Technologia na ratunek roztrzepanym. Poznaj Fresh 'n Rebel Smart Finder

Gorączkowe poszukiwania na ostatnią chwilę zgubionych kluczy, torby, plecaka czy głośnika bezprzewodowego i ta narastająca panika…Znamy to z autopsji chyba wszyscy. Na szczęście  rozwój nowoczesnych gadżetów technologicznych przynosi rozwiązania, które mogą znacząco ułatwić życie osobom roztrzepanym i zapominalskim. Dzięki nim szybko i bez problemu znajdziemy zgubione przedmioty.

Regularny stres związany ze zgubieniem ukochanych czy też wartościowych akcesoriów codziennego użytku potrafi wręcz długofalowo odbić się na naszym zdrowiu, nie tylko psychicznym. W XXI wieku tak jednak być nie musi, bo jest ratunek dla wszystkich tych, którzy cyklicznie przechodzą przez tę gehennę. Dobrodziejstwa technologii Bluetooth w bliskim zasięgu pozwalają raz na zawsze pozbyć się tego problemu. Wejdźmy nieco głębiej w szczegóły techniczne.

Jak działa Fresh 'n Rebel Smart Finder?

Jednym z gadżetów, który doskonale wpisuje się w potrzeby osób mających tendencję do gubienia różnych rzeczy jest Smart Finder od holenderskiej marki Fresh 'n Rebel. Jest to niewielki gadżet w formie breloka, który został zaprojektowany, aby pomóc w lokalizacji przedmiotów. Powstał jako gadżet uzupełniający dla wszystkich, korzystających ze środowiska Apple. Działa na zasadzie bezprzewodowej łączności ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth. Wystarczy, że użytkownik przeczepi ten mały lokalizator do kluczy, portfela, plecaka lub dowolnego innego przedmiotu, który chce mieć stale w zasięgu ręki. Gdy nagle odkryje, że tenże artykuł „ulotnił się”, wystarczy skorzystać z aplikacji na telefonie, aby móc szybko go zlokalizować.

Zasada działania Smart Findera opiera się na skorzystaniu z funkcji Znajdź na iPhonie lub MacBooku. Po sparowaniu urządzenia z aplikacją, Smart Finder emituje sygnał, który może być śledzony na mapie w aplikacji Apple Znajdź. W przypadku zgubienia przedmiotu, użytkownik może wywołać dźwięk za pośrednictwem aplikacji, co ułatwia jego odnalezienie. Jeśli przedmiot znajduje się poza zasięgiem Bluetooth, aplikacja pokaże ostatnią znaną lokalizację, co ciągle może okazać się pomocne w jego odzyskaniu.

Praktyczne funkcjonalności

Smart Finder oferuje szereg funkcji, które ułatwiają życie:

tryb utracony. Gdy zgubimy przedmiot, możemy ustawić tryb utracony i dodać swoje dane kontaktowe, aby osoba, która znajdzie Smart Finder, mogła się z nami skontaktować;

powiadomienia. To zmyślneurządzenie obsługuje różne opcje powiadomień. Jeśli Smart Finder znajdzie się poza zasięgiem Bluetooth  naszego urządzenia, dostaniemy na ten temat specjalne powiadomienie;

sygnał dźwiękowy. Gdy przedmiot jest w pobliżu, można włączyć sygnał dźwiękowy, aby łatwiej go znaleźć;

wodoodporność i pyłoszczelność. Smart Finder jest zgodny ze standardem IP67. W prostym przełożeniu oznacza to, że pozostaje cały czas odporny na zachlapania, deszcz, kurz czy pył. W konsekwencji na pewno posłuży dłużej;

wymienna bateria. Opisywany gadżet wykorzystuje płaską baterię CR-2032, którą w każdej chwili można łatwo wymienić.

Zauważmy, że korzystanie z takich lub podobnych rozwiązań technologicznych wpływa na poprawę organizacji codziennego życia. Bezpośrednie efekty zapominalstwa, roztrzepania i chaotycznej samoorganizacji mogą zostać łatwo zniwelowane za pomocą jednego kliknięcia. A pozbycie się codziennej frustracji i spokój ducha są już wartościami samymi w sobie.

źródło: informacje prasowe