Test smartfona Ulefone Gemini

Ulefone Gemini to niedrogi smartfon wyposażony w 3GB pamięci operacyjnej i czterordzeniowy procesor. Amatorów fotografii zainteresuje podwójny tylny aparat, a osoby ceniące prywatność docenią czytnik linii papilarnych. Zapraszam do recenzji.

Specyfikacja

  • CPU : MediaTek MT6737T 1,50 GHz 4 rdzenie
  • GPU : ARM Mali-T720 MP2 @600 MHz
  • RAM : 3 GB
  • Pamięć wewnętrzna :32 GB
  • Ekran : 1080 x 1920 px (5,50″) 401 ppi LTPS TFT
  • System : Android 6.0
  • SIM : 1x micro SIM
  • GSM / GPRS / EDGE : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
  • 3G / WCDMA :  900 / 2100
  • LTE : 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz
  • GPS : tak
  • FM Radio : tak
  • Slot na kartę microSD: tak – do 256 GB
  • Aparat : 13 Mpx  + 5 Mpx AF f/2.0 + dwukolorowy LED
  • Przedni aparat : 5 Mpx
  • Filmy: 1080p
  • Bateria : 3250 mAh
  • Wymiary: 154,40 x 76,80 x 9,10 mm
  • Waga: 185,00 g

Zawartość opakowania

  • Ulefone Gemini
  • Ładowarka USB
  • Przewód USB/microUSB
  • Kluczyk do slotu kart
  • Zawieszka
  • Silikonowe etui
  • Szkło hartowane

Ulefone_Gemini_2

Ulefone Gemini wśród smartfonów z 5,5 calowymi ekranami jest wielkościowym średniakiem, nie jest ani mały, ani duży.  Obudowa wykonana została z metalu, jedynie na tylnym panelu na dole i u góry znajdziemy wstawki z tworzywa sztucznego. Obudowa jest w jednym kawałku, nie ma więc mowy o żadnych luzach czy skrzypieniu i uginaniu się. Smartfon jest solidny, ciężki i sprawia wrażenie pancernego. Dostępny jest w kolorze złotym, srebrnym i czarnym. Do testów trafiła wersja czarna.

Poza smartfonem w pudełku znajduje się bogaty zestaw akcesoriów. Producent dołączył między innymi silikonowe etui ochronne, oraz szkło hartowane, możemy więc zabezpieczyć nasz smartfon z każdej strony.

Ulefone_Gemini_3

Od frontu nad ekranem znajduje się głośnik rozmów, czujnik światła i przedni aparat. Niestety brakuje diody powiadomień. Pod ekranem znajdziemy przycisk z czytnikiem linii papilarnych. Przedni panel pokryty jest odpornym szkłem Corning Gorilla Glass 3.

Ulefone_Gemini_4

Z lewej strony umieszczone zostały przyciski regulacji głośności i ON/OFF.

Ulefone_Gemini_5

Ulefone_Gemini_6

Z prawej strony znajduje się szufladka na kartę micro SIM, oraz nano SIM, badź microSD, a także przycisk migawki aparatu. Szufladka jest dwustronna, zatem karty wkładamy od góry i od dołu, tym samym włożenie jej do smartfona może być lekko problematyczne – trzeba przytrzymywać karty, by nie wyleciały.

Ulefone_Gemini_12

Od góry tradycyjnie znajdziemy wyjście słuchawkowe.

Ulefone_Gemini_13

Od dołu znajduje się gniazdo microUSB, mikrofon, oraz maskownica głośnika.

Ulefone_Gemini_7

Na tylnym panelu umieszczono dwa aparaty, oraz dwukolorową diodę LED.

Smartfon bardzo dobrze leży w dłoni, krawędzie nie są ostre, a boki zostały zaokrąglone. Pewny chwyt pozwala pomimo rozmiarów obsługiwać urządzenie jedną ręką.

Ulefone Gemini wyposażono w ekran o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości 1080x1920px. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737T o częstotliwości taktowania 1,50 GHz, wspierany przez układ graficzny ARM Mali-T720 MP2 @600 MHz. Smartfon posiada 3 GB pamięci operacyjnej, oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Na urządzeniu zainstalowano Androida 6.0, w momencie pisania recenzji była to najnowsza dostępna wersja systemu dla testowanego smartfona.

Ulefone_Gemini_8

Po włączeniu możemy przyjrzeć się bliżej ekranowi. Przekątna 5,5 cala i rozdzielczość 1080×1920 px to połączenie gwarantujące wysoką jakość obrazu, próżno będziemy szukać widocznych pikseli. Obraz jest bardzo ładny, kolory są żywe, dodatkowo do dyspozycji użytkownika oddana została technologia MiraVision, która zwiększa jakość obrazu. Dzięki niej możemy zmieniać tryby obrazu: standardowy, żywy, użytkownika. W trybie użytkownika możemy ręcznie ustawić kontrast, nasycenie, jakość obrazu, ostrość i temperaturę kolorów. Możemy też regulować kontrast wideo, oraz ustawić ochronę wzroku, za pomocą filtra światła niebieskiego. Do tego smartfon wyposażony jest w czujnik światła, możemy więc włączyć tryb automatycznej jasności. Ekran jest na tyle jasny, że pozwala na komfortową pracę nawet w pełnym słońcu.

