Szybszy. Ostrzejszy. Lepszy. Nowy teleobiektyw zmiennoogniskowy AF-P NIKKOR 70–300 mm ED VR.

Nikon daje wszystkim specjalizującym się w fotografii sportowej, przyrodniczej i podróżniczej możliwość lepszego fotografowania z ręki za sprawą teleobiektywu AF-P NIKKOR 70–300mm f/4.5-5.6E ED VR. Szybszy tryb AF w połączeniu z trybem redukcji drgań SPORT VR pozwala doskonale uchwycić cenne momenty akcji bez utraty ostrości. Lżejsza, odporna na warunki pogodowe konstrukcja sprawdzi się wszędzie.

Od wyrazu twarzy zwycięzcy aż po ptaki w locie – najnowsze wcielenie tego pełnoklatkowego teleobiektywu zmiennoogniskowego pozwala rejestrować wyjątkowe zdjęcia i filmy. Jako obiektyw typu AF-P NIKKOR, ten model jest wyposażony w silnik krokowy firmy Nikon, który pozwala ustawić ostrość niezwykle szybko i cicho. System redukcji drgań (VR) działa teraz szybciej, ciszej i wydajniej. Dodatkowo obiektyw jest wyposażony w tryb redukcji drgań SPORT VR znany z profesjonalnych obiektywów firmy Nikon. Tryb redukcji drgań SPORT VR, ulubiony przez fotografów akcji, umożliwia niezawodne śledzenie szybko poruszających się obiektów – nawet takich, które poruszają się w nieprzewidywalny sposób. Kolejną funkcją zapożyczoną z profesjonalnych obiektywów firmy Nikon jest elektromagnetyczna przysłona zapewniająca precyzyjne wartości ekspozycji podczas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych. A dodatkowe wyposażenie w przełączniki trybów A/M i M/A ułatwia użycie priorytetu ręcznego ustawiania ostrości– wystarczy obrót pierścienia ustawiania ostrości obiektywu. Preferowane przez fotografów sportu tryb M/A umożliwia ręczne doostrzenie praktycznie bez żadnej zwłoki. Tryb ustawiania ostrości A/M jest mniej czuły, co ogranicza ryzyko niezamierzonego przełączenia autofokusa z ustawienia automatycznego do manualnego.

Dirk Jasper, kierownik ds. marketingu produktu w firmie Nikon Europe, powiedział: „Nowy obiektyw AF-P 70–300 mm oferuje szereg możliwości w zakresie fotografowania przy długiej ogniskowej bez użycia statywu. Nikon od dawna włącza technologie sprawdzone w profesjonalnych obiektywach do tańszych rozwiązań. Nowy obiektyw zmiennoogniskowy stanowi tego najnowszy przykład. Profesjonalne funkcje, takie jak redukcja drgań SPORT VR i priorytet ręcznego ustawiania ostrości M/A, rewolucjonizują fotografowanie w trudnych warunkach”.

Najważniejsze zmiany – nowe funkcje obiektywu AF-P NIKKOR 70–300mm f/4.5-5.6E ED VR

Większa elastyczność: ten obiektyw o zmiennej ogniskowej 70–300 mm (105–450 mm w przypadku użycia z lustrzanką cyfrową Nikon formatu DX) charakteryzuje się minimalną odległością zdjęciową wynoszącą 1,2 m w całym zakresie ogniskowych oraz maksymalną skalą odwzorowania 0,25x.
Silnik krokowy AF-P: umożliwia ultraciche i ultraszybkie ustawianie ostrości. Dzięki niemu na rejestrowanym materiale wideo praktycznie nie słychać hałasu silnika.
Zaawansowany system redukcji drgań (VR): umożliwia fotografowanie z zastosowaniem czasów otwarcia migawki dłuższych nawet o 4,5 stopnia¹.
Tryb redukcji drgań SPORT VR: zapewnia stabilniejszy obraz w wizjerze, co przydaje się podczas fotografowania wyjątkowo szybkiej akcji, a także podczas panoramowania.
Konstrukcja odporna na warunki pogodowe:każda ruchoma część tubusu obiektywu jest uszczelniona w celu ochrony przed kurzem i kropelkami wody.
Dziewięciolamelkowa przysłona elektromagnetyczna: gwarantuje stabilne automatyczne ustalanie ekspozycji nawet podczas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych. Przysłona o okrągłym otworze umożliwia uzyskanie naturalnego efektu rozmycia tła.
Niezwykła kontrola: przełączniki trybu ustawiania ostrości A/M i M/A. Pierścień ustawiania ostrości oraz pierścień zoomu pokryto antypoślizgowym materiałem, który umożliwia pewny chwyt.

1 Zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association.

Źródło: informacja prasowa.