Telefon jak przenośna konsola

Dla wielu użytkowników granie na ekranie dotykowym jest męczące i nie daje tyle przyjemności, co rozgrywka na zwykłym padzie. Mając dość nieprecyzyjnego, frustrującego sterowania i brudzenia paluchami smartfona, nie chcą jednak przestawiać się na przenośne konsole. I tu ich spojrzenie może skierować się w stronę L.Y.N.X. 9.  

Produkt Mad Catz na pierwszy rzut oka wygląda jak pad do PC-eta o nietypowym, futurystycznym designie. I choć możemy nim grać na komputerze stacjonarnym, L.Y.N.X. 9 stworzono przede wszystkim z myślą o urządzeniach mobilnych. Zamiast męczyć się z ekranem dotykowym kontroler umożliwia sterowanie gałkami analogowymi, przyciskami akcji, triggerami i D-padem.

Gry mobilne w HD?
Telefon można przypiąć do pada specjalnymi klamrami, natomiast w przypadku tabletu należy go umieścić między uchwytami L.Y.N.X. 9. Jest też trzecia możliwość: podpięcie do telewizora HD i zabawa na dużym ekranie.

Graj, pisz, surfuj
Jednak urządzenia mobilne służą do wielu innych rzeczy, a korzystanie z ekranu dotykowego sprawia problemy także sporej grupie użytkowników stroniących od gier. Dlatego do L.Y.N.X. 9 dołączono klawiaturę QWERTY mającą ułatwić pisanie wiadomości, surfowanie po sieci czy korzystanie z mediów społecznościowych.

Pełna kontrola
L.Y.N.X. 9 najlepiej współpracuje ze sprzętami korzystającymi z systemu Android. Stąd też pomysł producenta, by wypuścić aplikację służąca do zachowywania profili i ustawiania parametrów kontrolera wedle własnych preferencji, np. szybkość, z jaką celownik w strzelankach będzie się przesuwał w zależności od tego, jak blisko znajdzie się środka ekranu.

Twardy jak skała
Urządzenie wyposażono w baterię, dzięki której L.Y.N.X. 9 jest w stanie działać przez 30 godzin bez ładowania. By nie marnować mocy, kontroler wyłącza się samodzielnie gdy przez określony czas pozostaje nieaktywny. Skoro pad ma wspierać sprzęty przenośne, musi być zdolny do wytrzymania trudów każdej podróży. Z tego względu Mad Catz przy tworzeniu swojego produktu dobierał elementy właśnie pod kątem wytrzymałości.

Cena L.Y.N.X. wynosi około 1300 zł.

pgalleryLYNX With Tablet

Zobacz wideo jak prezentuje się L.Y.N.X. 9.

Cechy produktu:

– Technologia: Bluetooth

– Współpraca z systemem Android

– Współpraca z Windows: 10, 8.1, 8 i 7

– Klawiatura: QWERTY

– Dwie analogowe gałki, dwa trigerry, cztery przyciski akcji, pad kierunkowy

– Klamry do smartfonów

– Uchwyt na tablety

Źródło: Informacja prasowa