Test pancernego smartfona Ulefone Armor X

Ulefone Armor X jest wodoodporny, posiada odporną na upadki obudowę, dużą baterię, 5,5 calowy ekran i aparat z dwoma obiektywami. Przeznaczony jest dla osób, które pracują w trudnych warunkach i potrzebują telefonu odpornego na różnorodne działanie środowiska, ale w pełni multimedialnego, czyli po prostu pancernego smartfona. Zapraszam do testu.

Specyfikacja

  • CPU : MediaTek MT6739, czterordzeniowy 1,5 GHz
  • GPU : PowerVR GE8100 @570 MHz
  • RAM : 2 GB
  • Pamięć wewnętrzna : 16GB
  • Slot kart microSD : do 256GB
  • Ekran : 720 x 1440 px (5.50″) 293 ppi
  • System : Android 8.1 Oreo
  • SIM : nanoSIM + nanoSIM lub nanoSIM + microSD card
  • GSM / GPRS / EDGE : 850, 900, 1800, 1900 MHz
  • 3G / WCDMA :  850, 900, 2100
  • LTE : 800, 900, 1800, 2100, 2600 MHz
  • Bluetooth : 4.1
  • WiFi: v802.11 a/b/g/n/ac 2,4 GHz, 5GHz
  • GPS : tak
  • FM Radio : tak
  • Aparat : 13 Mpx + 5 Mpx + 2x LED
  • Przedni aparat : 5 MP
  • Filmy: Full HD
  • Klasa odporności: IP68
  • Bateria : 5500 mAh
  • Ładowanie: Qiuck Charge, bezprzewodowe Qi
  • Wymiary: 163.00 x 76.60 x 13.90 mm
  • Waga: 256 g

Zawartość zestawu

  • Ulefone Armor X
  • Ładowarka
  • Przewód USB/microUSB
  • Klucz do szufladki z kartami nanoSIM/microSD
  • Folia ochronna na ekran
  • Instrukcja obsługi
  • Karta gwarancyjna

Ulefone_Armor_X_2

Ulefone Armor X z wyglądu jest bardzo masywny. Jego czarna obudowa wykonana została z amortyzującego upadki, odpornego tworzywa sztucznego oraz metalu. Wykonanie jest bardzo dobre, a wszystkie elementy są wzorowe spasowane. Smartfon spełnia normę IP68, co czyni go w pełni wodoodpornym i pyłoszczelnym. Obudowa doskonale chroni tył i wszystkie boki urządzenia, w pewnym stopniu zapewnia też osłonę ekranu, gdyż jej krawędzie wystają delikatnie ponad niego. W zestawie dostajemy też folię ochronną, którą możemy dodatkowo zabezpieczyć ekran.

Ulefone_Armor_X_3

Smartfon wyposażony został w 5,5 calowy ekran, nad nim znajduje się głośnik rozmów, czujnik światła, czujnik zbliżeniowy, oraz przedni aparat fotograficzny. Pod ekranem znajdziemy trzy dotykowe, chromowane przyciski, niestety nie są podświetlane.

Ulefone_Armor_X_8

Od góry znajduje się zabezpieczone gumową zaślepką gniazdo słuchawkowe.

Ulefone_Armor_X_7

Od dołu podobnie zabezpieczono gniazdo microUSB.

Ulefone_Armor_X_5

Z lewej strony znajdziemy przyciski regulacji głośności oraz On/Off.

Ulefone_Armor_X_6

Z prawej strony umieszczone zostało gniazdo kart nanoSIM/microSD, które podobnie jak pozostałe gniazda zabezpieczono gumową zaślepką. Poniżej producent umieścił przycisk PTT, dzięki któremu możemy korzystać z urządzenia jak z krótkofalówki, należy jednak zainstalować odpowiednie oprogramowanie. Pod nim znajduje się czytnik linii papilarnych.

Ulefone_Armor_X_4

Z tyłu urządzenia umieszczono podwójny aparat, oraz podwójną diodę LED. W prawym dolnym rogu znajduje się maskownica głośnika.

Ulefone Armor X jest ciężki, waży 256 gram i tą wagę czuć w ręce. Ma to swoje wady np. podczas dłuższej rozmowy może ciążyć, ale także zalety np. gdy mamy na rękach grube rękawice robocze a mimo to czujemy jego obecność w dłoni. Pewny chwyt zapewnia nam odpowiednie wyprofilowanie obudowy, oraz antypoślizgowy materiał. Ten smartfon nie ma prawa wyślizgnąć się z dłoni bez względu na to czy jest sucha, mokra, tłusta, czy w rękawicy.

Ulefone_Armor_X_9

Podczas testów obudowa doskonale się sprawdzała, smartfon można zakopać w piachu, korzystać z niego w zapylonych/zakurzonych miejscach i nic nie przedostaje się do środka. Podobnie woda nie jest mu straszna, można się z nim wykąpać, rozmawiać podczas ulewy. Problemem może okazać się jedynie głębokość zanurzenia powyżej metra oraz jego czas, który nie powinien przekraczać 30 minut. Smartfon można obsługiwać pod wodą, a po wyjęciu natychmiast jest gotowy do rozmowy, woda nie ma wpływu na jej jakość.

Ulefone Armor X posiada ekran wykonany w technologii IPS o rozdzielczości 720 x 1440 px. Ekran jest jasny i pozwala na obsługę smartfona w pełnym słońcu. Kolory są żywe, ale nieprzejaskrawione. Smartfon wyposażony jest w czujnik światła, dzięki czemu jasność może być ustawiana automatycznie, dostosowując się do otoczenia.

