Stworzone by nawigować. Nowe Mio Spirit 2015

Marka Mio wprowadza na polski rynek najnowszą odsłonę swoich nawigacji samochodowych, serię Mio Spirit 2015. W jej skład wchodzą urządzenia z ekranem o przekątnej 4,3” oraz 5”. Producent podniósł wydajność urządzeń i postawił na łatwość obsługi. Nowa seria właśnie wchodzi do sklepów.

Tegoroczna odsłona nawigacji Mio przynosi istotne zmiany wewnątrz urządzeń marki. Inżynierowie skupili się na maksymalnym podniesieniu szybkości ich działania i zwiększeniu mocy obliczeniowej. Wszystkie modyfikacje przeprowadzono z myślą, aby funkcja nawigowania była jak najbardziej efektywna.

„W trakcie projektowania najnowszej odsłony nawigacji Mio uważnie wsłuchiwaliśmy się w opinie naszych Klientów” – komentuje Mariusz Manowski, CEE Country Director MiTAC. – „Skupiliśmy się na przygotowaniu urządzeń, które przede wszystkim sprawnie poprowadzą do celu i będą łatwe w obsłudze” – dodaje.

Nowe serce

Seria Mio Spirit 2015 otrzymała dwie bardzo istotne modyfikacje. Wszystkie urządzenia, zarówno 4,3” modele Spirit 5000, jak i 5” modele Spirit 7000 wyposażono w procesor MStar MSB2531, 800MHz. Dzięki dwukrotnemu zwiększeniu mocy obliczeniowej nawigacje mogą szybciej wytyczyć trasę przejazdu, bądź zmodyfikować bieżące wskazówki podróży na podstawie otrzymanych danych TMC, lub po zmianie trasy.

Drugą ważną modyfikacją jest zmiana podstawy systemowej. Platforma Phoenix 1.8, która teraz obsługuje oprogramowanie Mio, wyraźnie podnosi wydajność systemu. Wraz z nowym procesorem zapewnia to bardziej efektywne spełnianie najważniejszego zadania nawigacji, prowadzenia do wyznaczonego celu.

W nowych nawigacjach zastosowano także bardziej pojemny akumulator 950 mAh. To ponad 30% więcej niż poprzedni. Dzięki temu Mio Spirit dłużej poprowadzi kierowców bez podłączenia do źródła zasilania, częściej będzie można korzystać z wbudowanej opcji nawigacji pieszej, bądź ładować inne urządzenia podczas podróży, nie ryzykując przerwania nawigacji.

Do celu zawsze przy aktualnych mapach

Mapy do wszystkich nawigacji Spirit 2015 dostarczana firma Tele Atlas. Zajmuje się ona przygotowywaniem cyfrowych map nawigacyjnych od 1984 roku i jest jednym z największych na świecie dostawców tego typu danych. Mio oferuje w nawigacjach oznaczonych „LM” możliwość bezterminowej i darmowej aktualizacji map przygotowywanych przez holendrów.

„Bezterminowa i bez kosztowa aktualizacja map nieustająco stanowi bardzo istotny element oferty naszej marki” – komentuje dalej Mariusz Manowski. – „Możliwość pobierania nowych danych mapowych przez cały okres użytkowania nawigacji bez dodatkowych opłat to znacząca oszczędność dla kierowców. W naszych produktach kierowcy znajdą również całą gamę funkcjonalności, których nie ma w rozwiązaniach fabrycznych, przygotowanych przez producentów aut. Dzięki temu, oraz dużo niższej cenie zakupu i eksploatacji nawigacje Mio są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla kierowców” – kończy.

Dodatkowo każdy posiadacz nawigacji Spirit z serii 2015 ma możliwość skorzystania z wypożyczalni map z wszystkich regionów świata. W ten sposób można zaoszczędzić do 90% kosztu zakupu nowych danych, a czas wypożyczenia można dostosować do indywidualnych potrzeb. Mapy można wypożyczać na okres trzech, siedmiu lub trzydziestu dni. Podobnie każdy właściciel nowej nawigacji Mio może skorzystać darmowego okresu próbnego ostrzeżeń przed fotoradarami. Tryb demonstracyjny jest aktywny przez 90 dni od momentu pierwszego uruchomienia nawigacji, a po tym okresie wymaga płatnej subskrypcji.

Sprawdzony charakter

W serii nawigacji Spirit 2015 część urządzeń wyposażono w usługę TMC. W tych modelach działa ona bez żadnych dodatkowych kosztów dla użytkownika, także na terenie Polski. TMC pozwala unikać utrudnień na drogach, gdyż dzięki danym gromadzonym za pośrednictwem fal FM nawigacja wyznacza trasę z pominięciem korków, wypadków oraz robót drogowych.

Pośród funkcjonalności, które znalazły się w nawigacjach Spirit 2015, a których brak w rozwiązaniach fabrycznych nawigacji proponowanych przez producentów aut jest np. usługa IQ Routes™. Dzięki niej nawigacja podczas wyznaczania trasy wykorzystuje dane historyczne pobierane od milionów kierowców i za ich pomocą oferuje użytkownikowi optymalną trasę dojazdu do wyznaczonego celu. Z kolei usługa LearnMe Pro™ monitoruje oraz zapamiętuje styl jazdy kierowcy:  typ trasy, który najczęściej wybiera, zakręty oraz prędkość i dostosowuje planowaną drogę do jego indywidualnych preferencji.

Za pomocą programu MioMore Desktop, dla komputerów PC, użytkownicy mogą z wyprzedzeniem planować bardziej skomplikowane trasy. Można je następnie wgrywać do pamięci urządzenia i od razu rozpocząć podróż. Jeżeli zdecydują się na klasyczne planowanie podróży, to podpowiedzi szukanych fraz przyśpieszą cały proces.

Funkcja Find my car pozwala na zapamiętanie ostatniej pozycji samochodu, a następnie pomaga, korzystając z trybu pieszej nawigacji, odnaleźć drogę powrotną do pojazdu. To bardzo pomocne, np. przy parkowaniu w nowym miejscu, podczas wycieczki, a nawet na zatłoczonym parkingu w markecie.

Podgląd skrzyżowań i rozjazdów w 3D pomaga zawsze orientować się jak należy jechać i gdzie dokładnie skręcić, a symulacja trasy w tunelu daje pewność, że w każdej sytuacji nawigacja prowadzi pewnie do celu.

 

Seria Mio Spirit 2015 dostępna będzie w Polsce od maja 2015. Ceny urządzeń zaczynają się od 299 zł dla modeli z wyświetlaczem 4,3” oraz od 549 dla modeli z ekranem 5”.

MiTAC International Corporation — informacje

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

Źródło: Informacja prasowa