Sposób na niechlubne miejsce w rankingach

Stadler Form jest szwajcarską marką, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji najwyższej klasy urządzeń poprawiających jakość powietrza w domach. W jej portfolio znajduje się między innymi zaawansowany oczyszczacz powietrza Viktor. O jego jakości świadczy m.in. fakt, że posiada Znak Jakości Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF), jako produkt przyjazny dla osób z alergiami. Posiadanie tego typu urządzenia jest szczególnie wskazane w polskich miastach, które zajmują niechlubne miejsca w globalnych rankingach najbardziej zanieczyszczonych miejscowości.

Raporty WHO pokazują, że w polskich miastach oddychamy niezwykle zanieczyszczonym powietrzem. Według opracowania międzynarodowej organizacji wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej znalazły się aż 33 leżące w Polsce.

W walce ze znajdującymi się w powietrzu zanieczyszczeniami, jak również pyłkami, nieprzyjemnymi zapachami, czy wirusami i bakteriami pomóc może odpowiednie urządzenie. Stadler Form Viktor przepuszcza powietrze przez specjalnie opracowany system filtrów HPP. Ponadto charakteryzuje się wysoką wartością CADR (wskaźnik dostarczania czystego powietrza). System pracy Viktora opiera się na filtrach:

  • Wstępny. Zatrzymuje duże cząstki np. włosy, pyłki i kurz, aby ochronić przed nimi kolejne filtry i optymalizować ich działanie.
  • HPP (system filtracji cząstek o wysokim potencjale). Jego zadaniem jest zatrzymanie cząsteczek drobnego kurzu, pyłków, cząsteczek sadzy, wirusów, jak
    i zarodników pleśni. Filtr HPP wychwytuje zanieczyszczenia dzięki działaniu wielu bardzo silnych pól magnetycznych.
  • Węglowy. Duży i bardzo wydajny filtr, który zawiera cząsteczki węgla aktywnego o dużej powierzchni. Pochłania z powietrza większość gazów i zapachów.

Zarówno filtr wstępny jak i HPP można poddać procesowi mycia, a co za tym idzie ich praca nie generuje dodatkowych kosztów.

viktor_iso_white_tech_rgb

Współdziałanie systemu trzech filtrów sprawia, że Stadler Form Viktor eliminuje z powietrza niepożądane jego składowe. Zarówno te organiczne kurz, drobne pyłki, zapachy, wirusy, bakterie, roztocza, jak i te industrialne jak np. sadza przemysłowa czy spaliny samochodowe.

O jakości Viktora świadczy m.in. fakt, że został on odznaczony Znakiem Jakość Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF), jako produkt przyjazny dla osób z alergiami. Centrum ECARF zajmuje się leczeniem, badaniem oraz popularyzacją wiedzy w dziedzinie schorzeń alergicznych. Nadrzędnym celem statutowym ośrodka ECARF jest dostarczanie fachowej wiedzy na temat alergii oraz działalność naukowa w tej dziedzinie. Jednym z efektów prac fundacji jest publikowana lista produktów, usług oraz hoteli, które są rekomendowane osobom z alergiami.

Dane techniczne

  • Wielkość pomieszczeń: do 50 m2 / 125 m3
  • Wymiary: 196 x 451 x 246 mm
  • Waga: 4.9 kg
  • Zapotrzebowanie na energię: 10 – 38 W
  • Poziom hałasu: 32,5 – 57 dB(A)

Źródło: Informacja prasowa.