Technologia pomaga spełniać marzenia

Jeśli z dnia na dzień potrzebujesz dodatkowej mocy obliczeniowej lub miejsca na dysku płać tylko za to, czego naprawdę potrzebujesz.

A gdyby tak zostać blogerem i prowadzić najpopularniejszą stronę modową, kulinarną czy podróżniczą? A może otworzyć e-sklep, którego wirtualne drzwi nigdy nie będą się zamykały? Czy to jedynie złudzenia? Niekoniecznie. Warto próbować, gdyż wielu „znanych i bogatych” zaczynało swoje działania od podstaw, bez budżetów reklamowych, za to z wątpliwościami dobiegającymi z otoczenia i od bliskich. W działalności internetowej jest wiele czynników sukcesu, jednak najważniejsze są dwa: pomysł i technologia. Pomysł to przebłysk geniuszu i jest sprawą indywidualną. Za to technologia umożliwiająca realizację marzeń o własnym internetowym przedsięwzięciu jest łatwo dostępna i tania.

Chmura obliczeniowa (ang. cloud computing) to model przetwarzania danych oparty na użytkowaniu usług dostarczonych przez usługodawcę. Płacimy np. za użytkowanie pakietu biurowego, czy sklepu internetowego. Nie musimy dokonywać zakupu sprzętu ani oprogramowania.

– Wystarczy zalogować się z jakiegokolwiek komputera z dostępem do internetu by zacząć korzystać z dobrodziejstw chmury obliczeniowej. Cały ciężar świadczenia usług IT jest przeniesiony usługodawcę. Dzięki temu bezpieczeństwo danych nie zależy od tego, co stanie się z laptopem użytkownika, a szybkość procesów wynika z mocy obliczeniowej serwera – wyjaśnia Michał Trziszka z firmy hostingowej Cal.pl

A jeśli osiągniemy niewyobrażalny sukces, jeśli klienci będą wyrywali sobie nasze towary z rąk, jeśli ich liczba wzrośnie kilkukrotnie, lub jeśli blogerem będąc z dnia na dzień postanowimy wrzucić setki zdjęć z podróży do Patagonii? Nie ma przeciwwskazań. Technologia nam w tym pomoże. Na przykład usługa taka jak Serwer CloudServer od Cal.pl.

– CloudServer to możliwość skonfigurowania serwera do własnych, indywidualnych potrzeb. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu istnieje możliwość dostosowania serwera do wymagań aplikacji oraz płacenia tylko za to, co jest Ci potrzebne. Każdy CloudServer wyposażony jest we własne środowisko serwera dedykowanego z pełnym dostępem root. Dowolna konfiguracja liczby procesorów, powierzchni dyskowej, pamięci RAM oraz nieograniczony transfer danych to tylko niektóre atuty – wylicza Michał Trziszka.

Jeśli z dnia na dzień potrzebujesz dodatkowej mocy obliczeniowej lub miejsca na dysku ciesz się wolnością i płać tylko za to, czego na prawdę potrzebujesz z CloudServer w cal.pl.

Źródło: Informacja prasowa