Ulefone_Armor_X_10

Wewnątrz urządzenia znajduje się czterordzeniowy procesor MediaTek MT6739 o częstotliwości taktowania 1,5 GHz. Układ graficzny to PowerVR GE8100 @570 MHz. Całości dopełnia 2 GB pamięci operacyjnej. Smartfon posiada 16 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Zestaw w tej konfiguracji w benchmarku AnTuTu v7.1.0 uzyskał 40688 punktów.

Wydajność ta wystarcza do przeglądania internetu, oglądania filmów, czy grania w mniej wymagające gry. System działa płynnie, chociaż przy większej ilości uruchomionych aplikacji zdarzają mu się spowolnienia, szkoda że producent nie dołożył 1 Gb pamięci operacyjnej więcej.

Ulefone_Armor_X_11

Z preinstalowanych na smartfonie aplikacji warto zwrócić uwagę na OutDoor Toolbox, gdzie znajdziemy kompas, latarkę, poziomicę, pomoc przy równym wieszaniu obrazu, miernik wysokości, szkło powiększające czy przyrząd do wyznaczania pionu.

Ulefone Armor X ma dobry głośnik, który gra płasko ale za to jest bardzo głośny. Urządzenie świetnie sprawdza się podczas rozmów. Mikrofon dobrze zbiera głos, głośność rozmówcy także jest na wysokim poziomie. Nic nie trzeszczy, nie ma zakłóceń.

Po podłączeniu słuchawek jakość dźwięku jest bardzo dobra. Jedynym mankamentem jest wąski dostęp do gniazda, przez co nie każde słuchawki uda się podłączyć. Wejdą jedynie takie, które mają cienką obudowę wtyczki.

Smartfon wyposażony jest w moduł bluetooth w wersji 4.1. Podczas testów łączyłem się z różnymi urządzeniami i nie napotkałem na żadne problemy. Szybko znajduje urządzenia, paruje się z nimi i łączy. Współpracował między innymi z Creative iRoar Go, Divoom Voombox, Creative T50, MiVue Drive 55 LM, Vordon B71.

Jak na tą półkę cenową dużym zaskoczeniem jest dwuzakresowy moduł WiFi, który może pracować w pasmach 2,4 i 5 GHz. Sieć działa stabilnie, a urządzenie dobrze łapie sygnał.

Producent zdecydował się na umieszczenie czytnika linii papilarnych z boku obudowy. Jestem przyzwyczajony do czytnika umieszczonego z tyłu, ale dość szybko przyzwyczaiłem się do „nowego” miejsca. Trzymając urządzenie w prawej ręce do odblokowania używamy kciuka, natomiast korzystając z lewej ręki – palca wskazującego. Czytnik działa dobrze, nie miałem z nim problemów.

Ulefone_Armor_X_14

Ulefone Armor X posiada przedni aparat o rozdzielczości 5 Mpx, który służy do robienia zdjęć selfie. Jakość zdjęć nim wykonywanych jest przeciętna. Zdjęcia przy dobrym oświetleniu wychodzą poprawnie. Jeśli przeniesiemy się do pomieszczenia, od razu pojawia się duży szum.

Ulefone_Armor_X_12

Główny aparat posiada matryce o rozdzielczości 13 Mpx i 5 Mpx. Przy ładnej pogodzie aparat robi przeciętne zdjęcia. Po przejściu do pomieszczenia jest gorzej, jakość zdjęć wyraźnie się pogarsza, sporo zdjęć wychodzi „zruszona”. Sytuację można ratować użyciem podwójnej diody doświetlającej, która dobrze spełnia swoje zadanie, jednak nie eliminuje szumów.

Ulefone_Armor_X_13

Poniżej przykładowe zdjęcia.

Smartfon umożliwia kręcenie filmów w rozdzielczości 1080p, poniżej przykładowe nagranie.

Ulefone Armor X jest wyposażony w akumulator o pojemności 5500 mAh. Taka pojemność baterii pozwala na dwa, trzy dni działania smartfona bez potrzeby ładowania przy umiarkowanym korzystaniu. Przy dużym obciążeniu (gry) i ustawionej wysokiej jasności ekranu można rozładować akumulator w jeden dzień. Osoby, które nie grają, z internetu korzystają sporadycznie, a smartfona używają głównie do rozmów baterię ładować będą raz na cztery – pięć dni.
Smartfon wyposażony jest w moduł szybkiego ładowania Quick Charge. Ładowanie smartfona prądem o natężeniu 2,4A trwa około trzech godzin. Ulefone Armor X posiada także możliwość ładowania bezprzewodowego (Qi), co w tym przedziale cenowym jest ewenementem i kolejnym pozytywnym zaskoczeniem.

Ulefone_Armor_X_15

Podsumowanie

Ulefone Armor X to bardzo ciekawy smartfon. Jego zalety to solidna, odporna obudowa, świetny, jasny ekran, WiFi w standardzie ac, pojemna bateria z możliwością ładowania bezprzewodowego, jakość rozmów i głośnik. Wadą jest słaby aparat, mała ilość pamięci operacyjnej i wąski dostęp do gniazda słuchawkowego. Jeśli szukamy odpornego smartfona, to ten model jest jak najbardziej godny polecenia, nie jest bez wad, ale zalety zdecydowanie przeważają.

Cena
Od 744 zł
Nasza ocena

ocena8wujekpolecaSprzęt do testów dostarczył

ck_mediator_logo