Sound BlasterX Katana zdobywa prestiżową nagrodę EUROPEAN HARDWARE AWARDS 2017 za najlepsze głośniki

Sędziowie oceniający produkty, nagrodzili Katanę za fenomenalną wydajność, konstrukcję i dźwięk dostarczany przez 3 wzmacniacze Tri-Amplified i układ 5 przetworników oraz potężny subwoofer. Nad barwą dźwięku czuwa zaawansowany procesor dźwięku Sound Blaster®, 24-bitowy przetwornik DAC, Dolby® 5.1 a doznań wizualnych dostarcza system oświetleniowy Aurora o palecie 16,8 milionów kolorów, z możliwością dowolnego sterowania ich sekwencją lub wybierania gotowych motywów, pracujących w rytm sygnału dźwiękowego.

Nagrody za najlepszy sprzęt European Hardware Awards przyznawane są na podstawie opinii dziewięciu największych niezależnych serwisów z dziedziny technologii i opinii z całego kontynentu, z udziałem ponad 22 milionów entuzjastów technologii. EHA prowadzi szeroko zakrojone, szczegółowe badania, które prezentowane są w takich wydarzeniach, jak Computex czy DISTREE. Nagrodą European Hardware Award jest coroczna selekcja najlepszych produktów sprzętowych dostępnych na rynku europejskim – wybranych przez panel ekspercki – a także nagrody European Hardware Community Awards.

„Czujemy się bardzo wyróżnieni, że Sound BlasterX Katana został uznany za znaczący produkt na rynku europejskim. Reakcja na Sound BlasterX Katana przez recenzentów i użytkowników końcowych była bardzo zachęcająca dla nas w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ta nagroda jest dla nas bardzo ważna i jesteśmy wdzięczni. To inspiruje nas do dalszego wprowadzania innowacji i tworzenia lepszych produktów „- powiedział Long Chye Low, Dyrektor Generalny Creative.

Sound BlasterX Katana to pierwsze na świecie głośniki, ukryte z obudowie soundbar, przeznaczone pod monitor komputerowy, dostrojone według wzorca monitorów studyjnych, wyposażone w najsilniejszy wielordzeniowy procesor DSP o częstotliwości próbkowania 24-bit/96kHz. Układ gwarantuje bezstratną jakość sygnału audio, a także przejrzyste i perfekcyjne wypełnienie przestrzeni dźwiękiem. System posiada trójdrożny wzmacniacz oraz pięć przetworników – dwa średniobasowe, dwa wysokotonowe oraz subwoofer wydobywający ze swojego wnętrza głębokie, dynamiczne niskie tony. W celu zapewniania precyzyjnej reprodukcji dźwięku każdy z przetworników jest zasilany przez wzmacniacz oraz procesor DSP.
Wraz z oprogramowaniem BlasterX Acoustic Engine oraz dekoderem Dolby Digital 5.1, Sound BlasterX Katana dostarcza użytkownikom niesamowitych wrażeń dźwiękowych podczas gier oraz oglądania filmów. System głośników zawiera też podświetlenie Aurora Reactive z paletą 16,8 mln kolorów.

katana_3

Najważniejsze cechy Sound BlasterX Katana:
• 5 wysokowydajnych przetworników z systemem DSP
o 2 średniobasowe
o 2 wyskotonowe
o subwoofer
• Moc 150W (75W RMS)
• Częstotliwość próbkowania 24-bity
• Podwójna zaawansowana karta dźwiękowa Sound Blaster
• Automatyczna analiza i odzyskiwanie dynamiki w czasie rzeczywistym w skompresowanych plikach audio
• W pełni dedykowane oprogramowanie BlasterX Acoustic Engine rozszerzające możliwości dźwięku przestrzennego 7.1
• Certyfikowany dekoder Dolby Digital 5.1
• Złącze USB dla wiernego odtwarzania dźwięku 24-bit / 96kHz na komputerach PC oraz Mac.
• Obsługa nośników USB dla formatów MP3, WMA, FLAC i WAV, umożliwiające dostęp oraz odtwarzanie utworów.
• Optyczne wejście HD do odtwarzania dźwięku z telewizorów oraz konsol
• Moduł Bluetooth pozwalający na bezprzewodową transmisję sygnału z urządzeń mobilnych
• Wejście analogowe stereo 3.5 mm line-in
• W pełni dedykowany system podświetlania Aurora Reactive z paletą 16.8 mln. kolorów
• Aluminiowa podstawa wzmacniająca, redukująca niepożądane wibracje, zakłócające czystości dźwięków
• Zdalna kontrola pilotem na podczerwień

– Sound BlasterX Katana jest dziełem sztuki wzorniczej. System jest wykonany z eleganckiego aluminium i idealnie komponuje się z wnętrzem nowoczesnego domu. Dodatkowy walor stanowią przetworniki zasilane osobno przez procesor DSP i wzmacniacz. System bazuje na na takim samym procesorze jaki zastosowano w Sound BlasterX G5/E5 oraz kartach Sound Blaster serii Z. Jego cienka konstrukcja pozwala z powodzeniem umieszczać go pod monitorami o rozdzielczości 4K, czy rozwiązaniami wielokanałowymi. Fani multimedialnej rozrywki mogą się delektować dźwiękiem najwyższej klasy w trakcie gier, słuchania muzyki czy oglądania filmów. System zawiera wejście optyczne umożliwiające współpracę z konsolami, oraz moduł Bluetooth do komunikacji bezprzewodowej z urządzeniami przenośnymi. ””Poza niezaprzeczalnymi walorami brzmieniowymi, system wyróżnia rozwiązanie Aurora Reactive LED z paletą 16,8 mln kolorów. To tworzy niesamowitą atmosferę podczas zabaw i gier” – mówi Rafał Herman dyrektor sprzedaży Creative na Polskę.

Głośniki Sound BlasterX Katana są dostarczane wraz z oprogramowaniem BlasterX Acoustic Engine. Jego zastosowanie umożliwia uzyskanie niezwykle realistycznego dźwięku, dzięki czemu gry będą jeszcze bardziej atrakcyjne.

GWARANCJA
– 2 letnia gwarancja na sprzęt

Cena i dostępność
System głośników Sound BlasterX Katana jest dostępny w Polsce, w cenie 1499 PLN.
Więcej informacji o produktach Sound BlasterX Pro-Gaming na BlasterX.com.

Źródło: informacja prasowa.