Trio doskonałe – nowa seria nawigacji Mio Spirit 2016

Marka Mio wprowadza na rynek nowe nawigacje samochodowe z serii Spirit 2016. Urządzenia wyposażone zostały między innymi w większy, 6,2-calowy dotykowy ekran, dożywotną aktualizację map i bazy fotoradarów oraz szereg przydatnych funkcji.

Mio Spirit 2016 to już piąta generacja serii. Inżynierowie zaprojektowali nowe urządzenia bazując głównie na rozwiązaniach, które sprawdziły się w poprzednich edycjach nawigacji Spirit. Dodatkowo udoskonalono wygląd nawigacji, nadając urządzeniu eleganckiego sznytu i zwiększając wielkość dotykowego ekranu. Jego przekątną powiększono aż do 6,2 cali, dzięki czemu wyświetlacz zyskał na czytelności map i funkcji, przy zachowaniu małych gabarytów obudowy. Poprawie uległa także jakość wyświetlanego obrazu. Rozdzielczość wzrosła niemal dwukrotnie, z 480 x 272 do 800 x 480 pikseli, co wyraźnie wpłynęło na komfort użytkowania.

Pomimo wyposażenia nowej serii w większy ekran, projektantom udało się zachować stosunkowo małe gabaryty urządzeń. Nawigacje posiadają teraz wymiary 173,1 x 105 x 17,7 milimetrów i ważą zaledwie 275 gramów. Na uwagę zasługuje także ich elegancki i nowoczesny wygląd, który  pozytywnie wyróżnia nowe urządzenia na tle konkurencji.

Seria składa się z trzech modeli – Mio Spirit 8500 LM, Mio Spirit 8670 LM i Mio Spirit 8670 LM Truck. Nowe nawigacje zostały stworzone z myślą o komforcie i prostocie użytkowania. Udoskonalony ekran, modny design, dokładne i aktualne mapy, a także gama dodatkowych funkcji sprawiają, że aktualne modele są niezastąpionymi urządzeniami nawigacyjnymi. Spośród dostępnych nawigacji każdy wybierze coś dla siebie – mówi Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe.

Dożywotnia aktualizacja map i baz fotoradarów

Wszystkie urządzenia zostały wyposażone w mapy 44 krajów Europy, dostarczane przez holenderską firmę TeleAtlas. Nawigacje posiadają funkcję bezterminowej aktualizacji map, co pozwala na obniżenie ostatecznego kosztu eksploatacji urządzeń. Użytkownicy unikną w ten sposób konieczności wykupywania nowych map po zakończeniu okresu zwolnionego z opłat. Możliwość bezterminowej aktualizacji oznacza, iż będą oni mogli pobierać najnowsze dane mapowe 4 razy w roku, przez cały okres eksploatacji urządzenia.

Dla kierowców, którzy planują daleką podróż poza granice Europy, istnieje możliwość wypożyczania map na okres 3, 7 lub 30 dni, oszczędzając przy tym ponad 80 proc. zakupu nowej mapy.

Seria Spirit została wyposażona również w bezterminową aktualizację bazy fotoradarów. Aktualizacja bazy we wszystkich modelach nie wymaga zakupu dodatkowych subskrypcji i można ją pobrać za pomocą programu MioMore Deskop.

Smart Routes

Wszystkie nawigacje Spirit 2016 zostały wyposażone w usługę Smart Routes. Nazwa ta kryje w sobie tak naprawdę trzy funkcjonalności: Inteligentne wyznaczanie trasy, Wybór trasy oraz LearnMe Pro. Inteligentne wyznaczanie trasy polega na pokazaniu drogi z uwzględnieniem danych historycznych zebranych od milionów kierowców, dotyczących rzeczywistego natężenia ruchu o różnych porach dnia i nocy. Urządzenie pozwala na wygodny podgląd alternatywnych tras na mapie oraz wybór spośród kilku propozycji: najszybszej, ekonomicznej, najłatwiejszej i najkrótszej. Ostatni element, funkcja LearnMe Pro, sprawia, że nawigacja dopasowuje trasę do stylu jazdy kierowcy.

Bezpłatne TMC – zapomnij o utrudnieniach na drodze

Urządzenia Mio Spirit 8670 LM i Mio Spirit 8670 LM Truck zostały wyposażone w system TMC, dostępny także na terenie Polski bez dodatkowych opłat ze strony użytkownika. Rozwiązanie to pozwala unikać korków i innych utrudnień na drogach. Za pośrednictwem specjalnie zakodowanych fal FM, w czasie rzeczywistym do nawigacji przesyłane są aktualne i istotne informacje na temat ruchu drogowego. Dzięki temu, urządzenie wyznacza trasę z pominięciem korków, wypadków oraz robót drogowych. TCM dostarcza również aktualnych informacji i wyświetla je na ekranie nawigacji. Użytkownik sam może zadecydować czy uwzględnić zmiany w przebiegu trasy, czy też podążać pierwotnie wybranym kursem.

 SL

Pozostałe możliwości

Mio Spirit 8670 LM i Spirit 8670 LM Truck wyposażono w Bluetooth, który pozwala na wykorzystanie nawigacji jako zestawu głośnomówiącego. Oba urządzenia posiadają także funkcję przyjmowania komend głosowych od użytkownika. W ten sposób można szybko i łatwo wybrać punkty docelowe, bez potrzeby dotykania ekranu nawigacji.

Użytkownicy nawigacji z nowej serii mogą skorzystać także z takich funkcji jak: asystent pasa ruchu i parkowania, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań, dostęp do ulubionych lokalizacji, planowanie podróży poprzez punkty pośrednie. Ponadto, nawigacje posiadają funkcję wypowiadania nazw ulic, dzięki której kierowca nie musi odrywać wzroku od tego, co dzieje się na drodze.

Duży pojazd – mały kłopot

Nawigacja Mio Spirit 8670 LM Truck, posiada także tryb ciężarówkowy i karawaningowy, który pozwala wprowadzić do urządzenia parametry pojazdu wielkogabarytowego, takie jak jego całkowita waga, długość, wysokość, nacisk na oś, itp. Po wprowadzeniu danych system będzie prowadził kierowcę przez drogi dostosowane dla jego pojazdu.

Dla wszystkich urządzeń istnieje możliwość aktywowania na stałe tego rozwiązania. W modelu Mio Spirit 8670 LM Truck tryb ten jest aktywowany od razu, bez dodatkowych opłat i konieczności jego odblokowywania.

Dostępność i cena

Wszystkie nawigacje z serii Spirit 2016 będą dostępne na polskim rynku od września bieżącego roku. Flagowy model – Spirit 8500 – będzie dostępny w sprzedaży na wyłączność w sieci X-com już od drugiej połowy sierpnia. Urządzenia kosztować będą od 649 do 1049 złotych. Szczegółowe informacje o poszczególnych modelach są dostępne na stronie producenta www.mio.com/pl.

Źródło: Informacja prasowa.