Ultraszybkie karty pamięci microSD od ADATA

Wydajne, odporne na trudne warunki i dostępne w kilku wersjach pojemnościowych. Najnowsze karty pamięci microSD marki ADATA sprawdzą się między innymi w smartfonach rejestrujących wideo 4K.

Firma ADATA zaprezentowała karty pamięci microSDHD/SDXC z serii XPG oraz Premier Pro. Kolejna generacja nośników została stworzona z myślą o użytkownikach poszukujących najszybszych tego typu rozwiązań na rynku. Wodoodporne, solidne, z dobrą tolerancją na wysokie i niskie temperatury – nowe karty pamięci idealnie nadają się do wykorzystania w coraz popularniejszych kamerach sportowych. Sięgnąć po nie mogą również użytkownicy smartfonów, wymagający od nośników wydajności na poziomie umożliwiającym płynne rejestrowanie i odtwarzanie wideo o rozdzielczości 4K.

006_XPG_&_ADATA_PremierPro_microSDXC_ U3_64GB

Nowe karty pamięci ADATA spełniają wymagania najnowszego standardu UHS-I U3 opracowanego przez SD Card Association. Oferują odczyt danych z prędkością do 95 MB/s oraz zapis z prędkością do 90 MB/s. Oparte zostały na wytrzymałych pamięciach flash typu MLC. Mogą pracować w środowisku o dużej wilgotności, w zakresie temperatur od -25°C do 85°C.

Nośniki dostępne będą w dwóch liniach produktowych: XPG (pojemność 32 i 64 GB) oraz ADATA Premier Pro (pojemność 16, 32 i 64 GB). Pojedyncza karta pamięci microSDXC o pojemności 64 GB umożliwia zapisanie do 5740 zdjęć zrobionych aparatem 24 Mpix, lub zarejestrowanie 80 minut materiału wideo o rozdzielczości 4K.

Najnowsze produkty z linii XPG oraz ADATA Premier Pro można będzie kupić również w zestawach z adapterem SD. W Polsce pojawią jeszcze w pierwszym kwartale 2016 roku. Ceny poszczególnych modeli kart pamięci nie są jeszcze znane.

Źródło: Informacja prasowa.