Szóste CIIE są gotowe na powitanie świata

Łącznie 154 kraje, regiony i organizacje międzynarodowe potwierdziły swój udział w szóstej edycji China International Import Expo (CIIE), która odbędzie się w dniach od 5 do 10 listopada w Szanghaju.

Jako pierwsze na świecie targi importowe na poziomie krajowym, CIIE po raz kolejny obejmie wystawę biznesową, wystawę krajową, Międzynarodowe Forum Gospodarcze Hongqiao, szereg działań wspierających, a także wydarzenia związane z wymianą kulturalną między ludźmi.

Tegoroczna wystawa biznesowa obejmie 289 z 500 największych światowych przedsiębiorstw i gigantów branżowych, w tym 15 największych światowych marek motoryzacyjnych, 10 największych przemysłowych firm elektrycznych, 10 największych firm produkujących urządzenia medyczne, trzech głównych gigantów górniczych, czterech głównych handlarzy zbożem i pięć głównych firm żeglugowych. Około 1500 małych i średnich przedsiębiorstw również zaprezentuje swoje produkty podczas tego wydarzenia.

Ponad 400 nowych produktów, technologii i usług będzie prezentowanych centralnie w sześciu pawilonach targowych – Żywność i Produkty Rolne, Motoryzacja, Handel Usługami, Dobra Konsumpcyjne, Urządzenia Medyczne i Farmaceutyka & Opieka Zdrowotna oraz Technologia i Wyposażenie.

Podczas szóstej edycji CIIE ponownie odbędzie się fizyczna Wystawa Krajowa. Jedenaście krajów, w tym Bahrajn, Republika Środkowoafrykańska, Wspólnota Dominiki, Gambia, Gwinea Bissau, Honduras, Mali, Oman, Sierra Leone, Togo i Zimbabwe po raz pierwszy wezmą udział w Wystawie Krajowej. Honduras, Kazachstan, Serbia, RPA i Wietnam i 5 innych krajów są tegorocznymi gośćmi honorowymi.

Zgodnie z dziesiątą rocznicą inicjatywy Pasa i Szlaku wiele krajów zaangażowanych w tę inicjatywę będzie częścią wystawy. Sześćdziesiąt cztery kraje BRI dołączą do wystawy krajowej, a ponad 1500 firm z krajów BRI będzie obecnych na wystawie biznesowej, która zajmuje powierzchnię wystawienniczą prawie 80 000 metrów kwadratowych, co stanowi wzrost o około 30 procent w porównaniu z poprzednią edycją.

CIIE zachęciło również kraje najsłabiej rozwinięte (LDC) zaangażowane w BRI do wprowadzenia swoich produktów premium na rynek chiński, oferując bezpłatne stoiska, dotacje budowlane i zachęty podatkowe.

Jako integralna część CIIE, tegoroczne Międzynarodowe Forum Gospodarcze Hongqiao skupi się na globalnej otwartości, zielonym rozwoju, gospodarce cyfrowej i inteligentnych technologiach.

Niektóre równoległe sesje będą współorganizowane przez organizacje międzynarodowe, w tym Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju, Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju, Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego, Międzynarodowe Centrum Handlu, United Nations Global Compact i inne.

Szefowie kluczowych organizacji międzynarodowych, laureaci Nagrody Nobla i Nagrody Turinga, globalni dyrektorzy 500 największych firm na świecie i inni goście wezmą udział w forum, aby wymienić poglądy i wnieść mądrość do globalnego otwartego rozwoju. Jako flagowy raport Hongqiao Forum, World Open Report 2023 zostanie również wydany podczas tegorocznego Forum.

źródło: informacje prasowe