Ujawniono wymagania dla Horizon: Forbidden West – Edycja kompletna. Sons of the Forest i kolejne gry

NVIDIA ogłosiła, że opublikowano dzisiaj wymagania systemowe dla gry Horizon: Forbidden West – Edycja kompletna w wersji PC. Cztery kolejne tytuły otrzymają wsparcie techniki DLSS, a opublikowany właśnie nowy sterownik Game Ready zawiera optymalizację dla The Thaumaturge.

Opublikowano wymagania sprzętowe dla Horizon: Forbidden West – Edycja kompletna

Horizon: Forbidden West – Edycja kompletna, doceniona przez graczy oraz recenzentów kontynuacja gry Horizon: Zero Dawn, zadebiutuje na PC już 21 marca. W zestawie otrzymamy m.in. rozszerzenie fabularne Burning Shores, którego akcja rozpoczyna się tuż po zakończeniu głównej gry, razem z dodatkową zawartością.

Już od dnia premiery posiadacze kart graficznych GeForce RTX będą mogli aktywować technikę DLSS 3, aby zwielokrotnić wydajność rozgrywki. Gracze korzystający z modeli zapewniających dużą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę mogą zastosować technikę DLAA, aby zmaksymalizować jakość obrazu. Dla jeszcze bardziej responsywnej rozgrywki, użytkownicy mogą skorzystać z techniki Reflex w celu zmniejszenia opóźnień systemowych. Dzięki technikom DLSS Super Resolution i Frame Generation wydajność jest znacznie wyższa, umożliwiając grę z niezwykłym poziomem szczegółowości w wyższych rozdzielczościach.

Sons Of The Forest już dostępna z DLSS 2

The Forest od studia Endnight Games to niezwykle popularna gra o przetrwaniu w otwartym świecie. Dobrze przyjęta kontynuacja, czyli Sons Of The Forest, niedawno zakończyła fazę wczesnego dostępu wraz z ogromną aktualizacją zawartości.

Już od premiery we wczesnym dostępie Sons Of The Forest posiada wsparcie techniki DLSS 2, umożliwiając graczom korzystającym z kart graficznych GeForce RTX zwiększenie wydajności rozgrywki przy najwyższych poziomach szczegółowości i w najwyższych rozdzielczościach. Po aktywacji DLSS 2 gra zwiększa swoją wydajność średnio o 50% przy maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości 4K, umożliwiając jej przeżycie w absolutnie najlepszym wydaniu na kartach graficznych GeForce RTX 4070 i szybszych.

Pozostałe nowości związane z techniką DLSS:

  • Mortal Kombat 1 – jużdostępna aktualizacja wprowadzająca postać Peacemakera. Gra wykorzystuje technikę DLSS 2, która pomaga graczom korzystającym z kart graficznych GeForce RTX osiągnąć 60 klatek na sekundę przy maksymalnych ustawieniach.
  • Reveil – debiutuje 6 marca ze wsparciem DLSS 2 i DLAA.
  • Hellbreach: Vegas – we wczesnym dostępie od 11 marca z obsługą DLSS 2 i DLAA, umożliwiających zwiększenie wydajności lub podkręcenie grafiki do absolutnego maksimum.

Nowy sterownik Game Ready z optymalizacją dla The Thaumaturge

Sterowniki Game Ready dla kart graficznych GeForce zapewniają najlepsze wrażenia z ulubionych tytułów. Są opracowywane we współpracy z twórcami gier i testowane na tysiącach konfiguracji sprzętowych komputerów stacjonarnych i laptopów w celu zapewnienia maksymalnej wydajności i niezawodności.

Opublikowany właśnie najnowszy sterownik jest zoptymalizowany dla The Thaumaturge, polskiej gry RPG z turowym systemem walki, której akcja rozgrywa się w kulturowym tyglu Warszawy początku XX wieku. Gra jest wspierana przez techniki NVIDIA DLSS 3 oraz NVIDIA Reflex.

źródło: informacje prasowe