Sony wprowadza projektor VPL-FHZ57: zmodernizowaną wersję pierwszego na świecie projektora laserowego 3LCD

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie nowego projektora laserowego 3LCD VPL-FHZ57, będącego następcą pierwszego na świecie modelu laserowego z tej serii: VPL-FHZ55. Model VPL-FHZ57 pokazuje, że technologia projektorów laserowych Sony jest stale rozwijana. Urządzenie ma jasność 4100 lumenów i jest zaprojektowane tak, aby łatwo można je było wykorzystać praktycznie w każdym środowisku, od placówek edukacyjnych przez firmy i służbę zdrowia po atrakcje turystyczne.

Nowy model ma rozdzielczość 1920 x 1200 (WUXGA) i w każdych warunkach oświetlenia zapewnia jasny, wyraźny obraz. Umożliwia łączenie obrazów z wielu projektorów, zapewnia szeroki zakres zmian położenia osi obiektywu w pionie oraz w poziomie i jest wyposażony w szereg energooszczędnych ustawień. Jego atut stanowi też praktycznie bezobsługowe działanie — nawet przez 20 000 godzin. Projektor VPL-FHZ57 jest przystosowany do integracji z większymi systemami. Można go zainstalować pod dowolnym kątem, również na boku lub po obróceniu o 180°.
Dzięki technologii Sony 3LCD BrightEra™ i laserowemu źródłu światła urządzenie łączy zalety systemu 3LCD — w tym żywą kolorystykę obrazu — z trwałością lasera. Jest łatwe w obsłudze, a w odróżnieniu od konwencjonalnych systemów z lampami nie wymaga praktycznie żadnej konserwacji. Okres eksploatacji źródła światła wynosi aż 20 000 godzin. Oznacza to znaczną oszczędność czasu i pieniędzy, szczególnie jeśli uwzględni się koszty wymiany tradycyjnych lamp.

Sony_VPL-FHZ57
— Model VPL-FHZ55, będący pierwszym na świecie projektorem laserowym 3LCD, pomógł Sony zdobyć pozycję lidera na rynku projektorów laserowych — mówi Robert Meakin, menedżer ds. projektorów B2B w Sony Professional Europe. — Dziś z radością wprowadzamy model VPL-FHZ57, który będzie kontynuatorem sukcesów poprzednika. Ten nowy model zapewnia lepszą biel, szerszy zakres barw i większy poziom kontrastu, dzięki czemu dorównuje wprowadzonym ostatnio modelom VPL-FHZ60 i VPL-FHZ65. Zagwarantuje on naszym klientom niezrównaną jakość obrazu oraz niezawodność.

Projektor VPL-FHZ57 jest wyposażony w złącze HDBaseT. Zmniejsza ono ilość potrzebnych kabli, wzmacniaczy sygnału i odbiorników, a w rezultacie obniża całkowity koszt systemu i liczbę potencjalnych miejsc występowania awarii.

Nowy projektor VPL-CH370
Firma Sony powiększyła jednocześnie ofertę popularnych projektorów instalacyjnych z serii C o nowy model WUXGA VPL-CH370 o jasności 5000 lumenów. Jest on przeznaczony do dużych sal lekcyjnych oraz konferencyjnych i wyposażony w szereg łączy przewodowych, do których można opcjonalnie dodać łączność bezprzewodową. Wyróżnia go łatwa obsługa, niezawodność i niski całkowity koszt utrzymania.
Nowy projektor laserowy VPL-FHZ57 oraz nowy model z serii C będą do nabycia w Europie od stycznia 2016 r. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.pro.sony.eu/laser

Źródło: Informacja prasowa