RX400W: oczy dookoła głowy? To możliwe!

Koszmar niemal każdego kierowcy? Biegnące za piłką dziecko, które wbiega pod koła cofającego się samochodu. Nawet będąc bardzo ostrożnym, nie zawsze uda się uniknąć takich sytuacji.Przez zwykłe lusterko wewnątrz samochodu nie zawsze widać dobrze, co dzieje się z tyłu. Dla bezpieczeństwa własnego i innych DOD proponuje skorzystanie z RX400W.

Prócz prawdziwych tragedii,rejestrator DOD ma chronić także przed innymi, mniej poważnymi zdarzeniami, takimi jak np. stłuczka przy cofaniu.Dobrą widoczność ma zapewnić nie tylko lustro, ale przede wszystkim zamontowany w nim wyświetlacz 4.3”, pokazujący obraz ze znajdujących się na tyłach auta, zakupionych wcześniej kamerek cofania.

Uchwyć każdy szczegół

W produkcie DOD zwiększono o 60% kąt widzenia przedniej kamerki. To, w którą stronę skierowany jest obiektyw kamerki, można zmieniać ręcznie.Właściwą jakość obrazu mają zagwarantować także i inne elementy, takie jak chociażby zastosowanie technologii WDR, stworzonej z myślą o nocnej jeździe czy redukującego szumy systemu 3DNR. Do tego dochodzi jeszcze system optyki złożony z sześciu soczewek, który przekłada się na czyste, wyraźne nagrania. Nagrany film można później odtworzyć za pomocą programu DOD GPS Player V2.0.

RX400W3

Żadnych odbłysków

Samo lustro zostało wykonane przy użyciu techniki powlekania próżniowego. Rozwiązanie to ma służyć redukcji odbłysków i polepszenia tym samym widoczności.Sprzęt ma tylko centymetr długości i nie zajmuje wiele przestrzeni. DOD starało się też rozwiązać częsty problem z odklejaniem się lusterek od szyb, w skutek zbyt długiego wystawienia na działanie promieni słonecznych. Dlatego RX400W zamiast gumowych mocowań posiada specjalne pasy na rzep.

Nie zgubisz się

RX400W wyposażony jest w procesor GPS, który, jak chwali się producent, ma być 10-krotnie szybszy niż inne tego typu urządzenia.Dzięki niemu w trakcie jazdy użytkownik będzie mógł skorzystać z możliwie najdokładniejszych danych dotyczących trasy, jaką obrał. U dołu sprzętu znajduje się też podświetlany panel sterowania, łatwy w obsłudze nawet w nocy i przy braku innego źródła światła.

Wideo-rejestrator z lustrem RX400W jest dostępny na rynku w cenie około 1100 zł.

Zobacz na wideo jak działają poszczególne funkcje tego wideo-rejestratora.

Cechy produktu:

– Sensor: 3-Megapixel CMOS

– Dostępne rozdzielczości: 1920×1080@30fps, 1280×720@30fps, 1280X720@60fps, 848×480@30fps, 640×480@30fps

– Format nagranych filmów: H.264 MOV

– Czułość ISO: Auto

– Szerokość kąta widzenia: 140o

– Wyświetlacz: ekran 4.3” 16:9

– Audio: wbudowany mikrofon i głośnik

– Bateria: 3.7 V 320mAh Li-Ion

– Kompatybilny z kartą Micro SDHC/MMC (32GB)

– Wymiary: 8,5x31x1 mm

Źródło: Informacja prasowa.