Sony dla miłośników i profesjonalistów filmowania i fotografii

W Łodzi, na XVII Targach Film Video w dniach 27-29 marca br. Sony zaprezentuje bardzo szeroką gamę sprzętu dla wymagających miłośników i profesjonalistów fotografowania i filmowania w rozdzielczości 4K.
Odwiedzający stoisko Sony będą mogli zapoznać się z najnowszymi aparatami α i Cyber-shot (m.in. A7, A7R, A7S, A7 II, DSC-RX100 III, DSC-RX10), obiektywami (m.in. SELP28135G, SEL24240, SEL35F14Z, SEL28F20) oraz kamerami 4K Action Cam i Handycam. Goście będą mieli również możliwość wzięcia udziału w specjalnych warsztatach prowadzonych przez wybitnych fotografów – Tomasza Tomaszewskiego i Roberta Wolańskiego. Obaj goście specjalni podzielą się wrażeniami dotyczącymi pracy z rodziną pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych serii A7. Fotografowie zaprezentują również wybrane zdjęcia z sesji zdjęciowych i projektów fotograficznych zrealizowanych przy użyciu aparatów Sony.

Projektory Sony będzie można zobaczyć w działaniu na warsztatach magazynu Foto Plus – Digital Foto Video. Filmy i zdjęcia 4K wyświetli  Sony VPL-VW300ES. Krótkoogniskowy Sony VPL-SW630 będzie narzędziem tworzącym dynamicznie zmieniające się tła podczas sesji fotograficznych. Do tworzenia scenografii posłuży też VPL-FH700L projektor WUXGA z laserowym źródłem światła 3LCD o jasności 7000 lumenów! Ten projektor wyświetli scenografię, ale poza studiem, przy normalnym oświetleniu. Trzeba go szukać w okolicy stoiska DFV.

Profesjonalni miłośnicy filmowania w najwyższej jakości  będą mogli zapoznać się z lekką kamerą Sony PXW-FS7 wyposażoną w wysokiej czułości przetwornik CMOS Exmor 4K klasy super 35 mm,
z systemem mocowania obiektywów E oraz nagrywaniem obrazów w formatach RAW, XAVC i AVCHD w rozdzielczości 4K/2K. Kamera umożliwia nagrywanie 180 klatek/s Full HD na zewnętrznym nośniku i 240 klatek/s w przy użyciu wewnętrznego rejestratora RAW 2K.

Dla wymagających większej mobilności, dostępna będzie również kompaktowa kamera XDCAM PXW-X70 z calowym przetwornikiem CMOS Exmor 4KR nagrywająca w formatach XAVAC, AVCHD i DV. Urządzenie to sprawdzi się różnych zastosowaniach – od rejestrowania wiadomości po programy dokumentalne i imprezy. Ponadto na targach FVF Sony zaprezentuje pełen przekrój oferty kamer profesjonalnych.

Źródło: Informacja prasowa