Verbatim prezentuje desktopowe i przenośne napędy HDD, pozwalające na zapisywanie większych ilości danych w krótszym czasie

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wydajne i niezawodne desktopowe oraz przenośne nośniki danych o dużej pamięci, Verbatim prezentuje linię 3,5-calowych dysków twardych Store’n’Save SuperSpeed USB 3.0 o pojemności do 8 TB.  Jednocześnie producent wprowadza na rynek najbardziej pojemny przenośny dysk twardy: 4-terabajtową wersję nośnika z popularnej rodziny dysków przenośnych Store’n’Go. Wszystkie nowe urządzenia są zamknięte w stylowej obudowie, stylizowanej na wzór tkaniny, i są dostępne w Europie z dwuletnią gwarancją producenta.

Store 'n’ Save SuperSpeed Desktop
Dzięki interfejsowi USB 3.0, dysk Store 'n’ Save SuperSpeed Desktop przesyła dane nawet  10 razy szybciej w porównaniu do łącza USB 2.0. Sformatowany zgodnie z FAT32, dysk współpracuje z systemami Windows i Mac OS, a użytkownicy mogą z łatwością tworzyć kopie zapasowe swoich plików korzystając z darmowego oprogramowania Nero Backup dołączonego do urządzenia.  Na dysku umieszczono wygodny przełącznik, dzięki któremu można w dowolnej chwili uruchomić napęd.

Store 'n’ Save SuperSpeed USB 3.0 Desktop jest dostępny w sugerowanych przez producenta cenach detalicznych: 469 PLN za dysk o pojemności 2TB (nr referencyjny produktu: 47683), 569 PLN za wersję o pojemności 3 TB (nr referencyjny produktu: 47684), 729 PLN za model 4 TB (nr referencyjny produktu: 47685) oraz 1389 PLN za model 8 TB (nr referencyjny produktu: 47687).

verbatim-53223-a

Przenośny dysk twardy Store ’n’ Go 4TB
Do zapisywania i przesyłania większych plików takich jak zdjęcia i filmy świetnie nada się niezwykle elegancki Store 'n’ Go, idealnie pasujący do teczki czy torebki. Port USB 3.0 umożliwia błyskawiczne przesyłanie danych. Pomimo pojemności 4TB – co jest obecnie najlepszą opcją dostępną w segmencie dysków przenośnych HDD – urządzenie ma niewielką wagę, a dzięki wymiarom 119 mm x 81 mm x 14,5 mm (D x S x W) dysk ma smukły wygląd i można się z nim z łatwością przemieszczać.  Tak jak w przypadku całej linii dysków przenośnych Store’n’Go, tak i ta wersja działa w technologii plug’n’play, co oznacza, że nie wymaga on użycia kabla zasilającego i jest sformatowany zgodnie z FAT32, dzięki czemu można go używać z systemami Windows i Mac OS. Użytkownicy mogą również korzystać z oprogramowania Nero Backup nieodpłatnie dołączonego do urządzenia, które umożliwi im zaplanowanie i zorganizowanie tworzenia kopii zapasowych.

Sugerowana cena producenta za model 4 TB dysku Store 'n’ Go wynosi 839 PLN (nr ref. produktu: 53223).

Źródło: informacja prasowa.