TP-Link pokazał nową serię smartfonów Neffos X na targach IFA 2016

TP-Link zaprezentował na targach IFA 2016 w Berlinie kolejną, trzecią serię smartfonów z linii produktów Neffos: Neffos X. To kontynuacja ideologii skoncentrowanej na użytkowniku i doskonałe połączenie stylowego designu, dobrego wykonania, wydajności i bezpieczeństwa. Smartfony z nowej serii to między innymi Neffos X1 oraz X1 Max.

„Nowa seria Neffos X to mieszanka technologii i stylowego designu. Smartfony te zostały stworzone z myślą o funkcjach, które pozwolą naszym klientom być bliżej wszystkich i wszystkiego dookoła nich” – mówi Jeffrey Chao, współzałożyciel i prezes TP-Link.

Oba modele zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Metalowa obudowa sprawia, że telefon jest przyjemny w dotyku i dobrze się prezentuje. Jej wyróżniającym elementem jest podwójnie zakrzywiony tył, zapewniający wygodę i pewny chwyt. Zaokrąglone krawędzie poprawiają ergonomię urządzenia. Dzięki temu obsługa Neffosów X przy użyciu jednej ręki nie sprawia żadnych problemów, w przeciwieństwie do innych telefonów o podobnych rozmiarach.

Neffos X1 Max ma jedne z najwęższych krawędzi na rynku, zaledwie 2,75 mm, a model X1 – 2,95 mm. Grubość obu telefonów nie przekracza 8 mm. Nowe modele mają także bardzo wąską ramkę wokół ekranu o szerokości jedynie 0,6 mm. Oznacza to, że aż 76% panelu telefonu zajmuje wyświetlacz. Jest to jeden z najwyższych współczynników na rynku. Co więcej, producent pod ekranem zmieścił fizyczne przyciski, zaś na krawędzi znalazł się przełącznik wyciszania urządzenia.

Wyświetlacz w technologii TDDI jest lżejszy i cieńszy od tradycyjnych paneli w smartfonach. Zapewnia precyzję potrzebną przy grach oraz oszczędza baterię. Doskonała jakość obrazu to efekt wysokiego kontrastu kolorów wyświetlacza oraz dużych kątów widzenia. Dzięki nim smartfony Neffos X świetnie sprawdzą się podczas grania, oglądania filmów czy robienia zdjęć.

Smartfony mają tylny aparat 13MP z sensorem Sony, matrycą BSI (backside illumination), soczewką 5P i funkcją PDAF (phase-detection auto-focus) o szybkości tylko 0,2 s. Przesłona f/2.0 umożliwia robienie ostrych zdjęć przy słabym oświetleniu. Neffos X1 oraz X1 Max posiadają tryb wspomagający robienie zdjęć w nocy, a także HDR, samowyzwalacz i zdjęcia panoramiczne. Telefony są także wyposażone w aparat selfie 5MP oraz tryb upiększania działający już w trakcie robienia zdjęć. Dzięki temu selfie są jeszcze ładniejsze.

Neffos rozumie, jak ważna jest wygoda i bezpieczeństwo korzystania z urządzeń mobilnych, dlatego seria X posiada czytnik linii papilarnych. Dzięki niemu możesz odblokować telefon w zaledwie 0,2 sekundy, przykładając palec do sensora w tylnej części telefonu.

Za szybką pracę i wydajność modeli Neffos X1 oraz X1 Max odpowiada ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P10, wspomagany nawet 4 GB pamięci RAM* oraz do 64GB wewnętrznej pamięci* z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD do 128GB.

Akumulator w modelu X1 Max o pojemności 3000 mAh wspiera szybkie ładowanie. Pozwala to na doładowanie połowy baterii w 30 minut.

Event_Neffos_X

Telefony Neffos z serii X działają w oparciu o zmodyfikowany system Android 6.0 Marshmallow. Zapewnia on maksymalną wygodę, dłuższą pracą na baterii oraz płynne działanie nawet przy wielu uruchomionych aplikacjach i grach.

Polska premiera urządzeń planowana jest na przełom grudnia i stycznia.

Każdy smartfon Neffos objęty jest 24-miesięczną gwarancją door-to-door producenta.

*Najwyższa konfiguracja dla modelu Neffos X1 Max.

Źródło: Informacja prasowa