TP-Link TL-SG3428X-M2 – multigigabitowy przełącznik kompatybilny z platformą Omada SDN

TL-SG3428X-M2 to nowy, multigigabitowy przełącznik w ofercie firmy TP-Link zgodny z systemem Omada SDN. Urządzenie sprawdzi się w infrastrukturach sieciowych, gdzie wymagana jest wysoka przepustowość w sieci lokalnej do przesyłania danych pomiędzy stacjami roboczymi, urządzeniami typu NAS czy też serwerami. Zdalne zarządzanie siecią przez chmurę dodatkowo ułatwia konfigurację.

Model TL-SG3428X-M2 to zarządzalny przełącznik warstwy L2+, wyposażony w dwadzieścia cztery porty 2,5G RJ45 oraz cztery sloty uplink SFP+ 10G. Taka konfiguracja gwarantuje bardzo wysoką przepustowość zarówno w obrębie pojedynczego punktu dystrybucyjnego, jak również podczas integracji przełącznika z pozostałą infrastrukturą sieciową w obiekcie. Oprócz tego, urządzenie jest wyposażone w 2 porty konsolowe – jeden RJ45 i jeden micro-USB.

Najnowszy switch od TP-Link obsługuje protokół IPv6 oraz jest wyposażony w opcję konfiguracji VLAN (standard 802.1Q). Dzięki tej opcji, sieć może zostać podzielona na mniejsze, odizolowane segmenty, co znacząco zwiększa zarówno jej bezpieczeństwo, jak i wydajność. Dodatkowo, funkcja IGMP Snooping automatycznie kontroluje i limituje przepływ ruchu multicast w sieci, zapewniając optymalne działanie.

Przełącznik TL-SG3428X-M2, podobnie jak pozostałe przełączniki zarządzalne z oferty TP-Link, może pracować w strybie standalone i być zarządzany za pośrednictwem graficznego interfejsu użytkownika (GUI), dostępnego w przeglądarce internetowej lub poprzez wiersz poleceń. Ponadto, urządzenie może być zarządzane centralnie przez chmurę za pomocą platformy Omada SDN, która pozwala integrować działanie wszystkich urządzeń sieciowych (bram sieciowych, switchy i punktów dostępowych), a także centralnie zarządzać w łatwy i kompleksowy sposób całą infrastrukturą WiFi i LAN, nawet jeśli jest ona rozproszona pomiędzy oddziałami. W ten sposób użytkownik może cieszyć się dużą elastycznością zarządzania, stabilnością sieci, zaawansowanymi zabezpieczeniami oraz wysoką wydajnością. Każdy z tych elementów jest niezbędny w sieciach wykorzystywanych w edukacji, sprzedaży detalicznej, hotelarstwie, biurach, urzędach i innych placówkach, gdzie z sieci korzysta wielu użytkowników jednocześnie.

Informacje na temat platformy Omada SDN można znaleźć są na stronie TP-Link.
Pełne specyfikacje techniczne modelu znajdują się na stronie internetowej TP-Link: TL-SG3428X-M2

Sugerowana cena detaliczna to ok. 2250 złotych. Urządzenie objęte jest 5-letnią gwarancją producenta.

 

 

Źródło: Informacje prasowe