SENNHEISER HANDMIC DIGITAL – MOBILNY PROFESJONALISTA

Firma Sennheiser, światowy lider branży audio, podczas targów IBC zaprezentowała swój najnowszy dynamiczny mikrofon HANDMIC Digital. Prosty w obsłudze i poręczny mikrofon zapewnia profesjonalny dźwięk dzięki wbudowanemu wysokiej jakości konwerterowi sygnału A/D firmy Apogee. HANDMIC Digital jest doskonałym wyborem dla dziennikarzy i osób nagrywających podcasty za pomocą urządzeń mobilnych. Nowy mikrofon jest kompatybilny z iPhone’ami i komputerami MAC oraz PC.

Reporterska jakość nagrań w zasięgu ręki
Sennheiser HANDMIC Digital zapewnia profesjonalną jakość nagrań w połączeniu z urządzeniami z systemem iOS, komputerami MAC i PC

Model HANDMIC Digital, opracowany przez firmy Sennheiser oraz Apogee – lidera w dziedzinie technologii cyfrowego dźwięku, to efektywne połączenie najwyższej jakości kapsuły mikrofonowej, wyrafinowanego systemu konwersji sygnału oraz możliwości bezpośredniego połączenia z portami USB i Lightning. Całość została umieszczona w bardzo wytrzymałej, poręcznej obudowie wykonanej w całości z metalu. Uzupełnieniem mikrofonu jest aplikacja, która zapewnia intuicyjną obsługę urządzenia.
„Ręczny mikrofon jest najprostszym i najbardziej elastycznym narzędziem dla mobilnych reporterów. Nie musimy stosować dodatkowych mikrofonów, możemy prowadzić rozmowę z dowolną liczbą osób, a także w pełni kontrolujemy przebieg wywiadu” – wylicza zalety nowego rozwiązania Nicole Fresen, Product Manager w Sennheiser. „HANDMIC Digital doskonale łączy te atuty z mobilnością urządzeń z iOS, przekształcając smartfon w skuteczne narzędzie do nagrywania, z dźwiękiem odpowiadającym profesjonalnym standardom. HANDMIC Digital sprawdzi się również w produkcji podcastów lub podkładaniu głosu” – dodała Nicole Fresen.

Profesjonalny dźwięk w każdej sytuacji
HANDMIC Digital został zaprojektowany z myślą o bezproblemowym działaniu w każdych warunkach – jest to jedyny mobilny mikrofon ręczny ze złączem Lightning, który łączy w sobie sprawdzoną kapsułę dynamiczną Sennheiser z konwerterem A/D firmy Apogee. Obudowa mikrofonu wykonana z metalu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a antywstrząsowa kapsuła chroni przed uderzeniami i eliminuje poboczne dźwięki podczas obsługi. HANDMIC Digital jest odporny na szum wiatru, hałas, oraz zakłócenia elektromagnetyczne emitowane przez telefony komórkowe. Mikrofon doskonale niweluje odgłosy otoczenia i zapewnia wyraziste brzmienie każdej wypowiedzi nawet w głośnych warunkach.
HANDMIC Digital jest kompatybilny z ogólnodostępnym oprogramowaniem do produkcji nagrań i takimi aplikacjami jak FiLMiC Pro, Periscope, Final Cut Pro, Adobe Premiere lub Apogee MetaRecorder i Maestro. Aplikacje Apogee umożliwiają nagrywanie dźwięku, wygodne sterowanie mocą mikrofonu i aktywację takich funkcji jak redukcja szumów lub eliminacja przeciążenia.

HandMic

Kompletny zestaw dla mobilnego dziennikarza
W zestawie z mikrofonem HANDMIC Digital użytkownik otrzymuje dwa kable o długości 2m ze złączami Lightning i Micro USB typu A, uchwyt mikrofonowy, stabilny stojak na stół, a także pokrowiec oraz krótki przewodnik.
„Z tym mikrofonem jesteś w stanie przygotować się do wywiadu w kilka sekund, a profesjonalna jakość nagrań stanie się czymś oczywistym. HANDMIC Digital doskonale sprawdza się również w nagrywaniu wokalu i instrumentów ” – dodaje Nicole Fresen.

Dane techniczne HANDMIC Digital
Rodzaj przetwornika: dynamiczny
Charakterystyka kierunkowości: kardioidalna
Charakterystyka częstotliwościowa: 40 – 16000 Hz
Czułość (80 dB SPL, 1 kHz): min. wzmocnienie: -54 dBFS, maks. wzmocnienie: -19 dBFS
Poziom szumów: min. wzmocnienie: -96 dBFS(A), maks. wzmocnienie: -74 dBFS(A)
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego: min. wzmocnienie: 134 dB, maks. wzmocnienie: 99 dB
Konwersja A/D: Apogee PureDigital
Częstotliwość próbkowania: 44,1 / 48 / 88,2 / 96* kHz
Opóźnienie sygnału: zależnie od OS oraz aplikacji (typowo <0,5 ms)
Typ kodeka: multibit DeltaSigma
Wzmocnienie: 0 – 35 dB
Zasilanie: od urządzenia iOS lub USB
Złącze: Lighting lub USB typu A
Masa: około 340 g
Wymiary mikrofonu: ∅ 48 mm, długość 180 mm
Długość przewodu: 2 m

Źródło: informacja prasowa.