Titan Dragonfly 4 – test wąskiego chłodzenia CPU

Wąskie towery to typ chłodzenia, który zyskuje coraz bardziej na popularności. Dragonfly 4 od Titana, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie runku. Sprawdźmy jak się sprawuje chłodzenie rodem z Tajwanu.

Titan Dragonfly 4

Specyfikacja:

Model: Dragonfly 4 TTC-NC95TZ(RB)

Radiator: Wieżowy z aluminiowymi finami

Wymiary: 100 x 71,4 x 150 mm

Ciepłowody: 4x 6 mm miedziane

Wentylator: 120 mm PWM

Prędkość obrotowa: 150 – 1500 RPM

Wydajność: 5,30 – 52,95 CFM

Generowany hałas: 5 – 28,6 dBA

Kompatybilność: AMD AM2(+), AM3(+), FM1/2, Intel LGA 775, LGA 1150/55/56, LGA 1366, LGA 2011

Titan Dragonfly 4

Chłodzenie jest zapakowane w solidne kartonowe pudełko, na pudełku znajdziemy najważniejsze informacje dotyczące produktu jak i sam cooler. Opakowanie jest w kolorze biało niebieskim i nie wyróżnia się niczym specjalnym. W środku znajdziemy elementy montażowe, instrukcję oraz pastę termoprzewodzącą.

Titan Dragonfly 4

Cooler wygląda bardzo ładnie i solidnie. Wentylator jest w kolorach białym i niebieskim i ma tylko 15mm wysokości, co jest bardzo dobrym wynikiem, w porównaniu z 25mm w standardowych chłodzeniach tego typu. Materiały oraz jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, a całość sprawia wrażenie produktu znacznie droższego niż jest.

Titan Dragonfly 4

Radiator wykonany jest z aluminiowych płytek ułożonych jedna nad drugą w małych odstępach przez które przechodzą miedziane rurki, które łączą się u samego dołu, w miejscu styku z procesorem. Rurki mają za zadanie odprowadzić ciepło z procesora na płytki a wentylator ma to ciepło odprowadzić za pomocą chłodnego powietrza.

Titan Dragonfly 4

Układ jest naprawdę cichy i w spoczynku jest praktycznie niesłyszalny. Jedynie w trakcie najwyższego obciążenia słychać go dość wyraźnie, ale nie jest to dźwięk który by przeszkadzał lub żebyśmy jakoś specjalnie na niego zwracali uwagę. Ot normalnie pracujący komputer pod obciążeniem.

Titan Dragonfly 4

Montaż jest prosty i intuicyjny, wszystkie części pasują do siebie i nie sprawiają problemu. Postępując zgodnie z instrukcją montaż zajmuje naprawdę niewiele czasu a jednocześnie mamy pewność że całość jest prawidłowo zamontowana. Układ powinien się zmieścić w większości obudów komputerowych, jedynie w wąskich obudowach może pojawić się problem z zamknięciem z powodu wysokości całości.

Wyniki testów:

Taktowanie procesora          Temperatura – spoczynek           Temperatura – obciążenie
2,66 GHz                                                 28-29                                                  44-47
3,6 GHz                                                   32-34                                                   59-62
4,2 GHz                                                   33-36                                                   72-74

Titan Dragonfly 4

Podczas testu nie wykryliśmy żadnych anomalii czy niestabilności związanych z podkręconym procesorem. Całość urządzeń zachowywała się poprawnie, a zwiększona moc procesora była dość mocno odczuwalna.

Titan Dragonfly 4

Podsumowanie

Titan Dragonfly 4 to bardzo udane chłodzenie, przy niewielkich gabarytach sprawnie poradziło sobie z podkręconym dość znacznie procesorem. Atutem chłodzenia jest jego kultura pracy, wielkość oraz głośność, a raczej jej brak. Praca pod obciążeniem nie znacznie zwiększa dźwięk pracującego urządzenia które i tak ginie w hałasie generowanym przez zasilacz czy kartę. Jakość wykonania jak i użyte materiały, również zasługują na duży plus, co sprawia że Dragonfly 4 jest idealnym rozwiązaniem dla kogoś kto poszukuje czegoś więcej niż podstawowy układ chłodzenia.

Sprzęt do testu dostarczył gamedot.pl
https://gamedot.pl/sklep/search?query=dragonfly

Cena
Od 134 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpoleca