotykowych do inteligentnych podiów po rozległe 110-calowe interaktywne wyświetlacze ViewBoard i kompletne rozwiązania z certyfikatem Google EDLA, wszystkie płynnie współpracujące z oprogramowaniem myViewBoard i wirtualnym kampusem UNIVERSE 3D w celu usprawnienia nauczania i poprawy wyników. W przypadku większych przestrzeni, mobilny i składany 135-calowy wyświetlacz All-in-One LED oferuje wyjątkową elastyczność, wspierając nauczycieli w prowadzeniu angażujących wykładów w różnych przestrzeniach.

Kolejną atrakcją jest zapowiedź zupełnie nowego oprogramowania edukacyjnego zaprojektowanego w celu poprawy wyników nauczania na wszystkich poziomach. ClassSwift to narzędzie do interakcji i zarządzania klasą w czasie rzeczywistym, które umożliwia nauczycielom łatwą ocenę zrozumienia w locie, oraz nowe rozwiązania do współpracy dla szkolnictwa wyższego, optymalizując efektywność hybrydowej pracy zespołowej i ułatwiając dzielenie się pomysłami zarówno osobiście, jak i zdalnie, aby zwiększyć udział studentów.

Odkrywanie atrakcyjnych lekcji i zajęć cyfrowych

ViewSonic zaprezentuje cyfrowe lekcje z przedmiotów takich jak matematyka i geografia, a także zajęcia edukacyjne o tematyce kosmicznej, aby zademonstrować, w jaki sposób technologia może bez wysiłku poprawić wyniki nauczania w angażujący sposób.

Demonstracje obejmują najnowsze cyfrowe treści lekcyjne z ViewSonic Originals – nominowane do tegorocznych nagród BETT, a także lekcje kosmicznych ciekawostek, które będą prowadzone za pomocą rozwiązań ViewBoard i myViewBoard, a także UNIVERSE. Za pomocą nowego oprogramowania ClassSwift zaprezentowane zostaną również angażujące gry, pokazujące interaktywną naukę w klasie za pośrednictwem tabletów i urządzeń mobilnych.

Zrównoważone środowisko nauki dzięki ekosystemowi edukacyjnemu ViewSonic

Inicjatywy ViewSonic mają na celu sprawiedliwą edukację, odpowiedzialne cykle życia produktów i odbudowę ekosystemów, zgodnie z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zaangażowanie w zrównoważony rozwój i edukację rozszerzyło się na budowanie społeczności edukatorów. Od rozpoczęcia działalności w kwietniu 2023 r. społeczność połączyła ponad 10 000 nauczycieli z ponad 100 krajów na całym świecie i nadal się rozwija. To globalne centrum ułatwia dostęp do najnowszych trendów EdTech i zasobów edukacyjnych, umożliwiając nauczycielom wymianę pomysłów na naukę.

Nadchodząca akcja „Posadź drzewo” zachęca nauczycieli do dzielenia się swoimi doświadczeniami w nauczaniu w społeczności edukatorów. Następnie ViewSonic zasadzi drzewo na cześć każdego uczestnika, a osoby aktywnie udzielające się podczas BETT zostaną zaproszone do udziału w codziennym losowaniu ekscytujących nagród.

Poza społecznością, ViewSonic koncentruje się również na zmniejszeniu śladu węglowego o 42% do 2030 roku i osiągnięciu zerowej emisji netto do 2050 roku. Firma aktywnie integruje zrównoważony rozwój ze swoimi liniami produktów. Na przykład energooszczędne rozwiązanie ViewBoard zostało zaprojektowane z materiałów pochodzących z recyklingu, a oprogramowanie myViewBoard Manager pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla poprzez usprawnione zarządzanie urządzeniami.

źródło: informacje prasowe