Ulefone_Gemini_9

Wydajność smartfona sprawdziłem za pomocą programu AnTuTu Benchmark v6.2.7. Ulefone Gemini osiągnął 40037 punktów. Nie należy do czołówki jeśli chodzi o moc obliczeniową, jednak dla niewymagającego użytkownika powinien wystarczyć. System działa szybko, bez zacięć. Ekrany przewijamy płynnie, a aplikacje nie każą na siebie długo czekać. Nie ma przycięć, gry, filmy i aplikacje działają bardzo dobrze.

Screenshot_20170830-175612

Ulefone Gemini posiada aparat główny o matrycy 13 Mpx, oraz aparat wspomagający 5 Mpx. Aparat robi bardzo dobre zdjęcia przy dobrym oświetleniu i o dziwo całkiem dobrze radzi sobie też w trudnych warunkach. Wieczorem, przy oświetleniu żarówkowym bez problemu możemy zrobić niezruszone zdjęcie z niewielkim ziarnem, bądź też wspomagając się lampą błyskową prawie to ziarno wyeliminować. Aparat bardzo dobrze oddaje kolory, są naturalne i nieprzejaskrawione. Do dyspozycji użytkownika jest także pełny tryb manualny, oraz zestaw trybów automatycznych i filtrów.

Przedni aparat posiada matrycę 5 Mpx interpolowaną do 8 Mpx. Przy dobrych warunkach oświetleniowych robi całkiem dobre zdjęcia, niestety gdy brakuje światła na zdjęciach wychodzi duże ziarno. Nasz wygląd na zdjęciu możemy poprawiać dzięki funkcji upiększenia twarzy.

Przykładowe zdjęcia wykonane smartfonem.

Ulefone Gemini pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości FullHD. Przykładowe wideo poniżej.

Podczas rozmów smartfon sprawował się bardzo dobrze. Głośnik rozmów jest głośny, dzięki czemu nawet w hałaśliwym otoczeniu nie ma problemu ze słyszeniem i rozumieniem rozmówcy. Mikrofon dobrze zbiera nasz głos, żaden z moich rozmówców nie narzekał na jakość rozmów. Głośnik główny daje mocny, głośny i czysty dźwięk, jednak jest on pozbawiony basów.

Ulefone_Gemini_10

Producent wyposażył Ulefone Gemini w czytnik linii papilarnych, który umieszczony jest z przodu, pod ekranem. Czytnik jest klikalny, a jego konfigurację możemy znaleźć w ustawieniach w zakładce „Fingerprint”. Maksymalnie możemy zaprogramować 5 odcisków palców. Dodatkowo mamy możliwość określenia akcji, jakie możemy podejmować za pomocą czytnika i przycisku. Dzięki czytnikowi możemy odbierać połączenia przykładając do niego palec, robić zdjęcie, bądź włączyć nagrywanie wideo, zrobić zrzut ekranu, bądź wrócić do ekranu domowego. Z kolei do przycisku możemy podpiąć funkcję powrotu, przeglądanie uruchomionych aplikacji, sterować odtwarzaniem muzyki i odtwarzaniem wideo.

Smartfon wyposażony jest w moduł bluetooth, podczas testów łączyłem się z różnymi urządzeniami i nie napotkałem na żadne problemy. Szybko znajduje urządzenia, paruje się z nimi i łączy. Współpracował między innymi z Creative iRoar Go, Divoom Voombox, Creative T50, MiVue Drive 55 LM, Creative Muvo 2c.

Ulefone Gemini wyposażony jest w baterię o pojemności 3250 mAh. Pozwala to na dwa dni pracy przy normalnym użytkowaniu smartfona. Oszczędni nie powinni mieć problemu, by wydłużyć ten czas do 3, a nawet 4 dni. Przy bardzo intensywnym użytkowaniu trzeba ładować urządzenie codziennie.

Ulefone_Gemini_11

Podsumowanie

Ulefone Gemini to ciekawy smartfon, który oferuje niezłą wydajność i bardzo dobre wykonanie. Na pochwałę zasługuje jasny ekran i dobry aparat. Pochwalić trzeba także długi czas pracy na jednym ładowaniu, a także działanie i dodatkowe funkcje czytnika linii papilarnych. Warto zastanowić się nad tym smartfonem jeśli szukamy urządzenia w cenie do 700 zł.

Cena
Od 699 zł
Nasza ocena

ocena9

wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

ck_mediator_logo