Równouprawnienie w nowych technologiach: Gadżety kobiety

Świat nowinek technologicznych już dawno przestał być zarezerwowany tylko dla mężczyzn. Panie coraz częściej zwracają uwagę na to, jakie elektroniczne gadżety wrzucają do swoich torebek. Wbrew pozorom design produktu nie jest kluczowym elementem przy zakupie laptopa bądź tabletu. Czym kieruje się płeć piękna przy wyborze gadżetów elektronicznych?

Laptop i smartfon przyjaciółmi kobiety

Chyba nikogo nie dziwi, że na podium ulubionych kobiecych gadżetów znajdują się telefon i laptop.

– Do tego pierwszego jesteśmy wręcz przyklejone. Telefon już dawno przestał być urządzeniem używanym wyłącznie do komunikacji. Służy nam jako notatnik, rozkład jazdy, termometr, gazeta, pomoc w pracy, przewodnik i aparat fotograficzny. Wyjść z domu bez telefonu to tak jakby zapomnieć się ubrać – mówi Paulina Rudnicka, autorka lifestyle’owego bloga Kapuczina.com.

Czy prawdą jest, że kobiety zwracają większą uwagę na design produktu niż na specyfikację techniczną? – To zależy, czy używają go do celów prywatnych, czy zawodowych – uważa Paulina Rudnicka. – W pierwszym przypadku kobiety zazwyczaj większą uwagę zwracają na wygląd. Kilka miesięcy temu kupowałam nowy komputer, a przyjaciółka zapytała mnie, czy jest ładny. To nie tak, że jakość sprzętu jest dla nas bez znaczenia. Po prostu zazwyczaj się na tym nie znamy. Wiemy tyle, ile powiedzą nam znajomi informatycy i programiści, przyjaciele lub partnerzy. Inaczej jest, kiedy sprzęt służy nam do pracy. Mój laptop musi być w stanie unieść programy graficzne, których codziennie używam. Nie może być przecież tak, że Photoshop pracuje wolniej niż moje ręce, a tak się dzieje przy zbyt słabych komputerach – tłumaczy Kapuczina.

Przez wygląd do serca

Producenci elektroniki dwoją się i troją, aby sprostać wymaganiom współczesnych konsumentek. Produkty skierowane do kobiet, prócz dobrej specyfikacji technicznej, muszą być również atrakcyjne wizualnie.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientek PowerBanki GP, prócz zróżnicowanej wydajności, charakteryzują się niekonwencjonalnym wyglądem. Elegancki model GL301 z dwoma wyjściami do ładowania dwóch urządzeń jednocześnie dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym. Czarno-fioletowy GP761 oraz niebiesko-złoty GP701 to również produkty, które wyróżnia niepowtarzalne wzornictwo – mówi Agnieszka Medoń z firmy GP Batteries produkującej baterie, akumulatory, ładowarki oraz gadżety elektroniczne.
– PowerBanki GP mają różne parametry, pojemność i wielkość, dzięki czemu każdy jest w stanie dobrać urządzenie pasujące do jego potrzeb.

Powerbank jest na polskim rynku stosunkowo nowym urządzeniem, umożliwiającym naładowanie smartfonu, tabletu bądź aparatu bez potrzeby podłączania go do sieci.

– Testowałam PowerBank GP do ładowania iPhone’a i tabletu. Był szczególnie pomocny w przypadku tego drugiego, gdzie bateria jest do wymiany. Tak więc dosłownie podtrzymywał go przy życiu. Myślę, że powerbanki są dobrym rozwiązaniem podczas długich podróży, w szczególności polskimi pociągami, w których tak trudno o gniazdka, a nawet jeśli są, to aż strach podłączać do nich sprzęt – mówi Paulina Rudnicka, autorka lifestyle’owego bloga Kapuczina.com.

W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety o wiele częściej zwracają uwagę na walory estetyczne gadżetów elektronicznych. Nie zapominają przy tym o cechach technicznych sprzętu, które okazują się kluczowe w przypadku zakupu urządzeń przeznaczonych do celów służbowych.

Gadżety do torebki

– Jak powszechnie wiadomo, w kobiecej torebce jest wszystko i bardzo często trudno cokolwiek w niej znaleźć. Wtedy przydatnym gadżetem okazuje się brelok reagujący na gwizd. Dla przykładu kiedy w pośpiechu przewracamy rzeczy, aby jak najszybciej znaleźć klucze, wystarczy zagwizdać, a stosowny dźwięk poinformuje nas o lokalizacji naszej zguby. Kolejnym ciekawym urządzeniem jest brelok lampka, który przyczepiony do suwaka torebki zawsze jest w widocznym i wygodnym miejscu, a do tego oświetla nam jej zawartość. Takie produkty w eleganckim designie oferuje znana niemiecka marka TROIKA – dodaje Arkadiusz Majewski, właściciel firmy Red Bird.

Dla praktycznych kobiet idealny okaże się również uchwyt do torebki i na klucze marki TROIKA, który jest bardzo poręczny, a przy tym elegancki. Bez względu w jakim miejscu kobieta się znajduje zawsze znajdzie miejsce na swoją torebkę.

Panie nie powinny natomiast zapominać o bardzo ważnym aspekcie jakim jest również ochrona zawartości torebek, a w szczególności portfela. Pomogą w tym produkty Pacsafe, w tym specjalna linia dla kobiet, w których zastosowano kilkanaście nowoczesnych technologii zabezpieczających zawartość przed kradzieżą. Kolekcja portfeli i paszportówek posiada specjalną kieszeń RFIDSafe, co oznacza użycie technologii chroniącej zamieszczone w środku karty kredytowe, dokumenty czy paszport przed zeskanowaniem i tzw. kradzieżą tożsamości. Pojedyncze etui są cienkie i lekkie, dzięki czemu można nadal trzymać swoje karty w portfelu.

Gadżety dla kobiet są równie ciekawe jak te dla mężczyzn. Podążając za nową technologią panie również mogą czuć się usatysfakcjonowane istniejącymi na rynku rozwiązaniami, które zadowolą także ich wymagania i okażą się niezwykle przydatne w codziennym życiu.

Źródło: Informacja prasowa